Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Z dniem 6 stycznia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie sposobu określenia profilu ryzyka banków i oddziałów banków zagranicznych oraz uwzględniania tego profilu w wyznaczaniu składek na fundusz gwarancyjny banków.
Przewodniczący KNF skierował pismo do Prezesów Zarządów Banków Zrzeszających, Banków Spółdzielczych, Systemów Ochrony Instytucjonalnej, jak również Prezesów Izb Gospodarczych informujące o przyjęciu stanowiska w sprawie polityki dywidendowej bankó...
Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował listę instrumentów spełniających kryteria określone w Rozporządzeniu CRR dla funduszy własnych podstawowych Tier 1, która uwzględnia udziały członkowskie w bankach spółdzielczych.

Aktualności

18 kwietnia 2016Jednolity Plik Kontrolny od 1 lipca 2016 r. – nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Począwszy od 1 lipca br. duzi przedsiębiorcy, tj. zatrudniający powyżej  250 osób oraz których obroty roczne przekraczają 50 mln EURO, i/lub których roczna suma bilansowa przekracza 43 mln EURO, prowadzący księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych, będą zobowiązani do przekazywania organom podatkowym całości lub części ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w postaci pliku o  odpowiedniej strukturze logicznej (Jednolity Plik Kontrolny).

14 kwietnia 2016Komisja Finansów Publicznych o sytuacji banków spółdzielczych

W dniu 13 kwietnia br. Komisja Finansów Publicznych omówiła sytuację banków spółdzielczych w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z transmisją wideo z posiedzenia.

13 kwietnia 2016II Banking Profitability Forum

Magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” objął patronat medialny nad konferencją II Banking Profitability Forum, organizowaną przez Puls Biznesu, która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

11 kwietnia 2016Jednolity Obszar Płatności w Euro (SEPA – Single Euro Payment Area)

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 260/2012, znane jako Rozporządzenie Migracji do SEPA przyjęte zostało w 2012 r. i ustanawia końcowe daty migracji w państwach członkowskich systemów płatniczych na instrumenty polecenia przelewu i polecenia zapłaty w walucie euro (SEPA payment) wykonywane w określonym formacie. Polska powinna dostosować się do jego wymogów najpóźniej do dnia 31 października 2016 r.

08 kwietnia 2016Uchwała Krajowej Rady Komorniczej

W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia br. ustawy z dnia 11 lutego br. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z koniecznością dokonywania zajęcia rachunku bankowego, na który przekazywane będą świadczenia wychowawcze, Krajowa Rada Komornicza w dniu 5 kwietnia br. podjęła uchwałę w przedmiotowej sprawie.

06 kwietnia 2016IPS po niemiecku -  warsztat tematyczny KZBS dla Członków Izby

W dniu 5 kwietnia br. odbył się warsztat pt. „Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ochrony instytucjonalnej”, z udziałem czwórki prelegentów z niemieckiego Federalnego Związku Banków Volksbanken i Raiffeisenbanken (BVR).

30 marca 2016Apel Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności  w sprawie  „Dnia bez płacenia gotówką”

Z roku na rok rośnie w Polsce zarówno poziom ubankowienia polskiego społeczeństwa, jak i korzystania z bezgotówkowych form płatności. Równocześnie Polacy używają coraz częściej innowacyjnych instrumentów i usług płatniczych. Polska wyróżnia się wśród krajów europejskich w szczególności poziomem popularności kart zbliżeniowych, które  zapewniają  wygodę i szybkość realizowania płatności.

25 marca 2016Banki spółdzielcze wobec wyzwań współczesnego rynku

To tytuł konferencji, która odbędzie się w dniu 14 czerwca br. w Radomiu. Jej organizatorem jest Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH w Radomiu, Katedra Bankowości i Finansów KUL Jana Pawła II w Lublinie we współpracy z Południowo-Mazowieckim Bankiem Spółdzielczym w Jedlińsku.

25 marca 2016Kongres Płatności Bezgotówkowych

W dniach 22-23 marca br. w Warszawie odbył się IV Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych. Wydarzenie zorganizowane przez  Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego odbyło się pod hasłem „Transformując rynek płatności – Polska w awangardzie europejskiej”.

24 marca 2016Stanowisko KZBS w sprawie  projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw

W dniu 23 marca br. KZBS skierował do Marszałka Sejmu uwagi  w sprawie tytułowego Projektu. KZBS wskazał, iż proponowane zmiany mogą istotnie wpłynąć na funkcjonowanie sektora bankowego, w tym sektora bankowości spółdzielczej, działającego głównie na terenach wiejskich. Z uwagi  na fakt, iż ograniczenia będą dotyczyły znacznej części nieruchomości, w ocenie KZBS, może  to wpływać na   zmniejszenie akcji kredytowej i  w konsekwencji  ograniczać  źródła finansowania przedsięwzięć gospodarczych w obszarze rolnictwa.  

24 marca 2016Seminarium "Zarządzanie bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego"

W dniu 17 marca br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone „Zarządzaniu bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego”. Szkolenie poprowadziła Pani Małgorzata Gryber, Radca Prawny w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Dorota Sowińska – Kobelak, Główny specjalista w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W seminarium wziął udział przedstawiciel KZBS.

23 marca 2016Wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej na I i II kwartał 2016 r.

W dniu 23 marca 2016 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej  I i II kwartał 2016 roku dla banków.

23 marca 2016EACB udziela odpowiedzi Komisji Europejskiej w sprawie Zielonej Księgi

W dniu 18 marca br. Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych przekazało swój komentarz dotyczący Zielonej Księgi poświęconej detalicznemu rynkowi usług finansowych.

23 marca 2016Życzenia Wielkanocne

.

22 marca 2016Ustawa o zmianie ustawy o BFG podpisana przez Prezydenta

W dniu 22 marca br. Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy