Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniach od 16 do 22 października br. z inicjatywy Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, skupiającej podmioty i instytucje popierające upowszechnianie płatności bezgotówkowych w Polsce, w tym Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, organizowany jest tydzień promujący płatności bezgotówkowe,...
Już od listopada br. emeryci i renciści będą mogli założyć rachunek za 1 zł w Bankach Spółdzielczych. Korzystna oferta powstała na bazie porozumienia, podpisanego 5 października br. w Warszawie, pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, SGB-Bankiem, Bankiem Polskiej Spółdzielczości i Krajowym Z...
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych serdecznie zaprasza na warsztat - Komunikacja medialna i wizerunkowa, którego celem jest zapoznanie jego uczestników z m.in. budowaniem relacji z mediami, psychologią wizerunku oraz budowaniem i promowaniem marki osobistej.

Aktualności

08 marca 2017Rozporządzenie w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego już obowiązuje

W dniu 4 marca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 22 lutego br. w sprawie szczegółowego zakresu, trybu i terminów przekazywania Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu informacji innych niż przekazywane do Narodowego Banku Polskiego i do Komisji Nadzoru Finansowego, niezbędnych do wykonywania zadań BFG.

06 marca 2017Konkurs SKO – Młodzi Mistrzowie Oszczędzania

Tytułowy Konkurs organizowany jest przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy najlepsze szkoły i banki spółdzielcze otrzymają indywidulane znaki jakości.

02 marca 2017Wysokość składek na BFG w 2017 r.

W dniu 27 lutego 2017 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały określające łączną wysokość składek na fundusz gwarancyjny banków oraz fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2017 r.

01 marca 2017Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”. Zachęcamy do zapoznania się z jego zakresem tematycznym.

28 lutego 2017Przedstawiciel Komisji Europejskiej odpowiada na pytania EACB

Tylko 28 dni dzieli nas od siódmego Kongresu Banków Spółdzielczych w Brukseli, którego gospodarzem jest Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB). Jednym z prelegentów Kongresu jest Martin Merlin dyrektor odpowiedzialny za regulacje i nadzór ostrożnościowy nad instytucjami finansowymi w Komisji Europejskiej. EACB w ramach rozpoczętego 14 lutego br. cyklu mini wywiadów zadał przedstawicielowi Komisji Europejskiej trzy pytania.

27 lutego 2017Sejm uchwalił ustawę o kredycie hipotecznym

W dniu 24 lutego br. Sejm uchwalił ustawę o  kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Obecnie  Ustawa została skierowana do Senatu.

24 lutego 2017Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował finalną propozycję RTS’ów

13 stycznia 2018 roku to data, obligująca poszczególne kraje członkowskie UE, w tym Polskę do implementacji do krajowych porządków prawnych Dyrektywy PSD 2. Dyrektywa weszła w życie 1 stycznia 2016 r.  i zastąpi dotychczasową Dyrektywę PSD.

22 lutego 2017Konkurs „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”

Rozpoczęła się XVIII edycja konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców – Bankowa Nagroda Jakości” skierowanego do sektora finansowego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn „Głos Banków Spółdzielczych”.

21 lutego 2017Seminarium CEDUR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Upadłość konsumencka - potencjalne skutki dla banków”, które odbędzie się w dniu 22 marca 2017 roku.

20 lutego 2017EACB: 3 pytania do prof. Groenevelda przed 7. Kongresem Banków Spółdzielczych

Już 28 marca br. w Brukseli odbędzie się 7. Kongres Banków Spółdzielczych, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB). Zachęcając do uczestnictwa w tym ważnym dla europejskiego środowiska banków spółdzielczych wydarzeniu, EACB opublikowało wywiad z prof. Hansem Groeneveldem z TIAS (Tilburg University), autorem raportu „Snapshot of European Co-operative Banking 2017”.

20 lutego 2017Komunikat Rady Nadzorczej SGB-Banku SA

Rada Nadzorcza SGB-Banku SA przyjęła rezygnację Prezesa Zarządu, Pana Ryszarda Lorka, z uczestnictwa w składzie Zarządu SGB-Banku SA.

17 lutego 2017Nowi Zastępcy Przewodniczącego KNF

Premier Beata Szydło na wniosek Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego odwołała z dniem 15 lutego 2017 roku Zastępców Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Pana Lesława Gajka i Pana Wojciecha Kwaśniaka oraz powołała z dniem 16 lutego 2017 roku nowych Zastępców Przewodniczącego KNF – Pana Filipa Świtałę, który będzie odpowiadał w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego za nadzór nad pionem bankowym oraz Pana Marcina Pachuckiego, który będzie odpowiadał za nadzór nad pionem ubezpieczeniowym oraz kapitałowym.

08 lutego 2017Obowiązki banków wynikające z ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw

Od 8 lutego br. obowiązuje ustawa o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, wiąże się ona z licznymi zmianami dla banków, w tym dodatkowymi obowiązkami.

03 lutego 2017Ustawa o skok przyjęta przez Senat bez poprawek

W dniu 1 lutego br. Senat przyjął bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych oraz niektórych innych ustaw, którego celem jest realizacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 31 lipca 2015 r. Sygn. akt K 41/12.

02 lutego 2017Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 27 stycznia 2017 r.

W dniu 27 stycznia br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było omówienie aktualnego stanu prac  nad najważniejszymi zmianami regulacyjnymi dotyczącymi sektora bankowości spółdzielczej, ewentualnego udziału banków spółdzielczych w przygotowywanym programie zwalczania nadużyć podatkowych, funkcjonowania systemów ochrony instytucjonalnej w sektorze, a także omówienie planu pracy Rady w roku 2017 wraz z priorytetami dalszych działań na rzecz sektora bankowości spółdzielczej.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy