Prawo Materiały z prac Zespołu Międzyzrzeszeniowego
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Prawo

24 kwietnia 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

W dniu 23 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, której przedmiotem było rozpatrzenie sprawozdania Podkomisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

23 kwietnia 2015Uwagi KZBS do projektu ustawy o BFG

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych 10 kwietnia br. wystosował do Ministerstwa Finansów pismo zawierające uwagi do projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

23 kwietnia 2015Uwagi KZBS do projektu stanowiska Rządu w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

W dniu 10 kwietnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Ministerstwa Finansów uwagi do projektu stanowiska Rządu w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym oraz niektórych innych ustaw. Wcześniej zostały one również zgłoszone do kancelarii Sejmu.

07 kwietnia 2015Odpowiedź KNF na pismo KZBS

17 marca br. KZBS wystosował do KNF pismo przedstawiające stanowisko Związku do projektu pisma KNF w sprawie określenia wartości procentowych i współczynników o których mowa w rozporządzeniu CRR. Poniżej zamieszczamy odpowiedź KNF w przedmiotowej kwestii.

02 kwietnia 2015Stanowisko KZBS w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym

W dniu 23 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Kancelarii Sejmu opinię odnośnie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem kapitałowym oraz niektórych innych ustaw.

27 marca 2015ARiMR odpowiada na pismo KZBS w sprawie kredytów preferencyjnych

26 marca br. KZBS otrzymał pismo z ARiMR, które odnosi się do stanowiska Związku w sprawie kredytów preferencyjnych. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w piśmie skierowanym do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apelował m.in. o przeformułowanie kryteriów oceny ofert, wraz z przypisanymi wagami.

20 marca 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

W dniu 19 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, któremu przewodniczył poseł Paweł Arndt. Przedmiotem posiedzenia było rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3150).

19 marca 2015Projekt ustawy  dot. funkcjonowania banków spółdzielczych skierowany do KFP

18 marca br. w Sejmie RP miało miejsce pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich po konsultacji projektu z Prezydium Sejmu skierował go do Komisji Finansów Publicznych w celu rozpatrzenia. Jednocześnie wyznaczył termin przedstawienia sprawozdania Komisji  do 21 kwietnia br.
 

17 marca 2015Stanowisko KZBS w sprawie kredytów preferencyjnych

12 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Grossa w którym zwraca uwagę na sposób w jaki dokonywany jest wybór partnerów do współpracy w zakresie udzielania kredytów preferencyjnych.

13 marca 2015Projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

Zgodnie z informacją dostępną na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pierwsze czytanie projektu ustawy przewidziano na 89. posiedzeniu Sejmu RP, które odbędzie się w dniu 18 marca br.

12 marca 2015Spotkanie z Ministrem Finansów

9 marca br. w siedzibie Ministerstwa Finansów odbyło się spotkanie Ministra Finansów Mateusza Szczurka i kierownictwa pionu instytucji finansowych MF z grupą kilkunastu banków spółdzielczych.  W spotkaniu uczestniczyła także poseł Krystyna Skowrońska  oraz przedstawiciele KZBS, ZBP i banków zrzeszających.

06 marca 2015Posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z prawa spółdzielczego

4 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z prawa spółdzielczego w którym uczestniczył również przedstawiciel KZBS.

03 marca 2015KZBS przedstawił uwagi i propozycje zmian do projektu ustawy prawo spółdzielcze

2 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa spółdzielczego Marka Gosa, w którym sygnalizuje potrzebę zmian niektórych zapisów projektu ustawy prawo spółdzielcze, celem zapewnienia sprawnego funkcjonowania banków spółdzielczych.

24 lutego 2015Odpowiedź Ministra Finansów w sprawie pism KZBS

Poniżej zamieszamy odpowiedź Ministra Finansów w sprawie pism KZBS adresowanych do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Finansów.

18 lutego 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej

W dniu 18 lutego br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej, w którym wzięli udział przedstawiciele Zarządów, Rad Zrzeszeń i Rad Nadzorczych banków zrzeszających oraz KZBS i ZBP.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Partnerzy