Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 3 sierpnia, w siedzibie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w Warszawie, odbyło się spotkanie Kierownictwa Funduszu z przedstawicielami bankowości spółdzielczej w sprawie „Polityki Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w zakresie wyznaczania minimalnych wymogów w zakresie funduszy własnych ...
W nawiązaniu do misji KZBS w zakresie podejmowania szeroko rozumianej działalności na rzecz sektora spółdzielczości bankowej, także poprzez działania popularyzujące wiedzę z dziedziny finansów i bankowości lub zjawisk towarzyszących, postanowiliśmy udostępnić trzy niezwykle interesujące materiał...
1 mld zł – to kwota z programu Polska Cyfrowa, którą Ministrowie Rozwoju i Cyfryzacji przeznaczyli na inwestycje z zakresu szerokopasmowego Internetu. Fundusze te są dostępne w formie preferencyjnych pożyczek dla firm z branży telekomunikacyjnej za pośrednictwem partnerów finansowych, kt&o...

Aktualności

15 grudnia 2016Forum Płatności i Rozliczeń

30 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik przedstawiciele sektora bankowego i instytucji finansowych dyskutowali o perspektywach rozwoju rynku usług płatniczych w Polsce w ramach konferencji „KIR – Forum Płatności i Rozliczeń”.

13 grudnia 2016XVIII posiedzenie Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności

W dniu 12 grudnia 2016 r. KZBS uczestniczył w XVIII plenarnym posiedzeniu Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, które odbyło się w Klubie Bankowca w Warszawie.  

12 grudnia 2016Cyfrowy Dzień Bankowości Spółdzielczej („Co-operative Bank Digital Day”)   -  warsztat zorganizowany przez Sekretariat EACB w dniu 01.12.2016 r. na prośbę  członków Stowarzyszenia

Coraz większego znaczenia nabiera w sektorze usług finansowych ogół zjawisk określanych mianem „digitalisation”. Gwałtowny rozwój technologii cyfrowych, pozyskiwania i zarządzania danymi, ofensywa na rynku usług finansowych firm technologicznych (Google, Apple, Facebook, Amazon, Stripe i innych)  oferujących mobilny i nieprzerwany dostęp do  wielu niezastrzeżonych prawem dla banków usług bankowych (Dyrektywa PSD2 właśnie go umożliwiła) stały się faktem w większości krajów wysoko rozwiniętych. Nowe możliwości technologiczne podważają jedną z kluczowych dotychczas przewag banków spółdzielczych, którą była fizyczna bliskość banku. „Bliskość cyfrowa”  (digital proximity) staje coraz bardziej atrakcyjną ofertą dla podnoszącego kompetencje informatyczne społeczeństwa wiedzy, poszukującego bardziej proaktywnych usług.

09 grudnia 2016Stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków spółdzielczych

W dniu 6 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, powszechnych towarzystw emerytalnych, domów maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych w 2017 r.

09 grudnia 2016KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Październik 2016

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za październik 2016 r.

06 grudnia 2016Seminarium CEDUR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Dyrektywa UE 2015/2366 o usługach płatniczych (PSD2) - aspekty prawne”, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2016 roku.

30 listopada 2016Uchwała Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w sprawie ustalenia wysokości stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych na 2017 rok

W dniu 10 listopada 2016 r., działając na podstawie art. 369 ust. 2 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz.U. poz. 996) (zwaną dalej: Ustawą), Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę nr 64/2016 w sprawie ustalenia na 2017 rok wysokości stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych.

29 listopada 2016Informacja Komisji  Europejskiej o propozycjach nowelizacji pakietu CRDIV/CRR

23 listopada br. Komisja Europejska poinformowała o konsultowanych od dłuższego czasu, ostatecznych propozycjach kompleksowych zmian ram regulacji bankowych pakietu CRDIV/CRR.

29 listopada 2016O przyszłości banków spółdzielczych w NBP

Ponad 140 uczestników wzięło udział we wtorkowej Konferencji KZBS (29.11.2016 r.), pt. „Strategie Rozwoju a Wyzwania Przyszłości. Misja i rola sektora Banków Spółdzielczych”, która odbyła się w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP pod patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adama Glapińskiego.

28 listopada 2016Historia przez ćwierć wieku pisana

28 listopada br. w Warszawie Krajowy Związek Banków Spółdzielczych celebrował jubileusz 25-lecia istnienia. W uroczystym wieczorze uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród których byli założyciele Związku, pierwsi jak i obecni Członkowie. Nie zabrakło także przedstawicieli środowisk rządowych i naukowych.

18 listopada 2016Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Do prenumeratorów trafił kolejny numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”.

17 listopada 2016Seminarium CEDUR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych – rozporządzenie UE (UE) 2015/751 w sprawie opłat interchange oraz dyrektywa 2014/92/UE w sprawie porównywalności opłat związanych z rachunkami płatniczymi, przenoszenia rachunku płatniczego oraz dostępu do podstawowego rachunku płatniczego - aspekty prawne”, które odbędzie się w dniu 29 listopada 2016 roku.

15 listopada 2016STANDARD AUTOMATYCZNEJ WYMIANY INFORMACJI W DZIEDZINIE OPODATKOWANIA (CRS) W POLSCE OD 2017 ROKU

Na kanwie ostatnio prezentowanych informacji o FATCA, nie obejmującej małych, lokalnych instytucji finansowych swoim zasięgiem, uczulenie zawczasu o konieczności przygotowania się przez banki spółdzielcze do wdrożenia Wspólnego Standardu Sprawozdawczego (CRS) wydaje się być szczególnie aktualne. Zachęcamy więc do zapoznania się z informacjami w przedmiotowym temacie.

10 listopada 2016O bankowości spółdzielczej w TOK FM

W dniu 9 listopada br. w audycji „Połączenie” emitowanej w Radio TOK FM podjęto tematykę bankowości spółdzielczej. Gościem Programu był Pan Rafał Woś, autor artykułu „Banki dobre na bańki”, który został opublikowany w bieżącym wydaniu tygodnika Polityka.

09 listopada 2016Seminarium CEDUR „Kapitały CET1, AT1 i T2 banków. Bufory kapitałowe. MREL”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Kapitały CET1, AT1 i T2 banków. Bufory kapitałowe. MREL”, które odbędzie się w dniu 22 listopada 2016 roku.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy