Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) w dniach 10-11 października br. w Brukseli organizuje kurs na temat rozporządzeń UE i nadzoru nad bankami spółdzielczymi. KZBS poleca udział w tym wydarzeniu.
Mamy zaszczyt poinformować o nowym Konkursie, którego organizatorami są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
W dniu 20 czerwca br. miała miejsce inauguracja XXII edycji Święta Spółdzielczości Bankowej. Wydarzenie jest współorganizowane przez KZBS oraz banki zrzeszające i – w wydaniu lokalnym – przez banki spółdzielcze. Święto zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Przedsięb...

Aktualności

07 maja 2018Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się najnowszy – drugi w tym roku – numer „Głosu Banków Spółdzielczych”, którego tematem przewodnim są przełomowe zmiany biznesowe i prawne dla banków spółdzielczych.

25 kwietnia 2018Standard Polish API został opublikowany

W dniu 24 kwietnia br. opublikowano dokumentację standardu Polish API w wersji 1.0. W oparciu o ten standard banki, zgodnie z wymogami Dyrektywy PSD 2, będą mogły przygotować rozwiązania umożliwiające podmiotom trzecim dostęp do rachunków bankowych swoich klientów. W pracach nad wypracowaniem standardu Polish API brali udział przedstawiciele KZBS.

24 kwietnia 2018WARSZTAT KZBS i BIK: Jak usprawnić proces kredytowy oraz zwiększyć skuteczność odzyskiwania należności w banku spółdzielczym

W dniu 23 kwietnia br. odbył się warsztat pt. „Jak usprawnić proces kredytowy oraz zwiększyć skuteczność odzyskiwania należności w banku spółdzielczym”, zorganizowany przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych oraz partnera wspierającego – Biuro Informacji Kredytowej.

23 kwietnia 2018Konkurs KZBS: „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o kolejnej, XVII Edycji Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.

18 kwietnia 2018Jarosław Dąbrowski nowym Prezesem Zarządu SGB-Banku S.A.

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia br. powołała na stanowisko Wiceprezesa Zarządu SGB-Banku S.A., p.o. Prezesa Zarządu na lata 2018-2020, Pana Jarosława Dąbrowskiego.

17 kwietnia 2018O wyzwaniach, współpracy i zmianach w sektorze – głos przedstawicieli europejskich banków spółdzielczych

W najnowszym wydaniu Newslettera Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) zamieszczone zostały komentarze wybranych prelegentów Debaty Regulacyjnej, którą EACB zorganizowało w dniu 20 marca br. w Brukseli. Przedstawiciele bankowości spółdzielczej z kilku europejskich krajów mówią w nich o najważniejszych wyzwaniach i zmianach, z jakimi mierzą się w obliczu trwającej nieprzerwanie od lat fali regulacyjnej, komentują obecnie wdrażane rozwiązania i ich wpływ na bankowość spółdzielczą, oceniają poziom ich dopasowania i stosowania zasady proporcjonalności. Mówią również o współpracy i reakcji ich rodzimych sektorów bankowości spółdzielczej na zachodzące zmiany. W tym kontekście szczególnie interesująca zdaje się wypowiedź przedstawiciela fińskiego sektora bankowości spółdzielczej, w którym lokalne banki spółdzielcze zdecydowały się na łączenie w większe grupy, rezygnując do pewnego stopnia ze swojej pełnej niezależności, na rzecz utworzenia silniejszych struktur mogących sprostać obecnym wyzwaniom.

13 kwietnia 2018Szkolenie KZBS na temat cen transferowych

W dniu 12 kwietnia br. w Warszawie, w siedzibie PricewaterhouseCoopers, odbyło się zorganizowane przez KZBS szkolenie pt. „Ceny transferowe – nowe zasady sporządzania dokumentacji podatkowej”.

11 kwietnia 2018Józef Mitura przeszedł na emeryturę

W dniu 10 kwietnia br. odbyła się uroczystość zakończenia pracy zawodowej oraz nadania tytułu honorowego prezesa Banku Spółdzielczego w Brodnicy Panu Józefowi Miturze.

11 kwietnia 2018Trwają zapisy na szkolenie - Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na szkolenie pt. „Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r.”, które odbędzie się w dniu 27 kwietnia br. o godz. 9:00 (początek rejestracji o godz. 8:30) w Hotelu Best Western Premier w Krakowie.

11 kwietnia 2018Trwają zapisy na II termin dwudniowego szkolenia - Hipoteka umowna, księgi wieczyste i nieruchomości – wybrane zagadnienia

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na II termin dwudniowego szkolenia Hipoteka umowna, księgi wieczyste i nieruchomości – wybrane zagadnienia, które odbędzie się w dniach 16-17 maja br. w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

05 kwietnia 2018Ocena sektora bankowości spółdzielczej w Raporcie o stabilności sektora finansowego

Raport o stabilności systemu finansowego, przygotowany przez Narodowy Bank Polski i obejmujący 2017 r.,  zawiera rekomendowane działania mające służyć utrzymaniu stabilności polskiego systemu finansowego.  Dla wzmocnienia sektora bankowości spółdzielczej NBP rekomenduje ściślejszą integrację sektora i przebudowę jego modelu biznesowego oraz szeroki udział banków spółdzielczych w Systemach Ochrony Instytucjonalnej (IPS).

28 marca 2018Debata regulacyjna EACB w Brukseli

Z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych EACB 20 marca 2018 r. odbyła się w Brukseli w siedzibie Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES),  debata regulacyjna z udziałem liderów spółdzielczości bankowej i przedstawicieli unijnych instytucji regulacyjnych i nadzorczych. Celem tego co dwa lata organizowanego forum dyskusyjnego było ukazanie węzłowych problemów rozwojowych banków spółdzielczych w UE na tle kluczowych regulacji wspólnotowych, w szczególności odnoszących się do wymogów ostrożnościowych, mechanizmów przymusowej restrukturyzacji oraz zasad inspirujących praktykę w tych dziedzinach (proporcjonalność).

28 marca 2018Życzenia Wielkanocne KZBS

.

21 marca 2018Debata regulacyjna EACB - informacja prasowa

W dniu 20 marca br. w Brukseli odbyła się debata regulacyjna. Organizatorem wydarzenia, w którym uczestniczył również przedstawiciel KZBS, było Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), przy wsparciu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EESC).

20 marca 2018Debata regulacyjna EACB w Brukseli z udziałem KZBS

W dniu dzisiejszym w Brukseli Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), przy wsparciu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EESC), organizuje debatę regulacyjną poświęconą kluczowym czynnikom mającym obecnie wpływ na funkcjonowanie banków spółdzielczych. Debata jest również wpisana w tegoroczne obchody dwusetnej rocznicy urodzin pioniera europejskiej i światowej bankowości spółdzielczej - Friedricha Wilhelma Raiffeisena. W wydarzeniu uczestniczy przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

« poprzednie 1 2 3 4 [ 5 ] 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy