Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniach od 16 do 22 października br. z inicjatywy Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, skupiającej podmioty i instytucje popierające upowszechnianie płatności bezgotówkowych w Polsce, w tym Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, organizowany jest tydzień promujący płatności bezgotówkowe,...
Już od listopada br. emeryci i renciści będą mogli założyć rachunek za 1 zł w Bankach Spółdzielczych. Korzystna oferta powstała na bazie porozumienia, podpisanego 5 października br. w Warszawie, pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, SGB-Bankiem, Bankiem Polskiej Spółdzielczości i Krajowym Z...
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych serdecznie zaprasza na warsztat - Komunikacja medialna i wizerunkowa, którego celem jest zapoznanie jego uczestników z m.in. budowaniem relacji z mediami, psychologią wizerunku oraz budowaniem i promowaniem marki osobistej.

Aktualności

05 kwietnia 2017Komunikat prasowy EACB

Europejskie banki spółdzielcze tworzące EACB przedstawiły w okolicznościowej Rezolucji adresowanej do Komisji Europejskiej swoje uwagi i rekomendacje dotyczące regulacji, digitalizacji i przyszłości Europy.

05 kwietnia 2017Rozwój partnerstwa publiczno – prywatnego w Polsce

W dniu 31 marca br. w Warszawie odbyła się, organizowana przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z konsorcjum Konfederacji Lewiatan z Fundacją Centrum Partnerstwa Publiczno – Prywatnego oraz konsorcjum Związku Miast Polskich ze Związkiem Powiatów Polskich, konferencja otwierająca realizację projektu pn. „Rozwój partnerstwa publiczno – prywatnego w Polsce”. Konferencja zainaugurowała realizację trzyletniego projektu partnerskiego, współfinansowanego ze środków unijnych, a jej celem była prezentacja planowanych działań skierowanych do podmiotów publicznych w zakresie pogłębiania wiedzy dotyczącej projektów PPP oraz zapoznanie uczestników z wynikami analiz rynku PPP w Polsce.

03 kwietnia 2017Single Market Forum 2016/2017

Jednolity rynek: rosnąca biurokracja czy wciąż wartość dodana? – to temat przewodni tegorocznego VI Forum Jednolitego Rynku, które odbyło się w dniu 31 marca br. w warszawskim Hotelu Sheraton. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy – Ministerstwo Rozwoju wraz z Komisją Europejską, zaprosili wielu znamienitych gości w tym m.in. przedstawicieli świata nauki, biznesu, a także reprezentantów administracji publicznej krajów członkowskich UE oraz organów wspólnotowych.

31 marca 2017„Kiedy ludzie się zmieniają, wszystko się zmienia" – podsumowanie 7. Kongresu Banków Spółdzielczych EACB

„Kiedy ludzie się zmieniają, wszystko się zmienia”. Tytułowe słowa, wypowiedziane przez jednego z uczestników 7. Kongresu Banków Spółdzielczych, przedstawiciela fińskiej grupy banków spółdzielczych, dobrze oddają klimat istotnych przeobrażeń w otoczeniu bankow spółdzielczych oraz konieczność niezbędnych dostosowań, w jakim przebiegała kolejna edycja wydarzenia, zorganizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych w Brukseli.

28 marca 2017EACB opublikowało Deklarację banków spółdzielczych

28 marca br. w Brukseli zakończył się 7. Kongres Banków Spółdzielczych, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) w efekcie którego EACB opracowało specjalną Deklarację.

24 marca 2017Stanowisko EACB z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich

W związku z obchodami 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, EACB (Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych) wyraziło swoje poparcie i zaangażowanie w idee integracji europejskiej. Podkreślono wartości, jakimi kierują się banki spółdzielcze i ich rolę w gospodarce europejskiej.

22 marca 2017Oświadczenie UKNF dotyczące reportażu wyemitowanego w TVP 1

W dniu 15 marca br. na antenie TVP 1 w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” wyemitowano reportaż dotyczący upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank) oraz przejęcia Banku Spółdzielczego w Zawierciu przez Śląski Bank „Silesia” w Katowicach. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego odnosząc się do informacji zawartych w materiale wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.
 

22 marca 2017Nowe badanie EACB i TIAS: dzięki staraniom KZBS po raz pierwszy z udziałem polskiego sektora bankowości spółdzielczej

Na stronie internetowej Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) zamieszczona została najnowsza publikacja Tias School of Business and Society na Uniwersytecie w Tilburgu pt.: „Snapshot of European Co-Operative Banking 2017”. Podkreślenia wymaga fakt, że dzięki staraniom Krajowego Związku Banków Spółdzielczych po raz pierwszy w tego typu publikacji zawarte zostały dane polskiego sektora banków spółdzielczych, jako jedynego przedstawiciela bankowości spółdzielczej z regionu Europy Środkowo - Wschodniej.

17 marca 2017Forum Bankowe 2017

„Kredytowanie gospodarki przez banki w nowych uwarunkowaniach regulacyjnych i ekonomicznych” to tytuł tegorocznego Forum Bankowego, które 15 marca w Warszawie zgromadziło przedstawicieli polskiego środowiska bankowego, organów nadzoru i instytucji odpowiedzialnych za politykę pieniężną państwa, administracji, a także sektora nauki i uczelni o profilu ekonomicznym.

15 marca 201715 lat Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Dzisiaj mija 15 lat od utworzenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Rok 2017 to także rok 25-lecia utworzenia Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego S.A. we Wrocławiu, który był inicjatorem powstania Banku BPS.

15 marca 20173 pytania do Bruno de Saint-Florent z Oliver Wyman

Bruno de Saint-Florent, partner w Oliver Wyman, to uczestnik siódmego Kongresu Banków Spółdzielczych, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), który odbędzie się 28 marca br. w Brukseli. Bruno de Saint-Florent będzie moderatorem panelu pt. “Tworzenie nowych paradygmatów bliskości w dobie cyfryzacji”. Przed rozpoczęciem Kongresu odpowiada EACB na trzy pytania dotyczące bankowości spółdzielczej.

15 marca 2017Kolejny akt wykonawczy do BFG obowiązuje

W dniu 11 marca br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie przekazywania w formie zobowiązań do zapłaty składek wnoszonych do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego przez banki, oddziały banków zagranicznych, firmy inwestycyjne, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową.

10 marca 2017Rada Nadzorcza SGB-Banku SA wybrała nowego Prezesa

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. w dniu 8 marca br. powołała na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, na okres kadencji w latach 2016-2020, Pana Pawła Pyzika. Nowy Wiceprezes będzie pełnił obowiązki prezesa Zarządu SGB-Banku S.A., a po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego obejmie funkcję Prezesa Zarządu.

09 marca 2017Wydarzenie KZBS: Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych

W dniu 6 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych, organizowane przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Forum będzie okazją do wymiany poglądów na temat przyszłości polskiej bankowości spółdzielczej i w wymiarze praktycznym określi możliwe kierunki jej rozwoju.

09 marca 2017KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Styczeń 2017

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za styczeń 2017 r.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy