Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Ponad 140 uczestników wzięło udział we wtorkowej Konferencji KZBS (29.11.2016 r.), pt. „Strategie Rozwoju a Wyzwania Przyszłości. Misja i rola sektora Banków Spółdzielczych”, która odbyła się w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP pod patronatem Prezesa Narodowego Banku...
28 listopada br. w Warszawie Krajowy Związek Banków Spółdzielczych celebrował jubileusz 25-lecia istnienia. W uroczystym wieczorze uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród których byli założyciele Związku, pierwsi jak i obecni Członkowie. Nie zabrakło także przedstawicieli śro...
W dniu 17 października br. Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy z/s w Pasłęku zorganizował na prośbę KZBS spotkanie służące omówieniu ekonomicznych i prawnych uwarunkowań funkcjonowania banków spółdzielczych oraz działalności KZBS na rzecz sektora bankowości spółdzielczej. W spotkaniu uczestniczyli p...

Aktualności

11 kwietnia 2016Jednolity Obszar Płatności w Euro (SEPA – Single Euro Payment Area)

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 260/2012, znane jako Rozporządzenie Migracji do SEPA przyjęte zostało w 2012 r. i ustanawia końcowe daty migracji w państwach członkowskich systemów płatniczych na instrumenty polecenia przelewu i polecenia zapłaty w walucie euro (SEPA payment) wykonywane w określonym formacie. Polska powinna dostosować się do jego wymogów najpóźniej do dnia 31 października 2016 r.

08 kwietnia 2016Uchwała Krajowej Rady Komorniczej

W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia br. ustawy z dnia 11 lutego br. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z koniecznością dokonywania zajęcia rachunku bankowego, na który przekazywane będą świadczenia wychowawcze, Krajowa Rada Komornicza w dniu 5 kwietnia br. podjęła uchwałę w przedmiotowej sprawie.

06 kwietnia 2016IPS po niemiecku -  warsztat tematyczny KZBS dla Członków Izby

W dniu 5 kwietnia br. odbył się warsztat pt. „Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ochrony instytucjonalnej”, z udziałem czwórki prelegentów z niemieckiego Federalnego Związku Banków Volksbanken i Raiffeisenbanken (BVR).

30 marca 2016Apel Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności  w sprawie  „Dnia bez płacenia gotówką”

Z roku na rok rośnie w Polsce zarówno poziom ubankowienia polskiego społeczeństwa, jak i korzystania z bezgotówkowych form płatności. Równocześnie Polacy używają coraz częściej innowacyjnych instrumentów i usług płatniczych. Polska wyróżnia się wśród krajów europejskich w szczególności poziomem popularności kart zbliżeniowych, które  zapewniają  wygodę i szybkość realizowania płatności.

25 marca 2016Banki spółdzielcze wobec wyzwań współczesnego rynku

To tytuł konferencji, która odbędzie się w dniu 14 czerwca br. w Radomiu. Jej organizatorem jest Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH w Radomiu, Katedra Bankowości i Finansów KUL Jana Pawła II w Lublinie we współpracy z Południowo-Mazowieckim Bankiem Spółdzielczym w Jedlińsku.

25 marca 2016Kongres Płatności Bezgotówkowych

W dniach 22-23 marca br. w Warszawie odbył się IV Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych. Wydarzenie zorganizowane przez  Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego odbyło się pod hasłem „Transformując rynek płatności – Polska w awangardzie europejskiej”.

24 marca 2016Stanowisko KZBS w sprawie  projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw

W dniu 23 marca br. KZBS skierował do Marszałka Sejmu uwagi  w sprawie tytułowego Projektu. KZBS wskazał, iż proponowane zmiany mogą istotnie wpłynąć na funkcjonowanie sektora bankowego, w tym sektora bankowości spółdzielczej, działającego głównie na terenach wiejskich. Z uwagi  na fakt, iż ograniczenia będą dotyczyły znacznej części nieruchomości, w ocenie KZBS, może  to wpływać na   zmniejszenie akcji kredytowej i  w konsekwencji  ograniczać  źródła finansowania przedsięwzięć gospodarczych w obszarze rolnictwa.  

24 marca 2016Seminarium "Zarządzanie bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego"

W dniu 17 marca br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone „Zarządzaniu bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego”. Szkolenie poprowadziła Pani Małgorzata Gryber, Radca Prawny w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Dorota Sowińska – Kobelak, Główny specjalista w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W seminarium wziął udział przedstawiciel KZBS.

23 marca 2016Wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej na I i II kwartał 2016 r.

W dniu 23 marca 2016 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej  I i II kwartał 2016 roku dla banków.

23 marca 2016EACB udziela odpowiedzi Komisji Europejskiej w sprawie Zielonej Księgi

W dniu 18 marca br. Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych przekazało swój komentarz dotyczący Zielonej Księgi poświęconej detalicznemu rynkowi usług finansowych.

23 marca 2016Życzenia Wielkanocne

.

22 marca 2016Ustawa o zmianie ustawy o BFG podpisana przez Prezydenta

W dniu 22 marca br. Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

21 marca 2016W Ministerstwie Finansów o sprawach istotnych dla banków spółdzielczych

W dniu 18 marca br., tj. w tym samym dniu, w którym zorganizowano w Klubie Bankowca spotkanie z inicjatywy Rady Konsultacyjnej,  w godzinach popołudniowych odbyło się, na prośbę KZBS, spotkanie przedstawicieli Izby, a także banków SGB i BPS oraz spółdzielni zarządzających systemami IPS w Polsce, z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów Piotrem Nowakiem, nadzorującym z ramienia Ministerstwa m.in. prace nad projektem ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

21 marca 2016Spotkanie w Klubie Bankowca

W dniu 18 marca br., z inicjatywy Rady Konsultacyjnej Sektora  Bankowości Spółdzielczej,  mając na uwadze potrzebę harmonijnego rozwoju całego sektora banków spółdzielczych w Polsce, w Klubie Bankowca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli banków spółdzielczych, które nie przystąpiły do systemów IPS,  z kierownictwem obu Izb gospodarczych oraz zaproszonym specjalnie na tę okoliczność Wiceprzewodniczącym KNF Wojciechem Kwaśniakiem.

21 marca 2016Prezes KZBS gościem  Zgromadzenia Prezesów SGB

W dniu 15 marca br. Prezes Zarządu KZBS Krystyna Majerczyk-Żabówka oraz Doradca Prezesa Michał Krakowiak uczestniczyli, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Zrzeszenia  SGB, w pierwszej części posiedzenia Zgromadzenia Prezesów Zrzeszenia SGB, poświęconej ponad zrzeszeniowej  integracji środowiska banków spółdzielczych i roli KZBS w tym procesie.

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy