Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.
Już po raz piętnasty Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje Konkurs „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.   W Konkursie mogą brać udział wszystkie Banki Spółdzielcze będące Członkami Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych rozpoczął zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W ubiegłym roku mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy si...

Aktualności

16 grudnia 2015Stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przyjęła w dniu 15 grudnia 2015 r. stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków w 2016 r. za 2015 r.

16 grudnia 2015KZBS w sprawie projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 14 grudnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Kancelarii Sejmu uwagi do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

16 grudnia 2015Posiedzenie Plenarne Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności  

11 grudnia br. w Warszawie odbyło się Posiedzenie Plenarne Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności w którym wziął udział również przedstawiciel KZBS.  

14 grudnia 2015Projekt ustawy o BFG przedmiotem najbliższego posiedzenia Rady Ministrów

W dniu 15 grudnia br. Rada Ministrów rozpatrzy projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz uporządkowanej likwidacji banków.

11 grudnia 2015Serdeczne życzenia

.

09 grudnia 2015Projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych skierowany do I czytania na posiedzeniu Sejmu

W dniu 3 grudnia br. do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych, który 8 grudnia br. został skierowany do I czytania na posiedzeniu Sejmu.

08 grudnia 2015Audyt, rating, kontrole zlecone z perspektywy banków zrzeszających

Podczas konferencji, która miała miejsce 4 grudnia br. w Narodowym Banku Polskim, a której organizatorem był Krajowy Związek Banków Spółdzielczych tytułowa tematyka została przedstawiona przez Panią Karolinę Jankowiak, Wiceprezes Zarządu SGB-Banku S.A. oraz Pana Rafała Makuszewskiego, Dyrektora Departamentu Audytu Banku BPS S.A.

08 grudnia 2015Lustracja w systemie kontroli spółdzielni bankowej

Jeden z tematów, który poruszono podczas Konferencji, która odbyła się w dniu 4 grudnia br. pod patronatem Narodowego Banku Polskiego dotyczył miejsca, roli oraz zakresu lustracji w systemie kontroli spółdzielni bankowej.

08 grudnia 2015Uchwała Rady BFG w sprawie określenia form, trybu i szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej bankom z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych

Na stronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego została opublikowana uchwała Rady BFG nr 33/2015 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie określenia form, trybu i szczegółowych warunków udzielania pomocy  finansowej bankom z funduszu restrukturyzacji banków spółdzielczych.

04 grudnia 2015Kontrola w bankach spółdzielczych sojusznikiem w procesie zarządzania instytucją

W dniu 4 grudnia br. w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP odbyła się tytułowa konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.

01 grudnia 2015KZBS w sprawie skutków zawieszenia SK Banku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)  zawiesiła  działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie oraz postanowiła wystąpić do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie jego upadłości. Skutki  tego zdarzenia dla wszystkich zainteresowanych stron, należy ocenić jako poważne, ale pozostające pod kontrolą.

25 listopada 2015BFG: Wysokości stawek fośg, opłaty rocznej i opłaty ostrożnościowej na 2016 rok

W dniu 25 listopada 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek na 2016 rok: funduszy ochrony środków gwarantowanych, obowiązkowej opłaty rocznej, opłaty ostrożnościowej.

17 listopada 2015Seminarium „Wymóg stabilnego finansowania netto (NSFR) w świetle dokumentów bazylejskich i Rozporządzenia CRR”

W dniu 10 listopada br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone wymogom stabilnego finansowania netto (NSFR) w świetle dokumentów bazylejskich i Rozporządzenia CRR. Szkolenie poprowadziła Pani Beata Darska, Ekspert w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji Płatniczych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W konferencji wzięli udział przedstawiciele KZBS.

17 listopada 2015Ustalenia stałego Komitetu Rady Ministrów w przedmiocie projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano wyciąg z protokołu ustaleń posiedzenia stałego Komitetu Rady Ministrów w dniu 22 października br.

17 listopada 2015Konferencja uzgodnieniowa dot. projektu rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów podatników podatku dochodowego od osób prawnych

W dniu 13 listopada 2015 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja uzgodnieniowa dotycząca projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów podatników podatku dochodowego od osób prawnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele BFG, UOKiK, RCL, ZBP i KZBS.

« poprzednie 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy