Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 15 lutego br. KNF opublikował informację o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających po III kwartale 2018 r.
W dniu 6 marca br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie odbędzie się drugi termin szkolenia pt. „Aktualne zmiany prawne mające wpływ na działalność banków spółdzielczych”.
W dniu 12 lutego br. weszło w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 lutego br. w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru bankowego. Rozporządzenie wprowadza przede wszystkim nowy sposób wyliczania wpłaty (m.in. likwidacja współczynnika korygującego) oraz zmienia termin jej wnoszenia przez ban...

Aktualności

09 lipca 2018Uwagi KZBS do projektu ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw

W ramach trwających konsultacji społecznych dotyczących tytułowego projektu KZBS zgłosił swoje uwagi i propozycje.

06 lipca 2018KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Maj 2018

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym opracowana na koniec maja 2018 r.

06 lipca 2018Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 4 lipca 2018 r.

W dniu 4 lipca br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było w szczególności zapoznanie się z zadaniami banków spółdzielczych wynikającymi z rządowego projektu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz prezentacja wyników badań na temat sytuacji klientów sektora agro w bankach spółdzielczych. Ważnym tematem było omówienie przebiegu i ustaleń ze spotkania z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie współpracy z sektorem bankowości spółdzielczej. Ponadto Członkowie Rady zapoznali się ze stanem realizacji ustaleń z Konferencji Kadry Kierowniczej Bankowości Spółdzielczej w Józefowie oraz z informacją o najważniejszych zmianach regulacyjnych dotyczących sektora bankowości spółdzielczej.

05 lipca 2018Komunikat GIIF o okresach przejściowych w procesie dostarczania informacji o tzw. „transakcjach ponadprogowych”

Departament Informacji Finansowej w dniu 5 lipca br. opublikował Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) dla instytucji obowiązanych dotyczący okresów przejściowych w procesie dostarczania do GIIF informacji o tzw. „transakcjach ponadprogowych", wynikających z przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

04 lipca 2018Rusza Konkurs „Lider Ubankowienia”

Mamy zaszczyt poinformować o nowym Konkursie, którego organizatorami są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.

04 lipca 2018Nowy numer "Głosu Banków Spółdzielczych"

Prezentujemy nowy numer „Głosu Banków Spółdzielczych”, którego głównym tematem jest rozmowa z Przewodniczącym KNF, prof. Markiem Chrzanowskim, o dialogu z bankami spółdzielczymi.

29 czerwca 2018Stanowisko KZBS w sprawie minimalnych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego przyjmowanych przez banki do oceny zdolności kredytowej klienta detalicznego

W dniu 28 czerwca br. KZBS wystąpił z wnioskiem  do Przewodniczącego KNF w sprawie umożliwienia bankom spółdzielczym samodzielnie, ewentualnie w oparciu o analizy i wsparcie ze strony banków zrzeszających lub systemów ochrony instytucjonalnej, określania minimalnego poziomu kosztów utrzymania gospodarstwa domowego.

28 czerwca 2018Wywiad EACB: trzy pytania do Pervenche Berès

EACB (Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych) przeprowadziło wywiad z Pervenche Berès, członkinią Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego (ECON) na temat nowych modelowych rozwiązań ws. proporcjonalności. Poniżej prezentujemy tę rozmowę w tłumaczeniu na język polski.

27 czerwca 2018Szkolenie KZBS pt. „Zasady przygotowywania dokumentów bankowych" w Warszawie i w Krakowie

Szkolenie pt. „Zasady przygotowywania dokumentów bankowych” odbędzie się w dwóch terminach: 9 lipca br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 oraz 16 lipca br. w Krakowie w Hotelu Best Western Premier.

22 czerwca 2018Seminarium CEDUR „Obowiązki banków w zakresie tzw. rachunków uśpionych oraz identyfikacji świadczeń niepodlegających egzekucji”

UKNF zaprasza na seminarium CEDUR pt. „Obowiązki banków w zakresie tzw. rachunków uśpionych oraz identyfikacji świadczeń niepodlegających egzekucji”, które odbędzie się 26 lipca br.

20 czerwca 2018Inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej 2018

W dniu 20 czerwca br. miała miejsce inauguracja XXII edycji Święta Spółdzielczości Bankowej. Wydarzenie jest współorganizowane przez KZBS oraz banki zrzeszające i – w wydaniu lokalnym – przez banki spółdzielcze. Święto zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności. Patronem merytorycznym Święta jest Program Polska Bezgotówkowa.

20 czerwca 2018Rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”

20 czerwca br., w dniu obchodów centralnych Święta Spółdzielczości Bankowej, ogłoszono wyniki i przedstawiono zwycięzców IV edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W Konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej wzięło udział ponad 150 szkół podstawowych z całej Polski.

20 czerwca 2018Zwycięzcy Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”

Podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej 2018, w dniu 20 czerwca br. w Warszawie, ogłoszono wyniki XVII edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Jak co roku, organizatorem Konkursu jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

20 czerwca 2018XXVIII Walne Zgromadzenie Członków KZBS

W dniu 20 czerwca br. w Hotelu Sangate w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

18 czerwca 2018Posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB z udziałem przedstawiciela KZBS

15 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB). Spotkanie odbyło się w Wiedniu. Uczestniczyło w nim ok. 40 przedstawicieli banków i federacji spółdzielczości bankowej z Europy oraz Japonii.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy