Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Niemal każdego dnia KZBS bierze udział w procesach legislacyjnych dotyczących sektora bankowości spółdzielczej, jest to determinowane mnogością wyzwań stojących przed sektorem. Wyzwania te identyfikujemy wspólnie z Państwem, dlatego też dziękujemy za zaangażowanie i jednocześnie zachęcamy do dal...
W dniu 13 września br. gościem programu „Ekspress gospodarczy” radiowej Jedynki była Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.
W dniu 7 września br. Spółdzielczy Bank Rozwoju z/s w Szepietowie zorganizował na prośbę KZBS spotkanie służące omówieniu zagadnień związanych z funkcjonowaniem banków spółdzielczych oraz działalnością KZBS na rzecz sektora bankowości spółdzielczej. W spotkaniu uczestniczyli...

Aktualności

18 grudnia 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 18 grudnia 2015 r.

W dniu 18 grudnia br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było m.in. omówienie stanu prac nad wdrożeniem przepisów znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających, w tym tworzenia systemów ochrony instytucjonalnej, omówienie obecnej sytuacji w sektorze bankowości spółdzielczej w kontekście poniesionych i planowanych obciążeń sektora, jak również bieżących wyzwań regulacyjnych i ich wpływu na funkcjonowanie banków spółdzielczych. Dokonano również omówienia wniosków dotyczących systemu kontroli w bankach spółdzielczych wynikających z konferencji „Kontrola w bankach spółdzielczych sojusznikiem w procesie zarządzania instytucją”, zorganizowanej przez KZBS w Narodowym Banku Polskim.

18 grudnia 2015Projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych  skierowany do Komisji Finansów Publicznych

W dniu 16 grudnia br. odbyło się pierwsze czytanie tytułowego projektu, który w najbliższym czasie będzie przedmiotem prac Komisji Finansów Publicznych.

17 grudnia 2015Projekt ustawy o BFG przyjęty na posiedzeniu Rady Ministrów

W dniu 15 grudnia br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz uporządkowanej likwidacji banków.

16 grudnia 2015Stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przyjęła w dniu 15 grudnia 2015 r. stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków w 2016 r. za 2015 r.

16 grudnia 2015KZBS w sprawie projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 14 grudnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Kancelarii Sejmu uwagi do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

16 grudnia 2015Posiedzenie Plenarne Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności  

11 grudnia br. w Warszawie odbyło się Posiedzenie Plenarne Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności w którym wziął udział również przedstawiciel KZBS.  

14 grudnia 2015Projekt ustawy o BFG przedmiotem najbliższego posiedzenia Rady Ministrów

W dniu 15 grudnia br. Rada Ministrów rozpatrzy projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz uporządkowanej likwidacji banków.

11 grudnia 2015Serdeczne życzenia

.

09 grudnia 2015Projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych skierowany do I czytania na posiedzeniu Sejmu

W dniu 3 grudnia br. do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych, który 8 grudnia br. został skierowany do I czytania na posiedzeniu Sejmu.

08 grudnia 2015Audyt, rating, kontrole zlecone z perspektywy banków zrzeszających

Podczas konferencji, która miała miejsce 4 grudnia br. w Narodowym Banku Polskim, a której organizatorem był Krajowy Związek Banków Spółdzielczych tytułowa tematyka została przedstawiona przez Panią Karolinę Jankowiak, Wiceprezes Zarządu SGB-Banku S.A. oraz Pana Rafała Makuszewskiego, Dyrektora Departamentu Audytu Banku BPS S.A.

08 grudnia 2015Lustracja w systemie kontroli spółdzielni bankowej

Jeden z tematów, który poruszono podczas Konferencji, która odbyła się w dniu 4 grudnia br. pod patronatem Narodowego Banku Polskiego dotyczył miejsca, roli oraz zakresu lustracji w systemie kontroli spółdzielni bankowej.

08 grudnia 2015Uchwała Rady BFG w sprawie określenia form, trybu i szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej bankom z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych

Na stronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego została opublikowana uchwała Rady BFG nr 33/2015 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie określenia form, trybu i szczegółowych warunków udzielania pomocy  finansowej bankom z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych.

04 grudnia 2015Kontrola w bankach spółdzielczych sojusznikiem w procesie zarządzania instytucją

W dniu 4 grudnia br. w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP odbyła się tytułowa konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.

01 grudnia 2015KZBS w sprawie skutków zawieszenia SK Banku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)  zawiesiła  działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie oraz postanowiła wystąpić do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie jego upadłości. Skutki  tego zdarzenia dla wszystkich zainteresowanych stron, należy ocenić jako poważne, ale pozostające pod kontrolą.

25 listopada 2015BFG: Wysokości stawek fośg, opłaty rocznej i opłaty ostrożnościowej na 2016 rok

W dniu 25 listopada 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek na 2016 rok: funduszy ochrony środków gwarantowanych, obowiązkowej opłaty rocznej, opłaty ostrożnościowej.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy