Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W związku z obchodami Święta Spółdzielczości Bankowej zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne media wykazały zainteresowanie sektorem bankowości spółdzielczej. Wiele audycji i materiałów związanych było z uzyskanymi przez KZBS patronatami medialnymi Święta, w tym TVP 3, Pols...
21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.
Blisko 200 szkół podstawowych biorących udział w programie SKO przy współpracy z Bankami Spółdzielczymi uczestniczyło w konkursowych zmaganiach. W dniu 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej poznaliśmy zwycięzców II edycji „Konkursu SKO - Mł...

Aktualności

21 września 2015I Banking Profitability Forum

16 września br. w Warszawie odbyło się  BANKING PROFITABILITY FORUM, które skupiło się na tematyce rentowności banków w kontekście wyzwań rynkowych i regulacyjnych w sektorze finansowym. Dyskutowano o nowych, modelowych kierunkach partnerstwa banków z firmami technologicznymi a także o przyszłości oddziałowego kanału dystrybucji.  

16 września 2015Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2015

W dniach 14-15 września br. odbyło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych, pod hasłem „Czas kluczowych decyzji organizacyjnych i biznesowych w bankowości spółdzielczej”.

15 września 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej

W dniu 14 września br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej, w którym wzięli udział przedstawiciele Zarządów, Rad Zrzeszeń i Rad Nadzorczych banków zrzeszających, KZBS i ZBP oraz przedstawiciele banków spółdzielczych.

10 września 2015Kongres Obrotu Gotówki

W dniu 9 września br. w Warszawie odbył się zorganizowany przez Centrum Prawa Bankowego Kongres Obrotu Gotówki. Głównymi tematami Kongresu były  perspektywy rozwoju obrotu gotówkowego  w Polsce, wyzwania dla podmiotów zajmujących się obrotem gotówki oraz zagraniczne tzw. dobre  praktyki dotyczące procesów związanych z obrotem gotówkowym. Patronat nad wydarzeniem objął Narodowy Bank Polski, Związek Banków Polskich oraz Polska Organizacja Firm Obsługi Gotówki.

04 września 2015„Zarządzanie zasobami ludzkimi w bankach spółdzielczych” – raport z badań

Katedra Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zrealizowała badanie pt. „Zarządzanie zasobami ludzkimi w bankach spółdzielczych”. Patronat nad projektem objął m.in. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

02 września 2015Przesunięcie terminu drugiej rundy aplikacyjnej składania wniosków o udzielenie pomocy z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych

W dniu 31 sierpnia 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę nr 18/2015 w sprawie określenia form, trybu oraz szczegółowych warunków udzielania zwrotnej pomocy finansowej z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych.

02 września 2015Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”, w którym opublikowany został m.in. wywiad z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Izabelą Leszczyną, dotyczący kwestii ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, projektu ustawy o BFG, czy też Funduszu Restrukturyzacji Banków Spółdzielczych.

02 września 201510. numer dwumiesięcznika BS.NET

Ukazał się dziesiąty już numer Magazynu BS.NET. Tym razem skupia się na szeroko pojętym bezpieczeństwie banku i jego klientów.  Ale nie tylko, w numerze znajdują się też wywiady, opinie i poglądy na tematy, którymi żyje sektor banków spółdzielczych.

28 sierpnia 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej

W dniu 26 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było omówienie aktualnego stanu prac  nad wdrożeniem znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających, możliwości wykorzystania Funduszu Restrukturyzacji Banków Spółdzielczych, priorytetów dalszych działań na rzecz sektora bankowości spółdzielczej, polityki dywidendowej, systemu kontroli w bankach spółdzielczych oraz możliwych inicjatyw na rzecz rozwoju sektora w ramach perspektywy finansowej 2014 -2020.

27 sierpnia 2015Rozpatrzenie ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym

W dniu 27 sierpnia br. odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, którego przedmiotem było rozpatrzenie ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym. Komisja zdecydowała o wystąpieniu do Senatu RP z wnioskiem o przyjęcie ustawy bez poprawek.
 

27 sierpnia 2015Promocja banków spółdzielczych w mediach warta 60 mln złotych

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów podsumował obecność medialną banków spółdzielczych w Polsce. Na temat polskiej bankowości spółdzielczej w ciągu roku opublikowano 13,4 tys. materiałów o łącznej wartości 60 mln złotych. Liczba kontaktów odbiorców z informacjami mogła wynieść nawet 5,2 mld.

18 sierpnia 2015Ustawa o funkcjonowaniu banków spółdzielczych w Dzienniku Ustaw RP

W dniu 13 sierpnia br. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej została opublikowana ustawa z dnia 25 czerwca br. o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wejdzie w życie z dniem 13 września br.

14 sierpnia 2015Przewodniczący KNF: Banki spółdzielcze w dobrej sytuacji finansowej

Andrzej Jakubiak, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego w wypowiedzi dla agencji informacyjnej Newseria zwraca uwagę na sytuację finansową banków spółdzielczych zaznaczając, że nie potrzebują one dokapitalizowania.

12 sierpnia 2015Sejm uchwalił ustawę o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym

Za uchwaleniem przepisów o nadzorze makroostrożnościowym głosowało 278 posłów, 1 był przeciw, a 149 wstrzymało się od głosu. Ustawa została obecnie przekazana do Senatu.

11 sierpnia 2015Zrzeszenie Banku Polskiej Spółdzielczości powołało Spółdzielnię Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS

W dniu 10 sierpnia 2015 r. w Warszawie odbyło się Zebranie Założycieli Spółdzielni Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz Banki Spółdzielcze uczestniczące w zebraniu założyły Spółdzielnię przez podjęcie stosownej uchwały oraz przyjęcie statutu.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy