Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych uprzejmie przypomina, iż 8 września 2016 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 1311), kt&oac...
W związku z obchodami Święta Spółdzielczości Bankowej zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne media wykazały zainteresowanie sektorem bankowości spółdzielczej. Wiele audycji i materiałów związanych było z uzyskanymi przez KZBS patronatami medialnymi Święta, w tym TVP 3, Pols...
21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

Aktualności

06 listopada 2015Pismo KZBS do Ministerstwa Finansów

W dniu 29 października br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Ministerstwa Finansów pismo z wnioskiem o podjęcie stosownych działań korygujących definicję ekspozycji detalicznych zawartą w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie zasad tworzenia rezerw na ryzyko związane z działalnością banków. Przedmiotowe pismo zostało również skierowanie do wiadomości Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

03 listopada 2015KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Wrzesień 2015

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za wrzesień 2015 r.

03 listopada 2015Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”, w którym opublikowany został m.in. wywiad z Prezesami Banków Zrzeszających, dotyczący zagadnień związanych z systemem ochrony instytucjonalnej oraz kształtem nowej umowy zrzeszenia.

30 października 2015KZBS na konferencji uzgodnieniowej dot. projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym (implementacja dyrektywy  PAD PE i R 2014/92UE)

W dniu 26 października br. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja uzgodnieniowa dotycząca tytułowego projektu ustawy, w której udział wziął m.in. przedstawiciel KZBS.

30 października 2015Stanowisko KZBS dotyczące projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów podatników podatku dochodowego od osób prawnych.

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Ministerstwa Finansów stanowisko w przedmiocie tytułowego projektu.

30 października 2015X Kongres Ryzyka Bankowego

Biuro Informacji Kredytowej już po raz dziesiąty zorganizowało Kongres Ryzyka Bankowego. Jak co roku wzięli w nim udział reprezentanci najważniejszych instytucji publicznych i finansowych w Polsce, w tym również przedstawiciele KZBS. Dyskutowano na temat wyzwań, możliwości i kierunków rozwoju oraz kształtu bieżących i przyszłych regulacji w kontekście ich wpływu na instytucje finansowe.

29 października 2015Nowe gwarancje kredytowe dla MŚP w bankach spółdzielczych

29 października br. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę o współpracy z bankami, które będą udzielać kredytów dla MŚP z gwarancją BGK w ramach programu COSME. Gwarancja BGK będzie dostępna w 11 bankach, w tym w SGB-Bank i zrzeszonych z nim Bankach Spółdzielczych.

28 października 2015KZBS inicjatorem ważnej dla banków spółdzielczych zmiany w podpisanej przez Prezydenta  ustawie o zmianie ustawy prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

W dniu 26 października Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw. Tytułowa ustawa eliminuje z porządku prawnego bankowy tytuł egzekucyjny.

21 października 2015Kolejny etap prac w sprawie projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji w wersji z dnia 9 października 2015 r., po zmianach wprowadzonych przez Komitet do Spraw Europejskich. Następnie projekt będzie przedmiotem prac Komitetu Stałego Rady Ministrów. Na stronie RCL dostępne są również projekty aktów wykonawczych.

21 października 2015V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 12-14 października br. w Katowicach odbył się V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W trakcie trzech dni Kongresu odbyło się kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, podczas których eksperci z kraju i zagranicy rozmawiali o możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami. W Kongresie wzięli udział również przedstawiciele KZBS.

19 października 2015Międzynarodowa konferencja Narodowego Banku Polskiego i Narodowego Banku Austrii (ÖNB)

Tegoroczna edycja wspólnej konferencji zorganizowanej przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Oesterreichische Nationalbank pt. „Boosting EU Competitiveness – The Role of the CESEE Countries” odbyła się 15-16 października 2015 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie.

19 października 2015Publiczne konsultacje na temat odziaływania CRR i CRD IV na zdolność banków do finansowania gospodarki

Nawiązując do informacji zamieszczonej przez portal bs.net.pl w sprawie publicznych  konsultacji Komisji Europejskiej (public consultation) dotyczących ewentualnego wpływu rozporządzenia CRR i dyrektywy CRD IV na zdolność europejskiego sektora bankowego  do kredytowania gospodarek, KZBS w imieniu sektora wziął udział w przedmiotowych konsultacjach zarówno jako członek EACB, jak i  bezpośrednio jako organizacja gospodarcza z siedzibą w kraju członkowskim UE.

16 października 2015Konferencja KZBS pod patronatem Narodowego Banku Polskiego

W dniu 4 grudnia br. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbędzie się konferencja KZBS „Kontrola w bankach spółdzielczych sojusznikiem w procesie zarządzania instytucją”, nad którą patronat objął Narodowy Bank Polski.

15 października 2015Sejm zakończył prace nad ustawą o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy

W dniu 9 października na 102 posiedzeniu Sejm zakończył pracę nad tytułową ustawą  przyjmując poprawki Senatu do ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

15 października 2015Model scoringowy Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem

W dniu 9 października br. w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się konferencja pt. „Rola i zastosowanie modeli scoringowych w Bankach Spółdzielczych”, której organizatorem był Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy