Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 9 maja br. odbędzie się warsztat pt. „Metody zwiększania konkurencyjności i efektywności działania banków spółdzielczych”.
Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o kolejnej XVIII Edycji Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.
W związku z obchodami Święta Spółdzielczości Bankowej 2019 zapraszamy wszystkich biegaczy z banków spółdzielczych do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji. 26 maja w Szczytnie odbędzie się Maraton Juranda i Dyszka Jurandówny. W ramach biegu na 10 km biegacze z banków sp&oa...

Aktualności

26 października 2018Konferencja KZBS w NBP

W dniu 29 listopada br., w siedzibie NBP w Warszawie odbędzie się konferencja pt.: „W poszukiwaniu realnych zmian modelu działania banków spółdzielczych”. Patronat nad konferencją objął Narodowy Bank Polski.

25 października 2018Harmonogram szkoleń KZBS

Ustawiczne poszerzanie wiedzy stało się niezbędne w dzisiejszym świecie nastawionym na niepowstrzymaną ekspansję i postęp. Zapraszamy na kolejne szkolenia, które pozwolą bankom spółdzielczym pracować nad jakością i rozwojem swojej kadry.

25 października 2018Reprezentant KZBS członkiem Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej II kadencji

W dniach 24-25 października br. odbyło się II Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej. W jego trakcie powołano członków Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej II kadencji. Wśród nich znalazł się reprezentant KZBS.

18 października 2018Głos KZBS w sprawie propozycji zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

W dniu 17 października br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych w sprawie rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw. W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele sektora bankowego, w tym Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

17 października 2018Mirosław Skiba - nowym Prezesem SGB-Banku

Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 16 października br. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pana Mirosława Skiby na stanowisko Prezesa Zarządu SGB-Banku SA.

15 października 2018KNF: Dane miesięczne sektora bankowego - sierpień 2018

KNF przedstawił dane sektora bankowego za miesiąc sierpień 2018 r.

10 października 2018Rusza kampania Warto Bezgotówkowo

Kolejny raz zapraszamy do włączenia się w kampanię Warto Bezgotówkowo, której celem jest upowszechnienie stosowania płatności elektronicznych i zastąpienie części transakcji gotówkowych elektronicznymi instrumentami płatniczymi, czyli: kartami płatniczymi, przelewami, blikiem oraz płatnościami mobilnymi.

10 października 2018Otwarty rynek cyfrowy a banki spółdzielcze

W dniu 4 października br. w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Bankowość spółdzielcza wobec wyzwań otwartego rynku cyfrowego”. Jednym w prelegentów wydarzenia był Wiceprezes Zarządu KZBS, Michał Krakowiak.

09 października 2018Szkolenie KZBS pt. Finansowanie nieruchomości komercyjnych

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie pt. „Finansowanie nieruchomości komercyjnych”, które odbędzie się w dniu 24 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowa 58 w Warszawie.

08 października 2018NBP: dane finansowe sektora bankowego

Narodowy Bank Polski opublikawał dane finansowe sektora bankowego za styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień br.

03 października 2018Szkolenie KZBS pt. Osobiste zabezpieczenia wierzytelności: weksel in blanco, poręczenie wg prawa cywilnego, przystąpienie do długu i cesja wierzytelności

Tytułowe szkolenie odbędzie się  w dniach 9-10 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

28 września 2018Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 25 września 2018 r.

W dniu 25 września br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było w szczególności omówienie możliwych form współpracy banków spółdzielczych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Funduszem Rozwoju.

27 września 2018Rekomendacja S – stanowisko KZBS

W dniu 25 września br. KZBS skierował do Komisji Nadzoru Finansowego uwagi i propozycje do Rekomendacji S dotyczącej dobrych praktyk w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie.

27 września 2018Uwagi KZBS do nowelizacji Rekomendacji L

W dniu 26 września br. KZBS skierował do Komisji Nadzoru Finansowego uwagi i propozycje do nowelizacji Rekomendacji L, dotyczącej roli biegłych rewidentów w procesie nadzoru nad bankami oraz spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi.

26 września 2018Uwagi KZBS do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym

W dniu 24 września br. KZBS przekazał Kancelarii Sejmu uwagi do tytułowego projektu. Podzielając pogląd o konieczności poprawy efektywności działań nadzorczych i wzmocnienia ochrony uczestników rynków finansowych, odniósł się także do  przewidywanego wzrostu  ogólnych kosztów funkcjonowania organu nadzoru, mogących być źródłem kolejnych dodatkowych problemów dla instytucji finansowych, w tym  banków spółdzielczych.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy