Prawo Materiały z prac Zespołu Międzyzrzeszeniowego
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Prawo

04 grudnia 2014Spotkanie w sprawie projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

3 grudnia br. z inicjatywy Rady Krajowego Związku Banków Spółdzielczych odbyło się spotkanie konsultacyjne, którego celem była dyskusja nad projektem ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

27 listopada 2014Uwagi KZBS do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w odpowiedzi na korespondencję w sprawie konsultacji publicznych dotyczących projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw skierował do Ministerstwa Finansów  uwagi i propozycje dot. projektu.

14 listopada 2014Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego

9 i 22 października br. oraz 6 listopada br. miały miejsce posiedzenia Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego. Uczestniczył w nich przedstawiciel KZBS.

07 listopada 2014Pismo ws. kredytów preferencyjnych

W związku z istotnym obniżeniem przez RPP referencyjnych stóp procentowych, w imieniu środowiska bankowości spółdzielczej Krajowy Związek Banków Spółdzielczych podjął działania mające na celu ograniczenie strat na portfelu kredytów preferencyjnych z dopłatami.

04 listopada 2014Spotkanie grupy ekspertów ds. IPS i  Spółdzielczych Systemów Solidarnościowych

27 października br. odbyło się II posiedzenie Grupy Ekspertów ds. IPS i spółdzielczych systemów solidarnościowych przy Europejskim Stowarzyszeniu Banków Spółdzielczych (EACB) w Brukseli, w którym uczestniczył przedstawiciel KZBS.

03 listopada 2014Pismo ws. poselskiego projektu ustawy o zawieszeniu niektórych pożyczek i kredytów

W nawiązaniu do poselskiego projektu ustawy o zawieszeniu spłat niektórych pożyczek i kredytów, zaciągniętych w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przedstawił uwagi do przedmiotowego dokumentu.

03 listopada 2014Prace nad ustawą o rachunkowości

W związku z otrzymanym projektem ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 września 2014 r., Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w dniu 28 października br. przekazał do Ministerstwa Finansów uwagi do ww. projektu ustawy.

24 października 2014Oczekiwania środowiska bankowego wobec BFG

22 października br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, w porozumieniu z Bankami Zrzeszającymi, skierował do Przewodniczącego Rady BFG pismo zawierające wniosek o ustalenie dla sektora spółdzielczego niższego poziomu składek na rzecz BFG w roku 2015, a tym samym umożliwienia przekierowania wynikającej z tego tytułu różnicy na poczet funduszy pomocowych w ramach IPS.

21 października 2014Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

21 października br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, w którym udział wziął przedstawiciel KZBS.

17 października 2014Sejm uchwalił ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym

W dniu 26 września br. Sejm uchwalił ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym. Zakłada ona, że bank będzie wypłacał swojemu klientowi przez określony czas lub jednorazowo świadczenie pieniężne, zabezpieczone hipoteką ustanowioną na każdym rodzaju nieruchomości, także gruntach. Ustawa wprowadza na polski rynek zupełnie nowy produkt finansowy, popularny od wielu lat w krajach Europy Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych.

06 października 2014KZBS ws. zasad tworzenia rezerw na ryzyko związane z działalnością banków

3 października br. KZBS skierował do Ministerstwa Finansów pismo w sprawie zasad tworzenia rezerw na ryzyko związane z działalnością banków.

11 sierpnia 2014Udział KZBS w procesie konsultacji społecznych

W lipcu br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych uczestnicząc w procesie konsultacji wypracował stanowiska w kwestiach kluczowych dla funkcjonowania sektora bankowości spółdzielczej, tj. zmian w prawie bankowym, Dyrektywy BRR, opłat na rzecz BFG rezerw celowych oraz zmian ustawy o finansach publicznych.

25 lipca 2014Uchwała Zarządu Narodowego Banku Polskiego

22 lipca br. w Dzienniku Urzędowym Narodowego Banku Polskiego opublikowano uchwałę nr 40/2014 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 17 lipca br. zmieniającą uchwałę w sprawie trybu i szczegółowych zasad przekazywania przez banki do Narodowego Banku Polskiego danych niezbędnych do ustalania polityki pieniężnej i okresowych ocen sytuacji pieniężnej państwa oraz oceny sytuacji finansowej banków i ryzyka sektora bankowego.

23 lipca 2014Zasady ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych

W dniu 22 lipca br. podczas 222. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego, jednogłośnie przyjęto zasady ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych.

21 lipca 2014Zasady raportowania aktualizacji wyceny i zabezpieczeń do KDPW_TR

Publikujemy materiał precyzujący zasady raportowania aktualizacji wyceny i zabezpieczeń do KDPW_TR. Przypominamy również, że obowiązek raportowy w tym zakresie wchodzi w życie od 11 sierpnia br.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Partnerzy