Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Ustawiczne poszerzanie wiedzy stało się niezbędne w dzisiejszym świecie nastawionym na niepowstrzymaną ekspansję i postęp. Zapraszamy na kolejne szkolenia, które pozwolą bankom spółdzielczym pracować nad jakością i rozwojem swojej kadry.
Organizatorami Konkursu są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
Z okazji obchodów 200-lecia urodzin F.W. Raiffeisena EACB (European Association Cooperative Banks) opublikowało wywiad z dyrektorem wykonawczym Raiffeisen Group Bank.  

Aktualności

06 lipca 2018KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Maj 2018

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym opracowana na koniec maja 2018 r.

06 lipca 2018Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 4 lipca 2018 r.

W dniu 4 lipca br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było w szczególności zapoznanie się z zadaniami banków spółdzielczych wynikającymi z rządowego projektu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz prezentacja wyników badań na temat sytuacji klientów sektora agro w bankach spółdzielczych. Ważnym tematem było omówienie przebiegu i ustaleń ze spotkania z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie współpracy z sektorem bankowości spółdzielczej. Ponadto Członkowie Rady zapoznali się ze stanem realizacji ustaleń z Konferencji Kadry Kierowniczej Bankowości Spółdzielczej w Józefowie oraz z informacją o najważniejszych zmianach regulacyjnych dotyczących sektora bankowości spółdzielczej.

05 lipca 2018Komunikat GIIF o okresach przejściowych w procesie dostarczania informacji o tzw. „transakcjach ponadprogowych”

Departament Informacji Finansowej w dniu 5 lipca br. opublikował Komunikat Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) dla instytucji obowiązanych dotyczący okresów przejściowych w procesie dostarczania do GIIF informacji o tzw. „transakcjach ponadprogowych", wynikających z przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

04 lipca 2018Rusza Konkurs „Lider Ubankowienia”

Mamy zaszczyt poinformować o nowym Konkursie, którego organizatorami są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.

04 lipca 2018Nowy numer "Głosu Banków Spółdzielczych"

Prezentujemy nowy numer „Głosu Banków Spółdzielczych”, którego głównym tematem jest rozmowa z Przewodniczącym KNF, prof. Markiem Chrzanowskim, o dialogu z bankami spółdzielczymi.

29 czerwca 2018Stanowisko KZBS w sprawie minimalnych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego przyjmowanych przez banki do oceny zdolności kredytowej klienta detalicznego

W dniu 28 czerwca br. KZBS wystąpił z wnioskiem  do Przewodniczącego KNF w sprawie umożliwienia bankom spółdzielczym samodzielnie, ewentualnie w oparciu o analizy i wsparcie ze strony banków zrzeszających lub systemów ochrony instytucjonalnej, określania minimalnego poziomu kosztów utrzymania gospodarstwa domowego.

28 czerwca 2018Wywiad EACB: trzy pytania do Pervenche Berès

EACB (Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych) przeprowadziło wywiad z Pervenche Berès, członkinią Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego (ECON) na temat nowych modelowych rozwiązań ws. proporcjonalności. Poniżej prezentujemy tę rozmowę w tłumaczeniu na język polski.

27 czerwca 2018Szkolenie KZBS pt. „Zasady przygotowywania dokumentów bankowych" w Warszawie i w Krakowie

Szkolenie pt. „Zasady przygotowywania dokumentów bankowych” odbędzie się w dwóch terminach: 9 lipca br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 oraz 16 lipca br. w Krakowie w Hotelu Best Western Premier.

22 czerwca 2018Seminarium CEDUR „Obowiązki banków w zakresie tzw. rachunków uśpionych oraz identyfikacji świadczeń niepodlegających egzekucji”

UKNF zaprasza na seminarium CEDUR pt. „Obowiązki banków w zakresie tzw. rachunków uśpionych oraz identyfikacji świadczeń niepodlegających egzekucji”, które odbędzie się 26 lipca br.

20 czerwca 2018Inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej 2018

W dniu 20 czerwca br. miała miejsce inauguracja XXII edycji Święta Spółdzielczości Bankowej. Wydarzenie jest współorganizowane przez KZBS oraz banki zrzeszające i – w wydaniu lokalnym – przez banki spółdzielcze. Święto zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Koalicji na rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności. Patronem merytorycznym Święta jest Program Polska Bezgotówkowa.

20 czerwca 2018Rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”

20 czerwca br., w dniu obchodów centralnych Święta Spółdzielczości Bankowej, ogłoszono wyniki i przedstawiono zwycięzców IV edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W Konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej wzięło udział ponad 150 szkół podstawowych z całej Polski.

20 czerwca 2018Zwycięzcy Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”

Podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej 2018, w dniu 20 czerwca br. w Warszawie, ogłoszono wyniki XVII edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Jak co roku, organizatorem Konkursu jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

20 czerwca 2018XXVIII Walne Zgromadzenie Członków KZBS

W dniu 20 czerwca br. w Hotelu Sangate w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

18 czerwca 2018Posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB z udziałem przedstawiciela KZBS

15 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB). Spotkanie odbyło się w Wiedniu. Uczestniczyło w nim ok. 40 przedstawicieli banków i federacji spółdzielczości bankowej z Europy oraz Japonii.

18 czerwca 2018Udział KZBS w pracach Zespołu do spraw oceny regulacji prawnych z zakresu ochrony rolników indywidualnych i producentów rolnych

W dniu 18 czerwca br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu do praw oceny regulacji prawnych z zakresu ochrony rolników indywidualnych i producentów rolnych.

« poprzednie 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy