Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie pt. „Finansowanie nieruchomości komercyjnych”, które odbędzie się w dniu 24 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowa 58 w Warszawie.
Organizatorami Konkursu są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
Z okazji obchodów 200-lecia urodzin F.W. Raiffeisena EACB (European Association Cooperative Banks) opublikowało wywiad z dyrektorem wykonawczym Raiffeisen Group Bank.  

Aktualności

20 marca 2018Rzeczpospolita: Alior Bank wspiera producentów i przetwórców ekożywności

W dzisiejszym wydaniu gazety Rzeczpospolita opublikowano artykuł na temat działań Alior Banku skierowanych do firm specjalizujących się w rolnictwie ekologicznym. Bank z myślą o tej grupie klientów wprowadza nowe produkty i organizuje cykl szkoleń, z zakresu finansów, rachunkowości i marketingu, uwzględniających specyfikę produkcji przetwórstwa ekologicznego. Działania stanowią jeden z elementów strategii Banku na lata 2017-2020.

20 marca 2018Blockchain – przełomowa innowacja czy medialny gadżet?

Korzystając z ósmej rocznicy rozpoczęcia obrotu bitcoinami na platformie handlowej oraz procesu legislacyjnego w Polsce, w którym ustawodawca m.in. zdefiniował walutę wirtualną, Instytut Bankowości SGH w dniu 19 marca r. zainaugurował dyskusję nad postrzeganiem technologii Blockchain oraz jej potencjałem wykorzystania w systemie finansowym.

16 marca 2018Komunikat Komitetu Stabilności Finansowej

W dniu 16 marca br. odbyło się posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej dotyczące nadzoru makroostrożnościowego nad systemem finansowym.

15 marca 2018Integracja jedyną szansą na sprostanie wyzwaniom sektora

W dniu 7 marca br. KZBS skierował apel do przewodniczących rad nadzorczych i prezesów zarządów banków spółdzielczych w sprawie najważniejszych wyzwań  sektora banków spółdzielczych i niezbędnych kierunków współdziałania.

15 marca 2018Forum Bankowe 2018

W dniu 14 marca br., pod hasłem „Rynek usług bankowych w perspektywie najbliższych 5 lat”, odbyło się Forum Bankowe. Organizatorem wydarzenia był Związek Banków Polskich.

13 marca 2018RTS opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE

W dniu 13 marca br. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano regulacyjne standardy techniczne dla dyrektywy PSD2 (RTS – Regulatory Technical Standards). Dostawcy usług płatniczych mają 18 miesięcy na ich wdrożenie.

12 marca 2018Informacja o Wskaźniku ryzyka dostępna w środowisku produkcyjnym STIR

KZBS przypomina bankom spółdzielczym, iż w okresie od dnia 10 marca 2018 r. do dnia 13 marca 2018 r. (włącznie) w środowisku produkcyjnym STIR udostępniana jest dla celów sprawdzających informacja o Wskaźniku ryzyka, o którym mowa art. 119zg pkt 8 Ordynacji podatkowej. Udostępnienie w środowisku produkcyjnym STIR informacji o Wskaźniku ryzyka opartej na rzeczywistych danych i algorytmach daje możliwość Uczestnikom STIR zarówno na zweryfikowanie poprawności komunikacji ze STIR w tym zakresie, jak i na merytoryczną weryfikację zwracanych danych w informacji o Wskaźniku ryzyka.

08 marca 2018Nie żyje Marian Grzegorczyk

W wieku 74 lat zmarł Marian Grzegorczyk, Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Przysusze.

07 marca 2018I posiedzenie Zespołu do spraw oceny regulacji prawnych z zakresu ochrony rolników indywidualnych i producentów rolnych

W dniu 5 marca br. odbyło się pierwsze posiedzenie tytułowego Zespołu, którego celem jest analiza dotychczasowych skutków funkcjonowania rozporządzenia z dnia 5 lipca 2017 r. w  sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika prowadzącego gospodarstwo, które nie podlegają egzekucji (Dz. U. z 2017 r., poz. 1385) oraz wypracowania propozycji ewentualnych zmian.

06 marca 2018Nowy numer „Głosu Banków Spółdzielczych”

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

06 marca 2018Trwają zapisy na szkolenie - Ceny transferowe - nowe zasady sporządzania dokumentacji podatkowej

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na szkolenie pt. „Ceny transferowe - nowe zasady sporządzania dokumentacji podatkowej”, które odbędzie się w dniu 12 kwietnia br. o godz. 10:00 (początek rejestracji o godz. 9:30) w siedzibie PricewaterhouseCoopers (PwC) w Warszawie.

06 marca 2018Od dnia 14 marca 2018 r. KIR rozpocznie ustalanie Wskaźnika Ryzyka dla podmiotów kwalifikowanych  

Zgodnie z zapisami ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych, wprowadzającej tzw. system STIR oraz w oparciu o wcześniejsze deklaracje, od dnia 14 marca br. KIR rozpocznie ustalanie Wskaźnika Ryzyka dla podmiotów kwalifikowanych. Informacja o Wskaźniku Ryzyka będzie dostępna dla Uczestników STIR w trybie określonym w Regulaminie STIR dla Banków i SKOK-ów oraz w Specyfikacjach technicznych STIR dla Banków i SKOK-ów. W tej sprawie banki spółdzielcze otrzymają za pośrednictwem banków zrzeszających stosowną korespondencję z KIR.

05 marca 2018Ferie z ekonomią w bankach spółdzielczych

W dniach 15 stycznia - 25 luty br. w bankach spółdzielczych realizowany był ogólnopolski projekt pt. „Ferie z ekonomią”.  Organizatorem i głównym koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej działająca w porozumieniu z Narodowym Bankiem Polskim. Do udziału i współpracy przystąpiły  również banki spółdzielcze.

02 marca 2018Sejm uchwalił ustawę o AML

W dniu 1 marca br. Sejm uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Celem przedmiotowej ustawy jest zwiększenie efektywności krajowego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Nowa ustawa ma dostosować polskie prawo do dyrektyw unijnych i ma zastąpić analogiczną ustawę, pochodzącą z 2000 roku.

02 marca 2018Rozpoczęły się konsultacje publiczne ustawy o BFG

W dniu 28 lutego br. KZBS, w porozumieniu ze Spółdzielczym Systemem Ochrony SGB oraz Spółdzielnią Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS, przedstawił uwagi i propozycje do projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji oraz niektórych innych ustaw.

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy