Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 9 maja br. odbędzie się warsztat pt. „Metody zwiększania konkurencyjności i efektywności działania banków spółdzielczych”.
Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o kolejnej XVIII Edycji Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.
W związku z obchodami Święta Spółdzielczości Bankowej 2019 zapraszamy wszystkich biegaczy z banków spółdzielczych do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji. 26 maja w Szczytnie odbędzie się Maraton Juranda i Dyszka Jurandówny. W ramach biegu na 10 km biegacze z banków sp&oa...

Aktualności

20 listopada 2018Stanowisko senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w sprawie ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym

W dniu 16 listopada br. senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych przegłosowała wniosek o przyjęcie uchwalonej przez Sejm ustawy bez poprawek. Zostanie ona rozpatrzona jeszcze przez Senat na 67. posiedzeniu w dniach 21-23 listopada br.

19 listopada 2018Spotkanie grupy roboczej ds. IPS

W dniu 15 listopada br. w Berlinie odbyło się pierwsze spotkanie Grupy roboczej europejskich systemów ochrony instytucjonalnej.

16 listopada 2018Uwagi do ustawy o biegłych rewidentach

W związku ze skierowaniem do konsultacji publicznych projektu ustawy o zmianie ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w dniu 14 listopada br. przedstawił uwagi i propozycje.

15 listopada 2018KNF: Dane miesięczne sektora bankowego - wrzesień 2018

KNF przedstawił dane sektora bankowego za miesiąc wrzesień 2018 r.

14 listopada 2018Konferencja pt. Bankowość w dobie przesilenia cywilizacyjnego

W dniu 8 listopada br. w Warszawie odbyła się konferencja z cyklu „Wyzwania Bankowości” – „Bankowość w dobie przesilenia cywilizacyjnego”, która została zorganizowana przez Akademię Leona Koźmińskiego, Związek Banków Polskich oraz Ośrodek Badań i Analiz Systemu Finansowego „Alterum”.

13 listopada 2018Program konferencji KZBS pt. "W poszukiwaniu realnych zmian modelu działania banków spółdzielczych"

Prezentujemy program organizowanej przez KZBS pod patronatem NBP konferencji pt. "W poszukiwaniu realnych zmian modelu działania banków spółdzielczych"

06 listopada 2018Uwagi KZBS w sprawie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym

W dniu 5 listopada br. KZBS skierował do Ministerstwa Finansów oraz Sejmowej Komisji Finansów Publicznych uwagi do tytułowego projektu.

06 listopada 2018Nowi prezesi banków spółdzielczych

W dniu 6 listopada br. KNF wyraził zgodę na powołanie Prezesów Banków Spółdzielczych.

06 listopada 2018KNF: Raport o sytuacji banków w I kwartale 2018 r.

KNF udostępnił raport o sytuacji banków w I kwartale 2018 r.

05 listopada 2018Nowy numer "Głosu Banków Spółdzielczych"

Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem „Głosu Banków Spółdzielczych”, którego tematem przewodnim są wywiady z prezesami zarządów polskich Systemów Ochrony Instytucjonalnej w kontekście trzech lat funkcjonowania tychże systemów.

02 listopada 2018II robocze spotkanie przedstawicieli europejskich małych banków spółdzielczych w sprawie nowego podejścia do zasady proporcjonalności z udziałem KZBS

W dniu 30 października br. w siedzibie BVR w Berlinie odbyło się kolejne spotkanie utworzonej w sierpniu br. doraźnej grupy roboczej, której celem jest przygotowanie umotywowanego wystąpienia do organów regulacyjnych UE w sprawie stosowania zasady proporcjonalności względem małych i nieskomplikowanych instytucji finansowych (banków spółdzielczych).

30 października 2018Stanowisko UKNF skierowane do rad nadzorczych banków

Opublikowano stanowisko UKNF skierowane do rad nadzorczych banków dotyczące przestrzegania wymogów w zakresie oceny odpowiedniości członków zarządu.

30 października 2018Zapraszamy na szkolenie KZBS pt. "Gwarancje bankowe"

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych postanowił zaprasza na szkolenie pt. „Gwarancje bankowe”, które odbędzie się w dniach 20-21 listopada br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

 

29 października 2018Ruszyły zapisy na szkolenie KZBS pt. "Zmiany w prawie podatkowym od 1 stycznia 2019 r."

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje dwa terminy szkolenia pt. „Zmiany w prawie podatkowym od 1 stycznia 2019 r.”, które odbędą się w dwóch lokalizacjach - w dniu 19 listopada br. w Krakowie oraz w dniu 11 grudnia br. w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

26 października 2018Konferencja NBP pt. „Tajemnica niskiego wzrostu produktywności w Europie”

NBP zorganizował w dniu 26 października br. w Warszawie ósmą edycję dorocznej konferencji z cyklu o przyszłości gospodarki europejskiej (NBP Conference on the Future of the European Economy (CoFEE)) pt. The Mystery of Low Productivity Growth in Europe (Tajemnica niskiego wzrostu produktywności w Europie).

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy