Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych uprzejmie przypomina, iż 8 września 2016 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 1311), kt&oac...
W związku z obchodami Święta Spółdzielczości Bankowej zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne media wykazały zainteresowanie sektorem bankowości spółdzielczej. Wiele audycji i materiałów związanych było z uzyskanymi przez KZBS patronatami medialnymi Święta, w tym TVP 3, Pols...
21 czerwca br. w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

Aktualności

15 stycznia 2016Sejm zakończył pracę nad ustawą o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 15 stycznia  br. na 8 posiedzeniu Sejm przyjął poprawki Senatu, z wyjątkiem poprawki dotyczącej sektora bankowości spółdzielczej (poprawka nr 7).

13 stycznia 2016Bankowcy powalczą o sektor MSP w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”

Ruszyła XVII edycja konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców". Organizatorzy odświeżyli formułę konkursu i wprowadzili nową metodę weryfikacji uczestników. Będzie też więcej korzyści dla Laureatów. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn „Głos Banków Spółdzielczych”.

04 stycznia 2016Uchwała Senatu w sprawie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 31 grudnia 2015 r. Senat rozpatrzył uchwaloną przez Sejm w dniu 29 grudnia 2015 r. ustawę o podatku od niektórych instytucji finansowych, do której wprowadził 15 poprawek.

31 grudnia 2015GŁOS BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH – PRENUMERATA 2016

Od ponad 20 lat magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” dostarcza aktualnych informacji o najważniejszych zagadnieniach dotyczących banków spółdzielczych w Polsce, w tym zmianach legislacyjnych, innowacjach oraz wydarzeniach, jakie mają miejsce w naszym sektorze. W magazynie przeczytają Państwo wywiady z liderami opinii bankowości spółdzielczej, artykuły eksperckie oraz informacje pochodzące od banków spółdzielczych z całej Polski.

30 grudnia 2015Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości SK Bank

Jak informuje Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 30 grudnia  br. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Zgodnie z postanowieniem Sądu, wierzyciele SBRzR będą mogli zgłaszać swoje wierzytelności do sędziego – komisarza w terminie 3 miesięcy od ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
  

28 grudnia 2015Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 29 grudnia br. podczas 7. posiedzenia Sejmu zaprezentowane zostanie Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych (druki nr 75 i 149) wraz z 5-minutowymi oświadczeniami w imieniu klubów. Zgodnie z harmonogramem obrad Sejmu początek sprawozdania zaplanowano na godz. 9:45.

23 grudnia 2015Komisja Finansów Publicznych przyjęła poprawkę KZBS do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

22 grudnia br. na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, rozpatrującej projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych przyjęto poprawkę KZBS, która zakłada, że podatku nie pobiera się od podatników realizujących program postępowania naprawczego.

23 grudnia 2015System Ochrony Zrzeszenia BPS zatwierdzony przez KNF

W dniu 22 grudnia br. podczas 288. Posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego zatwierdzony został projekt „Umowy Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS”.  Jest to drugi, po Systemie Ochrony SGB, system ochrony instytucjonalnej w polskiej bankowości spółdzielczej.

22 grudnia 2015Poprawki KZBS do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 21 grudnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przekazał do Ministerstwa Finansów oraz Komisji Finansów Publicznych propozycje niezbędnych poprawek do procedowanego projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

21 grudnia 2015KNF: Dane dotyczące sektora bankowości spółdzielczej za  III kwartał 2015 r.

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w III kwartale 2015 r.

18 grudnia 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 18 grudnia 2015 r.

W dniu 18 grudnia br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było m.in. omówienie stanu prac nad wdrożeniem przepisów znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających, w tym tworzenia systemów ochrony instytucjonalnej, omówienie obecnej sytuacji w sektorze bankowości spółdzielczej w kontekście poniesionych i planowanych obciążeń sektora, jak również bieżących wyzwań regulacyjnych i ich wpływu na funkcjonowanie banków spółdzielczych. Dokonano również omówienia wniosków dotyczących systemu kontroli w bankach spółdzielczych wynikających z konferencji „Kontrola w bankach spółdzielczych sojusznikiem w procesie zarządzania instytucją”, zorganizowanej przez KZBS w Narodowym Banku Polskim.

18 grudnia 2015Projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych  skierowany do Komisji Finansów Publicznych

W dniu 16 grudnia br. odbyło się pierwsze czytanie tytułowego projektu, który w najbliższym czasie będzie przedmiotem prac Komisji Finansów Publicznych.

17 grudnia 2015Projekt ustawy o BFG przyjęty na posiedzeniu Rady Ministrów

W dniu 15 grudnia br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz uporządkowanej likwidacji banków.

16 grudnia 2015Stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przyjęła w dniu 15 grudnia 2015 r. stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków w 2016 r. za 2015 r.

16 grudnia 2015KZBS w sprawie projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 14 grudnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Kancelarii Sejmu uwagi do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy