Prawo Materiały z prac Zespołu Międzyzrzeszeniowego
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Prawo

22 lipca 2015KNF wydała Rekomendację W

21 lipca br. Komisja Nadzoru Finansowego wydała skierowaną do banków Rekomendację W dotyczącą zarządzania ryzykiem modeli w bankach. Przed wydaniem projekt Rekomendacji przekazano do publicznych konsultacji. Swoje uwagi przekazał m.in. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zabiegając o opracowanie skróconej i uproszczonej wersji Rekomendacji, która uwzględniałaby zarówno specyfikę modelu biznesowego, jak i skalę działania banków spółdzielczych.

21 lipca 2015Prezydent podpisał ustawę o bankach spółdzielczych

20 lipca br. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał trzy ustawy, w tym jedną szczególnie ważną dla sektora bankowości spółdzielczej tj. nowelizację ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

01 lipca 2015Zakończono prace nad ustawą o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu są i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

W dniach 24 – 25 czerwca 2015 r. na 95 Posiedzeniu, Sejm rozpatrując poprawki Senatu do ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw, zakończył prace nad tytułową ustawą.

12 czerwca 2015Projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji  

W dniach 27 i 28 maja br. w Ministerstwie Finansów odbyły się dwie ostatnie konferencje uzgodnieniowe dotyczące projektu  ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

28 maja 2015Rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw

W dniu 26 maja br. w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego, którego przedmiotem było rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw.

25 maja 2015Projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji  

W dniu 22 maja br. w Ministerstwie Finansów odbyła się kolejna konferencja uzgodnieniowa dotycząca projektu  ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

25 maja 2015Ustawa o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw w Senacie

Na 28 maja br. w planie pracy komisji senackich przewidziane jest rozpatrzenie przez Komisję Budżetu i Finansów Publicznych przedmiotowej ustawy, przyjętej podczas 92. posiedzenia Sejmu RP w dniu 15 maja br.

22 maja 2015Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności

W dniu 19 maja br. w siedzibie NBP odbyło się XV posiedzenie plenarne Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego  na którym przyjęto projekt Informacji o realizacji PROB na lata 2014-2020, w którym dzięki aktywności KZBS zamieszczone zostały po raz pierwszy także opisy działań podjętych przez banki spółdzielcze w tej sprawie.

20 maja 2015Projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji

W dniach 14,15 i 19 maja br. w Ministerstwie Finansów odbyły się kolejne konferencje uzgodnieniowe projektu  ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji w których czynny udział brał KZBS.

15 maja 2015Przyjęto ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających

15 maja br. podczas 92. Posiedzenia Sejmu RP przyjęto ustawę o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających wraz z poprawkami. Za przyjęciem ustawy głosowało 283 posłów, przeciw było 3, wstrzymało się 131.

14 maja 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

14 maja br. w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, którego przedmiotem była analiza poprawek, zgłoszonych podczas II czytania w Sejmie RP, do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

14 maja 2015Projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji  

W dniu 7  maja 2015 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się druga konferencja dotycząca projektu  ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

11 maja 2015Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami

W dniu 4 maja br. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja uzgodnieniowa dot. projektu założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele KNF, BFG, Ministerstwa Sprawiedliwości, NBP, UOKIK, sektora bankowego, w tym sektora bankowości spółdzielczej. Celem przedmiotowej regulacji jest implementacja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/17/UE z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi.

08 maja 2015Uwagi KZBS do projektu Rekomendacji W

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przekazał do publicznych konsultacji projekt Rekomendacji W, dotyczący zarządzania ryzykiem modeli w bankach. Dokument zawiera 18 rekomendacji, które zostały podzielone na cztery obszary: zasady i organizacja procesu zarządzania ryzykiem modeli, proces zarządzania ryzykiem modeli, zarządzanie modelami oraz walidacja. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych wystosował do UKNF pismo, w którym  przedstawił uwagi do projektu.

04 maja 2015Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych

Na stronie internetowej Sejmu RP opublikowano sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »

Partnerzy