Prawo Materiały z prac Zespołu Międzyzrzeszeniowego
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Prawo

27 marca 2015ARiMR odpowiada na pismo KZBS w sprawie kredytów preferencyjnych

26 marca br. KZBS otrzymał pismo z ARiMR, które odnosi się do stanowiska Związku w sprawie kredytów preferencyjnych. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w piśmie skierowanym do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apelował m.in. o przeformułowanie kryteriów oceny ofert, wraz z przypisanymi wagami.

20 marca 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

W dniu 19 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, któremu przewodniczył poseł Paweł Arndt. Przedmiotem posiedzenia było rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3150).

19 marca 2015Projekt ustawy  dot. funkcjonowania banków spółdzielczych skierowany do KFP

18 marca br. w Sejmie RP miało miejsce pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich po konsultacji projektu z Prezydium Sejmu skierował go do Komisji Finansów Publicznych w celu rozpatrzenia. Jednocześnie wyznaczył termin przedstawienia sprawozdania Komisji  do 21 kwietnia br.
 

17 marca 2015Stanowisko KZBS w sprawie kredytów preferencyjnych

12 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Grossa w którym zwraca uwagę na sposób w jaki dokonywany jest wybór partnerów do współpracy w zakresie udzielania kredytów preferencyjnych.

13 marca 2015Projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

Zgodnie z informacją dostępną na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pierwsze czytanie projektu ustawy przewidziano na 89. posiedzeniu Sejmu RP, które odbędzie się w dniu 18 marca br.

12 marca 2015Spotkanie z Ministrem Finansów

9 marca br. w siedzibie Ministerstwa Finansów odbyło się spotkanie Ministra Finansów Mateusza Szczurka i kierownictwa pionu instytucji finansowych MF z grupą kilkunastu banków spółdzielczych.  W spotkaniu uczestniczyła także poseł Krystyna Skowrońska  oraz przedstawiciele KZBS, ZBP i banków zrzeszających.

06 marca 2015Posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z prawa spółdzielczego

4 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z prawa spółdzielczego w którym uczestniczył również przedstawiciel KZBS.

03 marca 2015KZBS przedstawił uwagi i propozycje zmian do projektu ustawy prawo spółdzielcze

2 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego Marka Gosa, w którym sygnalizuje potrzebę zmian niektórych zapisów projektu ustawy prawo spółdzielcze, celem zapewnienia sprawnego funkcjonowania banków spółdzielczych.

24 lutego 2015Odpowiedź Ministra Finansów w sprawie pism KZBS

Poniżej zamieszamy odpowiedź Ministra Finansów w sprawie pism KZBS adresowanych do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Finansów.

18 lutego 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej

W dniu 18 lutego br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej, w którym wzięli udział przedstawiciele Zarządów, Rad Zrzeszeń i Rad Nadzorczych banków zrzeszających oraz KZBS i ZBP.

17 lutego 2015Projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

Zgodnie z informacją dostępną na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw w dniu 17 lutego br. został skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu.

11 lutego 2015Stanowisko KZBS dot. postulatów rolników względem banków

11 lutego br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przekazał do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanowisko sektora bankowości spółdzielczej dotyczące postulatów zgłoszonych przez Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Rolników Wielkopolski i Kujaw oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą.
 

05 lutego 2015Pismo Prezesa Zarządu SGB-Bank SA do Przewodniczącej Rady KZBS w sprawie udzielenia poparcia dla działań Zarządu KZBS w zakresie dalszych prac nad projektem ustawy

Występując w imieniu Spółdzielczej Grupy Bankowej, a w tym członków KZBS, w treści pisma wskazuje się na pilną potrzebę efektywnego i spójnego reprezentowania interesów banków spółdzielczych w zbliżającym się dalszym procesie legislacyjnym, zgodnie z wcześniej przyjętymi ustaleniami i w duchu Statutu Związku.

20 stycznia 2015Dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

W dniu 16 stycznia 2014 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostały umieszczone dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw, które zostały przekazane do Rady Ministrów.

16 stycznia 2015Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

15 stycznia br. odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego przedmiotem było zaopiniowanie dla Komisji Finansów Publicznych poselskiego projektu o zawieszeniu spłat niektórych pożyczek i kredytów, zaciągniętych podczas prowadzenia gospodarstwa rolnego. W posiedzeniu wziął udział również przedstawiciel KZBS.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Partnerzy