Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 15 lutego br. KNF opublikował informację o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających po III kwartale 2018 r.
W dniu 6 marca br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie odbędzie się drugi termin szkolenia pt. „Aktualne zmiany prawne mające wpływ na działalność banków spółdzielczych”.
W dniu 12 lutego br. weszło w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 lutego br. w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru bankowego. Rozporządzenie wprowadza przede wszystkim nowy sposób wyliczania wpłaty (m.in. likwidacja współczynnika korygującego) oraz zmienia termin jej wnoszenia przez ban...

Aktualności

18 października 2018Głos KZBS w sprawie propozycji zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

W dniu 17 października br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych w sprawie rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw. W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele sektora bankowego, w tym Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

17 października 2018Mirosław Skiba - nowym Prezesem SGB-Banku

Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 16 października br. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pana Mirosława Skiby na stanowisko Prezesa Zarządu SGB-Banku SA.

15 października 2018KNF: Dane miesięczne sektora bankowego - sierpień 2018

KNF przedstawił dane sektora bankowego za miesiąc sierpień 2018 r.

10 października 2018Rusza kampania Warto Bezgotówkowo

Kolejny raz zapraszamy do włączenia się w kampanię Warto Bezgotówkowo, której celem jest upowszechnienie stosowania płatności elektronicznych i zastąpienie części transakcji gotówkowych elektronicznymi instrumentami płatniczymi, czyli: kartami płatniczymi, przelewami, blikiem oraz płatnościami mobilnymi.

10 października 2018Otwarty rynek cyfrowy a banki spółdzielcze

W dniu 4 października br. w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Bankowość spółdzielcza wobec wyzwań otwartego rynku cyfrowego”. Jednym w prelegentów wydarzenia był Wiceprezes Zarządu KZBS, Michał Krakowiak.

09 października 2018Szkolenie KZBS pt. Finansowanie nieruchomości komercyjnych

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie pt. „Finansowanie nieruchomości komercyjnych”, które odbędzie się w dniu 24 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowa 58 w Warszawie.

08 października 2018NBP: dane finansowe sektora bankowego

Narodowy Bank Polski opublikawał dane finansowe sektora bankowego za styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień br.

03 października 2018Szkolenie KZBS pt. Osobiste zabezpieczenia wierzytelności: weksel in blanco, poręczenie wg prawa cywilnego, przystąpienie do długu i cesja wierzytelności

Tytułowe szkolenie odbędzie się  w dniach 9-10 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

28 września 2018Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 25 września 2018 r.

W dniu 25 września br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było w szczególności omówienie możliwych form współpracy banków spółdzielczych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Funduszem Rozwoju.

27 września 2018Rekomendacja S – stanowisko KZBS

W dniu 25 września br. KZBS skierował do Komisji Nadzoru Finansowego uwagi i propozycje do Rekomendacji S dotyczącej dobrych praktyk w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie.

27 września 2018Uwagi KZBS do nowelizacji Rekomendacji L

W dniu 26 września br. KZBS skierował do Komisji Nadzoru Finansowego uwagi i propozycje do nowelizacji Rekomendacji L, dotyczącej roli biegłych rewidentów w procesie nadzoru nad bankami oraz spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi.

26 września 2018Uwagi KZBS do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym

W dniu 24 września br. KZBS przekazał Kancelarii Sejmu uwagi do tytułowego projektu. Podzielając pogląd o konieczności poprawy efektywności działań nadzorczych i wzmocnienia ochrony uczestników rynków finansowych, odniósł się także do  przewidywanego wzrostu  ogólnych kosztów funkcjonowania organu nadzoru, mogących być źródłem kolejnych dodatkowych problemów dla instytucji finansowych, w tym  banków spółdzielczych.

24 września 2018Wywiad EACB na temat zrównoważonych finansów

European Association of Cooperative Banks (EACB) opublikowało wywiad na temat zrównoważonego finansowania. Rozmówca, Tanguy Claquin, dyrektor ds. Zrównoważonej bankowości w Crédit Agricole CIB, a także przedstawiciel EACB w nowej grupie ekspertów, która wspiera Komisję w opracowywaniu taksonomii UE, podkreśla istotną rolę banków spółdzielczych w budowaniu i rozwijaniu zrównoważonego finansowania.

20 września 2018Forum Liderów Banków Spółdzielczych z udziałem Prezes Zarządu KZBS

W dniach 18-19 września br. odbyło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Tematem tegorocznego Forum, zorganizowanego przez ZBP przy współpracy Banku BPS, SGB-Banku i KZBS, były wyzwania biznesowe bankowości spółdzielczej w dobie rosnącej konkurencji.

20 września 2018Prezes Zarządu KZBS Krystyna Majerczyk-Żabówka w Programie I Polskiego Radia

W dniu 19 września br. w Programie Pierwszym Polskiego Radia o znaczeniu i roli bankowości spółdzielczej na coraz bardziej konkurencyjnym rynku finansowym mówiła Krystyna Majerczyk-Żabówka, prezes Zarządu KZBS. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

« poprzednie 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy