Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Ponad 140 uczestników wzięło udział we wtorkowej Konferencji KZBS (29.11.2016 r.), pt. „Strategie Rozwoju a Wyzwania Przyszłości. Misja i rola sektora Banków Spółdzielczych”, która odbyła się w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP pod patronatem Prezesa Narodowego Banku...
28 listopada br. w Warszawie Krajowy Związek Banków Spółdzielczych celebrował jubileusz 25-lecia istnienia. W uroczystym wieczorze uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród których byli założyciele Związku, pierwsi jak i obecni Członkowie. Nie zabrakło także przedstawicieli śro...
W dniu 17 października br. Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy z/s w Pasłęku zorganizował na prośbę KZBS spotkanie służące omówieniu ekonomicznych i prawnych uwarunkowań funkcjonowania banków spółdzielczych oraz działalności KZBS na rzecz sektora bankowości spółdzielczej. W spotkaniu uczestniczyli p...

Aktualności

18 maja 2016Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o projekcie ustawy o BFG

Na stronie Sejmu zamieszczono Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. W dniu 18 maja br. na 19. posiedzeniu Sejmu odbędzie się II czytanie projektu.

16 maja 2016Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych w sprawie projektu ustawy o BFG

W dniu 11 maja br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych w  sprawie rozpatrzenia sprawozdania Podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych o rządowym projekcie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (druk nr 215).

16 maja 2016Konkurs o Nagrodę PTE im. prof. Edwarda Lipińskiego

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne ogłasza XXV edycję Konkursu o Nagrodę PTE im. prof. Edwarda Lipińskiego za pracę naukową z ekonomii ogłoszoną w Polsce.

10 maja 2016Stanowiska KZBS ws. rozporządzeń MF

W dniu 9 maja br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Ministerstwa Finansów stanowiska w sprawie trzech projektów aktów wykonawczych. Przedmiotowe projekty dotyczą: identyfikacji banku w systemie teleinformatycznym obsługującym zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego, wzoru arkusza informacyjnego dla deponentów oraz planu naprawy banku.

10 maja 2016Nowe otwarcie dla płatności bezgotówkowych w administracji publicznej

Co zrobić, aby obywatele mogli możliwie szybko korzystać z wygodnych, bezpiecznych i niedrogich płatności bezgotówkowych w urzędach administracji rządowej i samorządowej, zarówno stacjonarnie, jak i przez internet? I jak sprawić, aby administracja publiczna także powszechnie używała nowoczesnych instrumentów płatniczych i przekazywała obywatelom wszelkie transfery w formach bezgotówkowych? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy spotkania, które odbyło się 6 maja 2016 r. w Ministerstwie Finansów i zostało zorganizowane w porozumieniu resortów finansów, rozwoju i cyfryzacji.

06 maja 2016NOWY NUMER MAGAZYNU „GŁOS BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH”

Niebawem do prenumeratorów trafi nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”, w którym opublikowana została relacja z warsztatu tematycznego KZBS pt. „Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ochrony instytucjonalnej”. O IPS skupiającym wszystkie niemieckie banki spółdzielcze w ramach Związku BVR mówili: Prezes Zarządu VR-Banku Uckermark-Randow eG – Martin Polle, eksperci z pionu IPS w BVR – dr Ralf Benna i Frank Kürten oraz szef działu komunikacji społecznej BVR – Kamila Sösemann.

04 maja 2016WŁĄCZ SIĘ W PROMOCJĘ SEKTORA POLSKIEJ BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ

Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.

04 maja 2016KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Marzec 2016

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za marzec 2016 r.

26 kwietnia 2016Metodyka BION dla banków

26 kwietnia br. na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego opublikowano dokument dotyczący metodyki badania i oceny nadzorczej banków komercyjnych, zrzeszających oraz spółdzielczych.

22 kwietnia 2016XV edycja Konkursu Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej - zapraszamy do wysyłania zgłoszeń

Już po raz piętnasty Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje Konkurs „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.   W Konkursie mogą brać udział wszystkie Banki Spółdzielcze będące Członkami Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

22 kwietnia 2016Konkurs SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej 2016. To właśnie w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

22 kwietnia 2016Medale Kopernika dla środowiska bankowego

W dniu 20 kwietnia br. Związek Banków Polskich wręczył Medale Mikołaja Kopernika dla przedstawicieli środowiska bankowego. Uroczystość wręczenia Medali poprzedzona była debatą na temat wpływu regulacji na tempo wzrostu bazy kapitałowej sektora bankowego i  zdolności banków do finansowania programów rozwojowych Polski.

18 kwietnia 2016Jednolity Plik Kontrolny od 1 lipca 2016 r. – nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Począwszy od 1 lipca br. duzi przedsiębiorcy, tj. zatrudniający powyżej  250 osób oraz których obroty roczne przekraczają 50 mln EURO, i/lub których roczna suma bilansowa przekracza 43 mln EURO, prowadzący księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych, będą zobowiązani do przekazywania organom podatkowym całości lub części ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w postaci pliku o  odpowiedniej strukturze logicznej (Jednolity Plik Kontrolny).

14 kwietnia 2016Komisja Finansów Publicznych o sytuacji banków spółdzielczych

W dniu 13 kwietnia br. Komisja Finansów Publicznych omówiła sytuację banków spółdzielczych w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z transmisją wideo z posiedzenia.

13 kwietnia 2016II Banking Profitability Forum

Magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” objął patronat medialny nad konferencją II Banking Profitability Forum, organizowaną przez Puls Biznesu, która odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy