Prawo Materiały z prac Zespołu Międzyzrzeszeniowego
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Prawo

05 lutego 2015Pismo Prezesa Zarządu SGB-Bank SA do Przewodniczącej Rady KZBS w sprawie udzielenia poparcia dla działań Zarządu KZBS w zakresie dalszych prac nad projektem ustawy

Występując w imieniu Spółdzielczej Grupy Bankowej, a w tym członków KZBS, w treści pisma wskazuje się na pilną potrzebę efektywnego i spójnego reprezentowania interesów banków spółdzielczych w zbliżającym się dalszym procesie legislacyjnym, zgodnie z wcześniej przyjętymi ustaleniami i w duchu Statutu Związku.

20 stycznia 2015Dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

W dniu 16 stycznia 2014 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostały umieszczone dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw, które zostały przekazane do Rady Ministrów.

16 stycznia 2015Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

15 stycznia br. odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego przedmiotem było zaopiniowanie dla Komisji Finansów Publicznych poselskiego projektu o zawieszeniu spłat niektórych pożyczek i kredytów, zaciągniętych podczas prowadzenia gospodarstwa rolnego. W posiedzeniu wziął udział również przedstawiciel KZBS.

08 stycznia 2015Posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego

W dniu 8 stycznia br. odbyło się dwieście czterdzieste siódme posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

19 grudnia 2014Działania KZBS w związku z nadmiernymi obciążeniami banków spółdzielczych

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych 16 grudnia br. wystosował do Ministra Finansów, Pana Mateusza Szczurka pismo, w którym zwraca uwagę na nadmierne obciążenia finansowe sektora bankowości spółdzielczej. Pismo skierowano również do Pani Premier Ewy Kopacz 18 grudnia br.

12 grudnia 2014Spotkanie w sprawie implementacji dyrektywy PAD

W dniu 8 grudnia br. w Warszawie, w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie dotyczące sposobu implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/92/UE z dnia 23 lipca br. ws. porównywalności opłat związanych z rachunkiem płatniczym, przenoszenia rachunku płatniczego oraz dostępu do podstawowego rachunku płatniczego.

10 grudnia 2014Prace nad projektem ustawy o rachunkowości

W dniu 3 grudnia br. w Warszawie, w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja uzgodnieniowa dotycząca projektu ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz innych ustaw, której celem było omówienie zgłoszonych uwag. W konferencji wzięli udział Przedstawiciele KZBS.

04 grudnia 2014Spotkanie w sprawie projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

3 grudnia br. z inicjatywy Rady Krajowego Związku Banków Spółdzielczych odbyło się spotkanie konsultacyjne, którego celem była dyskusja nad projektem ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

27 listopada 2014Uwagi KZBS do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w odpowiedzi na korespondencję w sprawie konsultacji publicznych dotyczących projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw skierował do Ministerstwa Finansów  uwagi i propozycje dot. projektu.

14 listopada 2014Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego

9 i 22 października br. oraz 6 listopada br. miały miejsce posiedzenia Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego. Uczestniczył w nich przedstawiciel KZBS.

07 listopada 2014Pismo ws. kredytów preferencyjnych

W związku z istotnym obniżeniem przez RPP referencyjnych stóp procentowych, w imieniu środowiska bankowości spółdzielczej Krajowy Związek Banków Spółdzielczych podjął działania mające na celu ograniczenie strat na portfelu kredytów preferencyjnych z dopłatami.

04 listopada 2014Spotkanie grupy ekspertów ds. IPS i  Spółdzielczych Systemów Solidarnościowych

27 października br. odbyło się II posiedzenie Grupy Ekspertów ds. IPS i spółdzielczych systemów solidarnościowych przy Europejskim Stowarzyszeniu Banków Spółdzielczych (EACB) w Brukseli, w którym uczestniczył przedstawiciel KZBS.

03 listopada 2014Pismo ws. poselskiego projektu ustawy o zawieszeniu niektórych pożyczek i kredytów

W nawiązaniu do poselskiego projektu ustawy o zawieszeniu spłat niektórych pożyczek i kredytów, zaciągniętych w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przedstawił uwagi do przedmiotowego dokumentu.

03 listopada 2014Prace nad ustawą o rachunkowości

W związku z otrzymanym projektem ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw z dnia 30 września 2014 r., Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w dniu 28 października br. przekazał do Ministerstwa Finansów uwagi do ww. projektu ustawy.

24 października 2014Oczekiwania środowiska bankowego wobec BFG

22 października br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, w porozumieniu z Bankami Zrzeszającymi, skierował do Przewodniczącego Rady BFG pismo zawierające wniosek o ustalenie dla sektora spółdzielczego niższego poziomu składek na rzecz BFG w roku 2015, a tym samym umożliwienia przekierowania wynikającej z tego tytułu różnicy na poczet funduszy pomocowych w ramach IPS.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Partnerzy