Prawo Materiały z prac Zespołu Międzyzrzeszeniowego
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Prawo

17 lutego 2015Projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

Zgodnie z informacją dostępną na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw w dniu 17 lutego br. został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu.

11 lutego 2015Stanowisko KZBS dot. postulatów rolników względem banków

11 lutego br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przekazał do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanowisko sektora bankowości spółdzielczej dotyczące postulatów zgłoszonych przez Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Rolników Wielkopolski i Kujaw oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą.
 

05 lutego 2015Pismo Prezesa Zarządu SGB-Bank SA do Przewodniczącej Rady KZBS w sprawie udzielenia poparcia dla działań Zarządu KZBS w zakresie dalszych prac nad projektem ustawy

Występując w imieniu Spółdzielczej Grupy Bankowej, a w tym członków KZBS, w treści pisma wskazuje się na pilną potrzebę efektywnego i spójnego reprezentowania interesów banków spółdzielczych w zbliżającym się dalszym procesie legislacyjnym, zgodnie z wcześniej przyjętymi ustaleniami i w duchu Statutu Związku.

20 stycznia 2015Dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

W dniu 16 stycznia 2014 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostały umieszczone dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw, które zostały przekazane do Rady Ministrów.

16 stycznia 2015Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

15 stycznia br. odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego przedmiotem było zaopiniowanie dla Komisji Finansów Publicznych poselskiego projektu o zawieszeniu spłat niektórych pożyczek i kredytów, zaciągniętych podczas prowadzenia gospodarstwa rolnego. W posiedzeniu wziął udział również przedstawiciel KZBS.

08 stycznia 2015Posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego

W dniu 8 stycznia br. odbyło się dwieście czterdzieste siódme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

19 grudnia 2014Działania KZBS w związku z nadmiernymi obciążeniami banków spółdzielczych

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych 16 grudnia br. wystosował do Ministra Finansów, Pana Mateusza Szczurka pismo, w którym zwraca uwagę na nadmierne obciążenia finansowe sektora bankowości spółdzielczej. Pismo skierowano również do Pani Premier Ewy Kopacz 18 grudnia br.

12 grudnia 2014Spotkanie w sprawie implementacji dyrektywy PAD

W dniu 8 grudnia br. w Warszawie, w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie dotyczące sposobu implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/92/UE z dnia 23 lipca br. ws. porównywalności opłat związanych z rachunkiem płatniczym, przenoszenia rachunku płatniczego oraz dostępu do podstawowego rachunku płatniczego.

10 grudnia 2014Prace nad projektem ustawy o rachunkowości

W dniu 3 grudnia br. w Warszawie, w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja uzgodnieniowa dotycząca projektu ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz innych ustaw, której celem było omówienie zgłoszonych uwag. W konferencji wzięli udział Przedstawiciele KZBS.

04 grudnia 2014Spotkanie w sprawie projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

3 grudnia br. z inicjatywy Rady Krajowego Związku Banków Spółdzielczych odbyło się spotkanie konsultacyjne, którego celem była dyskusja nad projektem ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

27 listopada 2014Uwagi KZBS do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w odpowiedzi na korespondencję w sprawie konsultacji publicznych dotyczących projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw skierował do Ministerstwa Finansów  uwagi i propozycje dot. projektu.

14 listopada 2014Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego

9 i 22 października br. oraz 6 listopada br. miały miejsce posiedzenia Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego. Uczestniczył w nich przedstawiciel KZBS.

07 listopada 2014Pismo ws. kredytów preferencyjnych

W związku z istotnym obniżeniem przez RPP referencyjnych stóp procentowych, w imieniu środowiska bankowości spółdzielczej Krajowy Związek Banków Spółdzielczych podjął działania mające na celu ograniczenie strat na portfelu kredytów preferencyjnych z dopłatami.

04 listopada 2014Spotkanie grupy ekspertów ds. IPS i  Spółdzielczych Systemów Solidarnościowych

27 października br. odbyło się II posiedzenie Grupy Ekspertów ds. IPS i spółdzielczych systemów solidarnościowych przy Europejskim Stowarzyszeniu Banków Spółdzielczych (EACB) w Brukseli, w którym uczestniczył przedstawiciel KZBS.

03 listopada 2014Pismo ws. poselskiego projektu ustawy o zawieszeniu niektórych pożyczek i kredytów

W nawiązaniu do poselskiego projektu ustawy o zawieszeniu spłat niektórych pożyczek i kredytów, zaciągniętych w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przedstawił uwagi do przedmiotowego dokumentu.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Partnerzy