Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.
Już po raz piętnasty Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje Konkurs „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.   W Konkursie mogą brać udział wszystkie Banki Spółdzielcze będące Członkami Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy si...

Aktualności

31 lipca 2015Posiedzenia Sejmowej Podkomisji Nadzwyczajnej (Komisja Finansów Publicznych) z udziałem KZBS

20 i 21 lipca br. miało miejsce rozpatrzenie rządowych projektów ustaw o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym (druk nr 3576) oraz o zmianie ustawy – Prawo bankowe, ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3595) z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Narodowego Banku Polskiego, UKNF, BGK oraz Związku Banków Polskich i Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

29 lipca 2015Stanowisko UKNF dotyczące uwag KZBS do Rekomendacji W

W dniu 21 lipca 2015 r. na 267 posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła Rekomendację W. Przyjęcie rekomendacji było poprzedzone konsultacjami publicznymi, w ramach których także Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zgłosił swoje uwagi.

28 lipca 2015Projekt ustawy o zmianie ustawy prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

Przedmiotem posiedzenia Komisji Finansów Publicznych, z dnia 21 lipca br. było sprawozdanie Podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych w przedmiocie ustawy o zmianie prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw.

24 lipca 2015Konferencja uzgodnieniowa dotycząca projektu  ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych

W dniu 24 lipca br. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki odbyła się konferencja uzgodnieniowa dotycząca projektu  ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych.

23 lipca 2015Główne systemy spółdzielcze w UE według systematyki rozporządzenia 575/2013 CRR Art. 10, Art. 113(6), 113(7) – przykłady, odniesienia

W lipcu podczas narad Prezesów Zarządów Banków Spółdzielczych regionu małopolskiego (13 lipca br.) oraz olsztyńskiego (16 lipca br.) na zaproszenie organizatorów, Doradca Prezesa Zarządu KZBS, Michał Krakowiak przybliżył zebranym tematykę tytułowego zagadnienia.

22 lipca 2015KNF wydała Rekomendację W

21 lipca br. Komisja Nadzoru Finansowego wydała skierowaną do banków Rekomendację W dotyczącą zarządzania ryzykiem modeli w bankach. Przed wydaniem projekt Rekomendacji przekazano do publicznych konsultacji. Swoje uwagi przekazał m.in. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zabiegając o opracowanie skróconej i uproszczonej wersji Rekomendacji, która uwzględniałaby zarówno specyfikę modelu biznesowego, jak i skalę działania banków spółdzielczych.

21 lipca 2015Prezydent podpisał ustawę o bankach spółdzielczych

20 lipca br. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał trzy ustawy, w tym jedną szczególnie ważną dla sektora bankowości spółdzielczej tj. nowelizację ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

13 lipca 2015Pierwsze relacje z obchodów lokalnych Święta Spółdzielczości Bankowej 2015

Piknik rodzinny, rajd rowerowy czy pokaz walk judo to tylko niewielka część atrakcji zorganizowanych przez banki spółdzielcze w ramach lokalnych obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej. Materiały dotyczące Święta Spółdzielczości Bankowej prezentujemy w zakładce - Wydarzenia.

10 lipca 2015Seminarium dla instytucji finansowych udzielających mikrofinansowania

9 lipca br. z inicjatywy Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE i przy współpracy Związku Banków Polskich, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych oraz Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych zorganizowane zostało seminarium szkoleniowe dla przedstawicieli instytucji finansowych, poświęcone aktualnej ofercie naboru oraz innym możliwościom uczestnictwa w  EaSI - programie na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych na lata 2014-2020.

09 lipca 2015Seminarium EBA dot. zasad proporcjonalności – RELACJA Z LONDYNU

3 lipca br. w Londynie Europejski Nadzór Bankowy zorganizował seminarium na temat zastosowania zasady proporcjonalności w kontekście reformy instytucjonalno-regulacyjnej. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych podczas spotkania reprezentował Michał Krakowiak - doradca Prezes Zarządu KZBS.

09 lipca 2015Kolejny numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Już niebawem do prenumeratorów przesłany zostanie najnowszym numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”.

08 lipca 2015Funkcja compliance w bankach

Opracowanie o tytułowej tematyce autorstwa Pana Łukasza Cichego, wydane zostało przez Komisję Nadzoru Finansowego w celach edukacyjnych, w ramach projektu CEDUR.

02 lipca 2015Finał Konkursu SKO „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”

„SKO Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” to nazwa konkursu organizowanego w tym roku po raz pierwszy przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 24 czerwca br. podczas konferencji KZBS w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie.

02 lipca 2015Rozstrzygniecie XIV edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”

W dniu 23 czerwca br. w Warszawie odbył się uroczysty wieczór inaugurujący Święto Spółdzielczości Bankowej 2015, podczas którego ogłoszono wyniki konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Organizatorem konkursu już po raz czternasty był Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

01 lipca 2015Zakończono prace nad ustawą o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu są i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

W dniach 24 – 25 czerwca 2015 r. na 95 Posiedzeniu, Sejm rozpatrując poprawki Senatu do ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw, zakończył prace nad tytułową ustawą.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy