Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 21 czerwca br. w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej 2017, podczas której ogłoszono wyniki XVI edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Organizatorem konkursu był Krajowy Związek Banków Spó...
W dniu 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej poznaliśmy zwycięzców III edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W Konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, wzięło udział pona...
Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.

Aktualności

16 grudnia 2016Banki zwolnione z obowiązku zawarcia w umowie rachunku bankowego zastrzeżenia, o którym mowa w art. 222 ust. 1 Ustawy o BFG

W dniu 9 grudnia br. Zarząd BFG  podjął uchwałę w sprawie zwolnienia z wymogu, o którym mowa w art. 222 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, podmiotów zaciągających zobowiązania, które mogą podlegać
umorzeniu lub konwersji, na podstawie wybranych umów.

16 grudnia 2016Życzenia Świąteczne

.

16 grudnia 2016Uwagi KZBS do projektu ustawy o kosztach komorniczych

W dniu 16 grudnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przedłożył swoje stanowisko do projektu ustawy o kosztach komorniczych. Związek zwrócił uwagę na kwestie istotne z punktu widzenia bankowości spółdzielczej.

15 grudnia 2016Działania na rzecz rozwoju innowacji finansowych w Polsce

9 grudnia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji Nadzoru Finansowego, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju poświęcone omówieniu możliwych działań wspierających rozwój innowacji finansowych w Polsce.

15 grudnia 2016Forum Płatności i Rozliczeń

30 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik przedstawiciele sektora bankowego i instytucji finansowych dyskutowali o perspektywach rozwoju rynku usług płatniczych w Polsce w ramach konferencji „KIR – Forum Płatności i Rozliczeń”.

13 grudnia 2016XVIII posiedzenie Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności

W dniu 12 grudnia 2016 r. KZBS uczestniczył w XVIII plenarnym posiedzeniu Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, które odbyło się w Klubie Bankowca w Warszawie.  

12 grudnia 2016Cyfrowy Dzień Bankowości Spółdzielczej („Co-operative Bank Digital Day”)   -  warsztat zorganizowany przez Sekretariat EACB w dniu 01.12.2016 r. na prośbę  członków Stowarzyszenia

Coraz większego znaczenia nabiera w sektorze usług finansowych ogół zjawisk określanych mianem „digitalisation”. Gwałtowny rozwój technologii cyfrowych, pozyskiwania i zarządzania danymi, ofensywa na rynku usług finansowych firm technologicznych (Google, Apple, Facebook, Amazon, Stripe i innych)  oferujących mobilny i nieprzerwany dostęp do  wielu niezastrzeżonych prawem dla banków usług bankowych (Dyrektywa PSD2 właśnie go umożliwiła) stały się faktem w większości krajów wysoko rozwiniętych. Nowe możliwości technologiczne podważają jedną z kluczowych dotychczas przewag banków spółdzielczych, którą była fizyczna bliskość banku. „Bliskość cyfrowa”  (digital proximity) staje coraz bardziej atrakcyjną ofertą dla podnoszącego kompetencje informatyczne społeczeństwa wiedzy, poszukującego bardziej proaktywnych usług.

09 grudnia 2016Stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków spółdzielczych

W dniu 6 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, powszechnych towarzystw emerytalnych, domów maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych w 2017 r.

09 grudnia 2016KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Październik 2016

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za październik 2016 r.

06 grudnia 2016Seminarium CEDUR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Dyrektywa UE 2015/2366 o usługach płatniczych (PSD2) - aspekty prawne”, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2016 roku.

30 listopada 2016Uchwała Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w sprawie ustalenia wysokości stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych na 2017 rok

W dniu 10 listopada 2016 r., działając na podstawie art. 369 ust. 2 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz.U. poz. 996) (zwaną dalej: Ustawą), Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę nr 64/2016 w sprawie ustalenia na 2017 rok wysokości stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych.

29 listopada 2016Informacja Komisji  Europejskiej o propozycjach nowelizacji pakietu CRDIV/CRR

23 listopada br. Komisja Europejska poinformowała o konsultowanych od dłuższego czasu, ostatecznych propozycjach kompleksowych zmian ram regulacji bankowych pakietu CRDIV/CRR.

29 listopada 2016O przyszłości banków spółdzielczych w NBP

Ponad 140 uczestników wzięło udział we wtorkowej Konferencji KZBS (29.11.2016 r.), pt. „Strategie Rozwoju a Wyzwania Przyszłości. Misja i rola sektora Banków Spółdzielczych”, która odbyła się w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP pod patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adama Glapińskiego.

28 listopada 2016Historia przez ćwierć wieku pisana

28 listopada br. w Warszawie Krajowy Związek Banków Spółdzielczych celebrował jubileusz 25-lecia istnienia. W uroczystym wieczorze uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród których byli założyciele Związku, pierwsi jak i obecni Członkowie. Nie zabrakło także przedstawicieli środowisk rządowych i naukowych.

18 listopada 2016Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Do prenumeratorów trafił kolejny numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”.

« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy