Prawo Materiały z prac Zespołu Międzyzrzeszeniowego
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Prawo

15 maja 2015Przyjęto ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających

15 maja br. podczas 92. Posiedzenia Sejmu RP przyjęto ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających wraz z poprawkami. Za przyjęciem ustawy głosowało 283 posłów, przeciw było 3, wstrzymało się 131.

14 maja 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

14 maja br. w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, którego przedmiotem była analiza poprawek, zgłoszonych podczas II czytania w Sejmie RP, do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

14 maja 2015Projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji  

W dniu 7  maja 2015 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się druga konferencja dotycząca projektu  ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

11 maja 2015Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami

W dniu 4 maja br. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja uzgodnieniowa dot. projektu założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele KNF, BFG, Ministerstwa Sprawiedliwości, NBP, UOKIK, sektora bankowego, w tym sektora bankowości spółdzielczej. Celem przedmiotowej regulacji jest implementacja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/17/UE z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi.

08 maja 2015Uwagi KZBS do projektu Rekomendacji W

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przekazał do publicznych konsultacji projekt Rekomendacji W, dotyczący zarządzania ryzykiem modeli w bankach. Dokument zawiera 18 rekomendacji, które zostały podzielone na cztery obszary: zasady i organizacja procesu zarządzania ryzykiem modeli, proces zarządzania ryzykiem modeli, zarządzanie modelami oraz walidacja. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych wystosował do UKNF pismo, w którym  przedstawił uwagi do projektu.

04 maja 2015Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych

Na stronie internetowej Sejmu RP opublikowano sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

24 kwietnia 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

W dniu 23 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, której przedmiotem było rozpatrzenie sprawozdania Podkomisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

23 kwietnia 2015Uwagi KZBS do projektu ustawy o BFG

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych 10 kwietnia br. wystosował do Ministerstwa Finansów pismo zawierające uwagi do projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

23 kwietnia 2015Uwagi KZBS do projektu stanowiska Rządu w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

W dniu 10 kwietnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Ministerstwa Finansów uwagi do projektu stanowiska Rządu w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym oraz niektórych innych ustaw. Wcześniej zostały one również zgłoszone do kancelarii Sejmu.

07 kwietnia 2015Odpowiedź KNF na pismo KZBS

17 marca br. KZBS wystosował do KNF pismo przedstawiające stanowisko Związku do projektu pisma KNF w sprawie określenia wartości procentowych i współczynników o których mowa w rozporządzeniu CRR. Poniżej zamieszczamy odpowiedź KNF w przedmiotowej kwestii.

02 kwietnia 2015Stanowisko KZBS w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

W dniu 23 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Kancelarii Sejmu opinię odnośnie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym oraz niektórych innych ustaw.

27 marca 2015ARiMR odpowiada na pismo KZBS w sprawie kredytów preferencyjnych

26 marca br. KZBS otrzymał pismo z ARiMR, które odnosi się do stanowiska Związku w sprawie kredytów preferencyjnych. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w piśmie skierowanym do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apelował m.in. o przeformułowanie kryteriów oceny ofert, wraz z przypisanymi wagami.

20 marca 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

W dniu 19 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, któremu przewodniczył poseł Paweł Arndt. Przedmiotem posiedzenia było rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3150).

19 marca 2015Projekt ustawy  dot. funkcjonowania banków spółdzielczych skierowany do KFP

18 marca br. w Sejmie RP miało miejsce pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich po konsultacji projektu z Prezydium Sejmu skierował go do Komisji Finansów Publicznych w celu rozpatrzenia. Jednocześnie wyznaczył termin przedstawienia sprawozdania Komisji  do 21 kwietnia br.
 

17 marca 2015Stanowisko KZBS w sprawie kredytów preferencyjnych

12 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Grossa w którym zwraca uwagę na sposób w jaki dokonywany jest wybór partnerów do współpracy w zakresie udzielania kredytów preferencyjnych.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Partnerzy