Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) w dniach 10-11 października br. w Brukseli organizuje kurs na temat rozporządzeń UE i nadzoru nad bankami spółdzielczymi. KZBS poleca udział w tym wydarzeniu.
Mamy zaszczyt poinformować o nowym Konkursie, którego organizatorami są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
W dniu 20 czerwca br. miała miejsce inauguracja XXII edycji Święta Spółdzielczości Bankowej. Wydarzenie jest współorganizowane przez KZBS oraz banki zrzeszające i – w wydaniu lokalnym – przez banki spółdzielcze. Święto zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Przedsięb...

Aktualności

01 marca 2018Rewolucja technologiczna w bankowości – zagrożenie, czy szansa dla banków spółdzielczych?

Bieżący okres jest niespotykany pod względem ilości wchodzących w życie, istotnych regulacji, które w bezpośredni sposób będą ingerowały w modele biznesowe i infrastrukturę technologiczną banków.

28 lutego 2018Ustawa o usługach płatniczych na ukończeniu

W dniu 1 marca br. tematem posiedzenia Komisji Finansów Publicznych (KFP) będzie projekt ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, będącej implementacją do naszego  porządku prawnym dyrektywy PSD 2. W obradach weźmie również udział przedstawiciel KZBS.

27 lutego 2018KZBS w sprawie zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań ARiMR

W dniu 27 lutego br. KZBS skierował do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uwagi i propozycje do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

21 lutego 2018Stanowisko KZBS w sprawie projektu ustawy o restrukturyzacji zadłużenia gospodarstw rolnych

W dniu 19 lutego br. w związku z trwającym aktualnie procesem konsultacji publicznych KZBS skierował do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uwagi i propozycje dotyczące projektu ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne.

21 lutego 2018Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy tematem posiedzenia KFP

W dniu 21 lutego br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych (KFP). Tematem posiedzenia, w którym udział wzięli również przedstawiciele KZBS, był projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

15 lutego 2018Trwają zapisy na szkolenie - Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r.

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na szkolenie pt. „Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r.”, które odbędzie się w dniu 12 marca br. o godz. 9:00 (początek rejestracji o godz. 8:30) w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 w Warszawie.

13 lutego 2018Za nami kolejne posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB

W dniu 13 lutego br. odbyło się 32. Posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB, w którym uczestniczył Wiceprezes Zarządu KZBS, Michał Krakowiak.

12 lutego 2018Komunikat Rady Nadzorczej SGB-Banku S.A.

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. w Poznaniu na posiedzeniu w dniu 9 lutego 2018 roku przyjęła rezygnację Pana Pawła Pyzika z funkcji członka Zarządu – Wiceprezesa Zarządu SGB-Banku S.A. pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu SGB-Banku S.A.

07 lutego 2018Nowi prezesi banków spółdzielczych

W dniu 6 lutego br. KNF wyraził zgodę na powołanie Prezesów Banków Spółdzielczych.

06 lutego 2018Warsztat KZBS „Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)”

W dniu 5 lutego br. w Warszawie odbył się warsztat KZBS pt. „Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)”, w którym wzięło udział 54 przedstawicieli sektora bankowości spółdzielczej.

01 lutego 2018Minister Finansów podpisał rozporządzenie w sprawie opłaty za wskaźnik ryzyka wyliczany w oparciu o system STIR

13 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych (Dz. U. poz. 2491), w której przewidziano wprowadzenie Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR).

29 stycznia 2018Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

W dniu 19 stycznia br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

23 stycznia 2018Prace nad implementacją w Polsce Dyrektywy PSD 2 zmierzają ku końcowi

23 stycznia br. do Sejmu wpłynął projekt ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, będącej implementacją w polskim porządku prawnym dyrektywy PSD 2.

22 stycznia 2018Przedstawiciele Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego spotkali się z bankami spółdzielczymi

W dniach 8-19 stycznia br. w Polsce przebywała połączona Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego (ang. International Monetary Fund, IMF) i Banku Światowego  (ang. World Bank Group, WBG) mająca na celu przeprowadzenie badania stabilności sektora finansowego w Polsce tzw. Misja FSAP - Financial Sector Assessment Program. Część badania poświęcono sektorowi banków spółdzielczych. Misja, za pośrednictwem Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Finansów, które jest koordynatorem tej wizyty, zwróciła się z prośbą do KZBS o wsparcie w organizacji spotkań z przedstawicielami sektora bankowości spółdzielczej.

22 stycznia 2018Trwają zapisy na warsztat - Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na warsztat pt. „Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)”, który odbędzie się w dniu 5 lutego br. w Warszawie.

« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy