Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Z dniem 6 stycznia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie sposobu określenia profilu ryzyka banków i oddziałów banków zagranicznych oraz uwzględniania tego profilu w wyznaczaniu składek na fundusz gwarancyjny banków.
Przewodniczący KNF skierował pismo do Prezesów Zarządów Banków Zrzeszających, Banków Spółdzielczych, Systemów Ochrony Instytucjonalnej, jak również Prezesów Izb Gospodarczych informujące o przyjęciu stanowiska w sprawie polityki dywidendowej bankó...
Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował listę instrumentów spełniających kryteria określone w Rozporządzeniu CRR dla funduszy własnych podstawowych Tier 1, która uwzględnia udziały członkowskie w bankach spółdzielczych.

Aktualności

24 maja 2016Sejm przyjął  ustawę o BFG

W  dniu 20 maja br. Sejm RP przyjął ustawę o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, stanowiącą implementację do krajowego porządku prawnego dwóch dyrektyw unijnych, tj. dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady  2014/59/UE z 15 maja 2014 r., ustanawiającą ramy na potrzeby prowadzenia działań naprawczych oraz restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji w odniesieniu do instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/49/UE z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie systemów gwarancji depozytów.

20 maja 2016Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej

W dniach 18-19 maja br. w Warszawie miało miejsce spotkanie przedstawicieli bankowości spółdzielczej w ramach VIII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2016, organizowane przez Związek Banków Polskich.

18 maja 2016Posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB

W dniu 12 maja br. odbyło się we Frankfurcie nad Menem wyjazdowe 26. posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB). W posiedzeniu uczestniczył również przedstawiciel KZBS.

18 maja 2016Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o projekcie ustawy o BFG

Na stronie Sejmu zamieszczono Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. W dniu 18 maja br. na 19. posiedzeniu Sejmu odbędzie się II czytanie projektu.

16 maja 2016Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych w sprawie projektu ustawy o BFG

W dniu 11 maja br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych w  sprawie rozpatrzenia sprawozdania Podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych o rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (druk nr 215).

16 maja 2016Konkurs o Nagrodę PTE im. prof. Edwarda Lipińskiego

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne ogłasza XXV edycję Konkursu o Nagrodę PTE im. prof. Edwarda Lipińskiego za pracę naukową z ekonomii ogłoszoną w Polsce.

10 maja 2016Stanowiska KZBS ws. rozporządzeń MF

W dniu 9 maja br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Ministerstwa Finansów stanowiska w sprawie trzech projektów aktów wykonawczych. Przedmiotowe projekty dotyczą: identyfikacji banku w systemie teleinformatycznym obsługującym zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego, wzoru arkusza informacyjnego dla deponentów oraz planu naprawy banku.

10 maja 2016Nowe otwarcie dla płatności bezgotówkowych w administracji publicznej

Co zrobić, aby obywatele mogli możliwie szybko korzystać z wygodnych, bezpiecznych i niedrogich płatności bezgotówkowych w urzędach administracji rządowej i samorządowej, zarówno stacjonarnie, jak i przez internet? I jak sprawić, aby administracja publiczna także powszechnie używała nowoczesnych instrumentów płatniczych i przekazywała obywatelom wszelkie transfery w formach bezgotówkowych? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy spotkania, które odbyło się 6 maja 2016 r. w Ministerstwie Finansów i zostało zorganizowane w porozumieniu resortów finansów, rozwoju i cyfryzacji.

06 maja 2016NOWY NUMER MAGAZYNU „GŁOS BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH”

Niebawem do prenumeratorów trafi nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”, w którym opublikowana została relacja z warsztatu tematycznego KZBS pt. „Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ochrony instytucjonalnej”. O IPS skupiającym wszystkie niemieckie banki spółdzielcze w ramach Związku BVR mówili: Prezes Zarządu VR-Banku Uckermark-Randow eG – Martin Polle, eksperci z pionu IPS w BVR – dr Ralf Benna i Frank Kürten oraz szef działu komunikacji społecznej BVR – Kamila Sösemann.

04 maja 2016WŁĄCZ SIĘ W PROMOCJĘ SEKTORA POLSKIEJ BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ

Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.

04 maja 2016KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Marzec 2016

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za marzec 2016 r.

26 kwietnia 2016Metodyka BION dla banków

26 kwietnia br. na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego opublikowano dokument dotyczący metodyki badania i oceny nadzorczej banków komercyjnych, zrzeszających oraz spółdzielczych.

22 kwietnia 2016XV edycja Konkursu Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej - zapraszamy do wysyłania zgłoszeń

Już po raz piętnasty Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje Konkurs „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.   W Konkursie mogą brać udział wszystkie Banki Spółdzielcze będące Członkami Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

22 kwietnia 2016Konkurs SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej 2016. To właśnie w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

22 kwietnia 2016Medale Kopernika dla środowiska bankowego

W dniu 20 kwietnia br. Związek Banków Polskich wręczył Medale Mikołaja Kopernika dla przedstawicieli środowiska bankowego. Uroczystość wręczenia Medali poprzedzona była debatą na temat wpływu regulacji na tempo wzrostu bazy kapitałowej sektora bankowego i  zdolności banków do finansowania programów rozwojowych Polski.

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy