Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 17 października br. Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy z/s w Pasłęku zorganizował na prośbę KZBS spotkanie służące omówieniu ekonomicznych i prawnych uwarunkowań funkcjonowania banków spółdzielczych oraz działalności KZBS na rzecz sektora bankowości spółdzielczej. W spotkaniu uczestniczyli p...
Niemal każdego dnia KZBS bierze udział w procesach legislacyjnych dotyczących sektora bankowości spółdzielczej, jest to determinowane mnogością wyzwań stojących przed sektorem. Wyzwania te identyfikujemy wspólnie z Państwem, dlatego też dziękujemy za zaangażowanie i jednocześnie zachęcamy do dal...
W dniu 13 września br. gościem programu „Ekspress gospodarczy” radiowej Jedynki była Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

Aktualności

11 kwietnia 2016Jednolity Obszar Płatności w Euro (SEPA – Single Euro Payment Area)

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 260/2012, znane jako Rozporządzenie Migracji do SEPA przyjęte zostało w 2012 r. i ustanawia końcowe daty migracji w państwach członkowskich systemów płatniczych na instrumenty polecenia przelewu i polecenia zapłaty w walucie euro (SEPA payment) wykonywane w określonym formacie. Polska powinna dostosować się do jego wymogów najpóźniej do dnia 31 października 2016 r.

08 kwietnia 2016Uchwała Krajowej Rady Komorniczej

W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia br. ustawy z dnia 11 lutego br. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z koniecznością dokonywania zajęcia rachunku bankowego, na który przekazywane będą świadczenia wychowawcze, Krajowa Rada Komornicza w dniu 5 kwietnia br. podjęła uchwałę w przedmiotowej sprawie.

06 kwietnia 2016IPS po niemiecku -  warsztat tematyczny KZBS dla Członków Izby

W dniu 5 kwietnia br. odbył się warsztat pt. „Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu ochrony instytucjonalnej”, z udziałem czwórki prelegentów z niemieckiego Federalnego Związku Banków Volksbanken i Raiffeisenbanken (BVR).

30 marca 2016Apel Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności  w sprawie  „Dnia bez płacenia gotówką”

Z roku na rok rośnie w Polsce zarówno poziom ubankowienia polskiego społeczeństwa, jak i korzystania z bezgotówkowych form płatności. Równocześnie Polacy używają coraz częściej innowacyjnych instrumentów i usług płatniczych. Polska wyróżnia się wśród krajów europejskich w szczególności poziomem popularności kart zbliżeniowych, które  zapewniają  wygodę i szybkość realizowania płatności.

25 marca 2016Banki spółdzielcze wobec wyzwań współczesnego rynku

To tytuł konferencji, która odbędzie się w dniu 14 czerwca br. w Radomiu. Jej organizatorem jest Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH w Radomiu, Katedra Bankowości i Finansów KUL Jana Pawła II w Lublinie we współpracy z Południowo-Mazowieckim Bankiem Spółdzielczym w Jedlińsku.

25 marca 2016Kongres Płatności Bezgotówkowych

W dniach 22-23 marca br. w Warszawie odbył się IV Międzynarodowy Kongres Płatności Bezgotówkowych. Wydarzenie zorganizowane przez  Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego odbyło się pod hasłem „Transformując rynek płatności – Polska w awangardzie europejskiej”.

24 marca 2016Stanowisko KZBS w sprawie  projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw

W dniu 23 marca br. KZBS skierował do Marszałka Sejmu uwagi  w sprawie tytułowego Projektu. KZBS wskazał, iż proponowane zmiany mogą istotnie wpłynąć na funkcjonowanie sektora bankowego, w tym sektora bankowości spółdzielczej, działającego głównie na terenach wiejskich. Z uwagi  na fakt, iż ograniczenia będą dotyczyły znacznej części nieruchomości, w ocenie KZBS, może  to wpływać na   zmniejszenie akcji kredytowej i  w konsekwencji  ograniczać  źródła finansowania przedsięwzięć gospodarczych w obszarze rolnictwa.  

24 marca 2016Seminarium "Zarządzanie bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego"

W dniu 17 marca br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone „Zarządzaniu bankiem spółdzielczym – odpowiedzialność organów banku w świetle zmiany Prawa bankowego”. Szkolenie poprowadziła Pani Małgorzata Gryber, Radca Prawny w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego oraz Dorota Sowińska – Kobelak, Główny specjalista w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W seminarium wziął udział przedstawiciel KZBS.

23 marca 2016Wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej na I i II kwartał 2016 r.

W dniu 23 marca 2016 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej  I i II kwartał 2016 roku dla banków.

23 marca 2016EACB udziela odpowiedzi Komisji Europejskiej w sprawie Zielonej Księgi

W dniu 18 marca br. Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych przekazało swój komentarz dotyczący Zielonej Księgi poświęconej detalicznemu rynkowi usług finansowych.

23 marca 2016Życzenia Wielkanocne

.

22 marca 2016Ustawa o zmianie ustawy o BFG podpisana przez Prezydenta

W dniu 22 marca br. Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

21 marca 2016W Ministerstwie Finansów o sprawach istotnych dla banków spółdzielczych

W dniu 18 marca br., tj. w tym samym dniu, w którym zorganizowano w Klubie Bankowca spotkanie z inicjatywy Rady Konsultacyjnej,  w godzinach popołudniowych odbyło się, na prośbę KZBS, spotkanie przedstawicieli Izby, a także banków SGB i BPS oraz spółdzielni zarządzających systemami IPS w Polsce, z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów Piotrem Nowakiem, nadzorującym z ramienia Ministerstwa m.in. prace nad projektem ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

21 marca 2016Spotkanie w Klubie Bankowca

W dniu 18 marca br., z inicjatywy Rady Konsultacyjnej Sektora  Bankowości Spółdzielczej,  mając na uwadze potrzebę harmonijnego rozwoju całego sektora banków spółdzielczych w Polsce, w Klubie Bankowca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli banków spółdzielczych, które nie przystąpiły do systemów IPS,  z kierownictwem obu Izb gospodarczych oraz zaproszonym specjalnie na tę okoliczność Wiceprzewodniczącym KNF Wojciechem Kwaśniakiem.

21 marca 2016Prezes KZBS gościem  Zgromadzenia Prezesów SGB

W dniu 15 marca br. Prezes Zarządu KZBS Krystyna Majerczyk-Żabówka oraz Doradca Prezesa Michał Krakowiak uczestniczyli, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Zrzeszenia  SGB, w pierwszej części posiedzenia Zgromadzenia Prezesów Zrzeszenia SGB, poświęconej ponad zrzeszeniowej  integracji środowiska banków spółdzielczych i roli KZBS w tym procesie.

« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy