Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Rozpoczęła się XVIII edycja konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców – Bankowa Nagroda Jakości” skierowanego do sektora finansowego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn „Głos Banków Spółdzielczych”.
Już 28 marca br. w Brukseli odbędzie się 7. Kongres Banków Spółdzielczych, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB). Zachęcając do uczestnictwa w tym ważnym dla europejskiego środowiska banków spółdzielczych wydarzeniu, EACB opublikowało wywiad z prof. Hansem Groeneveldem z T...
Od 8 lutego br. obowiązuje ustawa o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, wiąże się ona z licznymi zmianami dla banków, w tym dodatkowymi obowiązkami.

Aktualności

22 kwietnia 2016XV edycja Konkursu Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej - zapraszamy do wysyłania zgłoszeń

Już po raz piętnasty Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje Konkurs „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.   W Konkursie mogą brać udział wszystkie Banki Spółdzielcze będące Członkami Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

22 kwietnia 2016Konkurs SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej 2016. To właśnie w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

22 kwietnia 2016Medale Kopernika dla środowiska bankowego

W dniu 20 kwietnia br. Związek Banków Polskich wręczył Medale Mikołaja Kopernika dla przedstawicieli środowiska bankowego. Uroczystość wręczenia Medali poprzedzona była debatą na temat wpływu regulacji na tempo wzrostu bazy kapitałowej sektora bankowego i  zdolności banków do finansowania programów rozwojowych Polski.

18 kwietnia 2016Jednolity Plik Kontrolny od 1 lipca 2016 r. – nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Począwszy od 1 lipca br. duzi przedsiębiorcy, tj. zatrudniający powyżej  250 osób oraz których obroty roczne przekraczają 50 mln EURO, i/lub których roczna suma bilansowa przekracza 43 mln EURO, prowadzący księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych, będą zobowiązani do przekazywania organom podatkowym całości lub części ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w postaci pliku o  odpowiedniej strukturze logicznej (Jednolity Plik Kontrolny).

14 kwietnia 2016Komisja Finansów Publicznych o sytuacji banków spółdzielczych

W dniu 13 kwietnia br. Komisja Finansów Publicznych omówiła sytuację banków spółdzielczych w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z transmisją wideo z posiedzenia.

13 kwietnia 2016II Banking Profitability Forum

Magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” objął patronat medialny nad konferencją II Banking Profitability Forum, organizowaną przez Puls Biznesu, która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

11 kwietnia 2016Jednolity Obszar Płatności w Euro (SEPA – Single Euro Payment Area)

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 260/2012, znane jako Rozporządzenie Migracji do SEPA przyjęte zostało w 2012 r. i ustanawia końcowe daty migracji w państwach członkowskich systemów płatniczych na instrumenty polecenia przelewu i polecenia zapłaty w walucie euro (SEPA payment) wykonywane w określonym formacie. Polska powinna dostosować się do jego wymogów najpóźniej do dnia 31 października 2016 r.

08 kwietnia 2016Uchwała Krajowej Rady Komorniczej

W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia br. ustawy z dnia 11 lutego br. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z koniecznością dokonywania zajęcia rachunku bankowego, na który przekazywane będą świadczenia wychowawcze, Krajowa Rada Komornicza w dniu 5 kwietnia br. podjęła uchwałę w przedmiotowej sprawie.

06 kwietnia 2016IPS po niemiecku -  warsztat tematyczny KZBS dla Członków Izby

W dniu 5 kwietnia br. odbył się warsztat pt. „Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ochrony instytucjonalnej”, z udziałem czwórki prelegentów z niemieckiego Federalnego Związku Banków Volksbanken i Raiffeisenbanken (BVR).

30 marca 2016Apel Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności  w sprawie  „Dnia bez płacenia gotówką”

Z roku na rok rośnie w Polsce zarówno poziom ubankowienia polskiego społeczeństwa, jak i korzystania z bezgotówkowych form płatności. Równocześnie Polacy używają coraz częściej innowacyjnych instrumentów i usług płatniczych. Polska wyróżnia się wśród krajów europejskich w szczególności poziomem popularności kart zbliżeniowych, które  zapewniają  wygodę i szybkość realizowania płatności.

25 marca 2016Banki spółdzielcze wobec wyzwań współczesnego rynku

To tytuł konferencji, która odbędzie się w dniu 14 czerwca br. w Radomiu. Jej organizatorem jest Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH w Radomiu, Katedra Bankowości i Finansów KUL Jana Pawła II w Lublinie we współpracy z Południowo-Mazowieckim Bankiem Spółdzielczym w Jedlińsku.

25 marca 2016Kongres Płatności Bezgotówkowych

W dniach 22-23 marca br. w Warszawie odbył się IV Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych. Wydarzenie zorganizowane przez  Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego odbyło się pod hasłem „Transformując rynek płatności – Polska w awangardzie europejskiej”.

24 marca 2016Stanowisko KZBS w sprawie  projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw

W dniu 23 marca br. KZBS skierował do Marszałka Sejmu uwagi  w sprawie tytułowego Projektu. KZBS wskazał, iż proponowane zmiany mogą istotnie wpłynąć na funkcjonowanie sektora bankowego, w tym sektora bankowości spółdzielczej, działającego głównie na terenach wiejskich. Z uwagi  na fakt, iż ograniczenia będą dotyczyły znacznej części nieruchomości, w ocenie KZBS, może  to wpływać na   zmniejszenie akcji kredytowej i  w konsekwencji  ograniczać  źródła finansowania przedsięwzięć gospodarczych w obszarze rolnictwa.  

24 marca 2016Seminarium "Zarządzanie bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego"

W dniu 17 marca br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone „Zarządzaniu bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego”. Szkolenie poprowadziła Pani Małgorzata Gryber, Radca Prawny w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Dorota Sowińska – Kobelak, Główny specjalista w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W seminarium wziął udział przedstawiciel KZBS.

23 marca 2016Wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej na I i II kwartał 2016 r.

W dniu 23 marca 2016 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej  I i II kwartał 2016 roku dla banków.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy