Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W związku z obchodami Święta Spółdzielczości Bankowej zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne media wykazały zainteresowanie sektorem bankowości spółdzielczej. Wiele audycji i materiałów związanych było z uzyskanymi przez KZBS patronatami medialnymi Święta, w tym TVP 3, Pols...
21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.
Blisko 200 szkół podstawowych biorących udział w programie SKO przy współpracy z Bankami Spółdzielczymi uczestniczyło w konkursowych zmaganiach. W dniu 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej poznaliśmy zwycięzców II edycji „Konkursu SKO - Mł...

Aktualności

15 października 2015Model scoringowy Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem

W dniu 9 października br. w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się konferencja pt. „Rola i zastosowanie modeli scoringowych w Bankach Spółdzielczych”, której organizatorem był Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem.

13 października 2015KZBS współtworzy stanowisko EACB w sprawie zasad ładu korporacyjnego na potrzeby lobbingu spółdzielczości bankowej wobec międzynarodowych instytucji finansowych

W następstwie kryzysu finansowego lat 2008-2011 banki w krajach OECD (w tym banki spółdzielcze) dokonują przeglądu oraz  zmian w dotychczasowych zasadach kierowania bankiem w  celu lepszego zarządzania ryzykiem i poprawy efektywności ekonomicznej. Jednocześnie regulatorzy i nadzorcy  zaczęli zwracać baczną uwagę na zagadnienie jakości zarządzania w bankach.

13 października 2015Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej oraz Prezesów Zarządów Krajowych Spółdzielczych Związków Rewizyjnych

W dniu 9 października br. w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyło się Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich, Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej oraz Prezesów Zarządów Krajowych Spółdzielczych Związków, w którym uczestniczył również Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

09 października 2015Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Sierpień 2015

Na stronie internetowej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, w zakładce „Publikacje cykliczne” została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za sierpień 2015 r. Dane miesięczne dotyczące sektora opublikował również KNF.

08 października 2015Stanowisko sektora banków spółdzielczych dotyczące FRBS

W dniu 29 września br. do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego skierowano stanowisko sektora bankowości spółdzielczej w zakresie kierunków zmian dotyczących zasad określających formy, tryb oraz szczegółowe warunki udzielania zwrotnej pomocy finansowej z Funduszu Restrukturyzacji Banków Spółdzielczych.

08 października 2015Współpraca na rzecz rozwoju obszarów wiejskich – rola lokalnych instytucji finansowych

W dniach 6-7 października br. w Serocku odbył się XVI Kongres Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, w którym uczestniczyli również przedstawiciele bankowości spółdzielczej. Podczas debaty dotyczącej współpracy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w kontekście roli lokalnych instytucji finansowych zaprezentowali potencjał polskiej bankowości spółdzielczej.

08 października 2015Zarządzanie ryzykiem modeli w bankach (Rekomendacja W)

W dniu 7 października br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone „Zarządzaniu ryzykiem modeli w bankach” w świetle wymogów Rekomendacji W. Szkolenie poprowadził Pan Krzysztof Gorzkiewicz, Główny Specjalista z Departamentu Inspekcji Bankowych, Instytucji Płatniczych i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

07 października 2015Pomnik Franciszka Stefczyka z pamiątkowymi tablicami

W efekcie prowadzonych od 2013 roku działań podejmowanych przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych i zaangażowaniu polskich banków spółdzielczych na grób Franciszka Stefczyka we Lwowie przywrócono pamiątkowe tablice.

05 października 2015Spotkanie KZBS z przedstawicielami UKNF

W dniu 30 września br. odbyło się w siedzibie UKNF robocze spotkanie przedstawicieli KZBS z kierownictwem Departamentu Bankowości Spółdzielczej i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, poświęcone  omówieniu wybranych zagadnień leżących w centrum uwagi środowiska banków spółdzielczych.

29 września 2015Seminarium „Obowiązki informacyjne kredytodawcy w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim”

W dniu 28 września br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK-u odbyło się seminarium pt. Obowiązki informacyjne kredytodawcy w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim”.  Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Departamentu Prawnego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

28 września 2015Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

W dniu 25 września br. Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw, która jest następstwem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 kwietnia 2015 r., w przedmiocie niekonstytucyjności przepisów dotyczących bankowego tytułu egzekucyjnego. Ustawa eliminuje z porządku prawnego bankowy tytuł egzekucyjny.

21 września 2015BFG: Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Lipiec 2015

Na stronie internetowej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, w zakładce „Publikacje cykliczne” została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za lipiec 2015 r.

21 września 2015I Banking Profitability Forum

16 września br. w Warszawie odbyło się  BANKING PROFITABILITY FORUM, które skupiło się na tematyce rentowności banków w kontekście wyzwań rynkowych i regulacyjnych w sektorze finansowym. Dyskutowano o nowych, modelowych kierunkach partnerstwa banków z firmami technologicznymi a także o przyszłości oddziałowego kanału dystrybucji.  

16 września 2015Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2015

W dniach 14-15 września br. odbyło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych, pod hasłem „Czas kluczowych decyzji organizacyjnych i biznesowych w bankowości spółdzielczej”.

15 września 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej

W dniu 14 września br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej, w którym wzięli udział przedstawiciele Zarządów, Rad Zrzeszeń i Rad Nadzorczych banków zrzeszających, KZBS i ZBP oraz przedstawiciele banków spółdzielczych.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy