Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie pt. „Finansowanie nieruchomości komercyjnych”, które odbędzie się w dniu 24 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowa 58 w Warszawie.
Organizatorami Konkursu są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
Z okazji obchodów 200-lecia urodzin F.W. Raiffeisena EACB (European Association Cooperative Banks) opublikowało wywiad z dyrektorem wykonawczym Raiffeisen Group Bank.  

Aktualności

07 maja 2018Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się najnowszy – drugi w tym roku – numer „Głosu Banków Spółdzielczych”, którego tematem przewodnim są przełomowe zmiany biznesowe i prawne dla banków spółdzielczych.

25 kwietnia 2018Standard Polish API został opublikowany

W dniu 24 kwietnia br. opublikowano dokumentację standardu Polish API w wersji 1.0. W oparciu o ten standard banki, zgodnie z wymogami Dyrektywy PSD 2, będą mogły przygotować rozwiązania umożliwiające podmiotom trzecim dostęp do rachunków bankowych swoich klientów. W pracach nad wypracowaniem standardu Polish API brali udział przedstawiciele KZBS.

24 kwietnia 2018WARSZTAT KZBS i BIK: Jak usprawnić proces kredytowy oraz zwiększyć skuteczność odzyskiwania należności w banku spółdzielczym

W dniu 23 kwietnia br. odbył się warsztat pt. „Jak usprawnić proces kredytowy oraz zwiększyć skuteczność odzyskiwania należności w banku spółdzielczym”, zorganizowany przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych oraz partnera wspierającego – Biuro Informacji Kredytowej.

23 kwietnia 2018Konkurs KZBS: „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o kolejnej, XVII Edycji Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.

18 kwietnia 2018Jarosław Dąbrowski nowym Prezesem Zarządu SGB-Banku S.A.

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia br. powołała na stanowisko Wiceprezesa Zarządu SGB-Banku S.A., p.o. Prezesa Zarządu na lata 2018-2020, Pana Jarosława Dąbrowskiego.

17 kwietnia 2018O wyzwaniach, współpracy i zmianach w sektorze – głos przedstawicieli europejskich banków spółdzielczych

W najnowszym wydaniu Newslettera Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) zamieszczone zostały komentarze wybranych prelegentów Debaty Regulacyjnej, którą EACB zorganizowało w dniu 20 marca br. w Brukseli. Przedstawiciele bankowości spółdzielczej z kilku europejskich krajów mówią w nich o najważniejszych wyzwaniach i zmianach, z jakimi mierzą się w obliczu trwającej nieprzerwanie od lat fali regulacyjnej, komentują obecnie wdrażane rozwiązania i ich wpływ na bankowość spółdzielczą, oceniają poziom ich dopasowania i stosowania zasady proporcjonalności. Mówią również o współpracy i reakcji ich rodzimych sektorów bankowości spółdzielczej na zachodzące zmiany. W tym kontekście szczególnie interesująca zdaje się wypowiedź przedstawiciela fińskiego sektora bankowości spółdzielczej, w którym lokalne banki spółdzielcze zdecydowały się na łączenie w większe grupy, rezygnując do pewnego stopnia ze swojej pełnej niezależności, na rzecz utworzenia silniejszych struktur mogących sprostać obecnym wyzwaniom.

13 kwietnia 2018Szkolenie KZBS na temat cen transferowych

W dniu 12 kwietnia br. w Warszawie, w siedzibie PricewaterhouseCoopers, odbyło się zorganizowane przez KZBS szkolenie pt. „Ceny transferowe – nowe zasady sporządzania dokumentacji podatkowej”.

11 kwietnia 2018Józef Mitura przeszedł na emeryturę

W dniu 10 kwietnia br. odbyła się uroczystość zakończenia pracy zawodowej oraz nadania tytułu honorowego prezesa Banku Spółdzielczego w Brodnicy Panu Józefowi Miturze.

11 kwietnia 2018Trwają zapisy na szkolenie - Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na szkolenie pt. „Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r.”, które odbędzie się w dniu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 (początek rejestracji o godz. 8:30) w Hotelu Best Western Premier w Krakowie.

11 kwietnia 2018Trwają zapisy na II termin dwudniowego szkolenia - Hipoteka umowna, księgi wieczyste i nieruchomości – wybrane zagadnienia

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na II termin dwudniowego szkolenia Hipoteka umowna, księgi wieczyste i nieruchomości – wybrane zagadnienia, które odbędzie się w dniach 16-17 maja br. w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

05 kwietnia 2018Ocena sektora bankowości spółdzielczej w Raporcie o stabilności sektora finansowego

Raport o stabilności systemu finansowego, przygotowany przez Narodowy Bank Polski i obejmujący 2017 r.,  zawiera rekomendowane działania mające służyć utrzymaniu stabilności polskiego systemu finansowego.  Dla wzmocnienia sektora bankowości spółdzielczej NBP rekomenduje ściślejszą integrację sektora i przebudowę jego modelu biznesowego oraz szeroki udział banków spółdzielczych w Systemach Ochrony Instytucjonalnej (IPS).

28 marca 2018Debata regulacyjna EACB w Brukseli

Z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych EACB 20 marca 2018 r. odbyła się w Brukseli w siedzibie Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES),  debata regulacyjna z udziałem liderów spółdzielczości bankowej i przedstawicieli unijnych instytucji regulacyjnych i nadzorczych. Celem tego co dwa lata organizowanego forum dyskusyjnego było ukazanie węzłowych problemów rozwojowych banków spółdzielczych w UE na tle kluczowych regulacji wspólnotowych, w szczególności odnoszących się do wymogów ostrożnościowych, mechanizmów przymusowej restrukturyzacji oraz zasad inspirujących praktykę w tych dziedzinach (proporcjonalność).

28 marca 2018Życzenia Wielkanocne KZBS

.

21 marca 2018Debata regulacyjna EACB - informacja prasowa

W dniu 20 marca br. w Brukseli odbyła się debata regulacyjna. Organizatorem wydarzenia, w którym uczestniczył również przedstawiciel KZBS, było Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), przy wsparciu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EESC).

20 marca 2018Debata regulacyjna EACB w Brukseli z udziałem KZBS

W dniu dzisiejszym w Brukseli Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), przy wsparciu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EESC), organizuje debatę regulacyjną poświęconą kluczowym czynnikom mającym obecnie wpływ na funkcjonowanie banków spółdzielczych. Debata jest również wpisana w tegoroczne obchody dwusetnej rocznicy urodzin pioniera europejskiej i światowej bankowości spółdzielczej - Friedricha Wilhelma Raiffeisena. W wydarzeniu uczestniczy przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy