Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 21 czerwca br. w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej 2017, podczas której ogłoszono wyniki XVI edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Organizatorem konkursu był Krajowy Związek Banków Spó...
W dniu 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej poznaliśmy zwycięzców III edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W Konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, wzięło udział pona...
Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.

Aktualności

31 marca 2017„Kiedy ludzie się zmieniają, wszystko się zmienia" – podsumowanie 7. Kongresu Banków Spółdzielczych EACB

„Kiedy ludzie się zmieniają, wszystko się zmienia”. Tytułowe słowa, wypowiedziane przez jednego z uczestników 7. Kongresu Banków Spółdzielczych, przedstawiciela fińskiej grupy banków spółdzielczych, dobrze oddają klimat istotnych przeobrażeń w otoczeniu bankow spółdzielczych oraz konieczność niezbędnych dostosowań, w jakim przebiegała kolejna edycja wydarzenia, zorganizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych w Brukseli.

28 marca 2017EACB opublikowało Deklarację banków spółdzielczych

28 marca br. w Brukseli zakończył się 7. Kongres Banków Spółdzielczych, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) w efekcie którego EACB opracowało specjalną Deklarację.

24 marca 2017Stanowisko EACB z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich

W związku z obchodami 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, EACB (Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych) wyraziło swoje poparcie i zaangażowanie w idee integracji europejskiej. Podkreślono wartości, jakimi kierują się banki spółdzielcze i ich rolę w gospodarce europejskiej.

22 marca 2017Oświadczenie UKNF dotyczące reportażu wyemitowanego w TVP 1

W dniu 15 marca br. na antenie TVP 1 w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” wyemitowano reportaż dotyczący upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank) oraz przejęcia Banku Spółdzielczego w Zawierciu przez Śląski Bank „Silesia” w Katowicach. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego odnosząc się do informacji zawartych w materiale wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.
 

22 marca 2017Nowe badanie EACB i TIAS: dzięki staraniom KZBS po raz pierwszy z udziałem polskiego sektora bankowości spółdzielczej

Na stronie internetowej Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) zamieszczona została najnowsza publikacja Tias School of Business and Society na Uniwersytecie w Tilburgu pt.: „Snapshot of European Co-Operative Banking 2017”. Podkreślenia wymaga fakt, że dzięki staraniom Krajowego Związku Banków Spółdzielczych po raz pierwszy w tego typu publikacji zawarte zostały dane polskiego sektora banków spółdzielczych, jako jedynego przedstawiciela bankowości spółdzielczej z regionu Europy Środkowo - Wschodniej.

17 marca 2017Forum Bankowe 2017

„Kredytowanie gospodarki przez banki w nowych uwarunkowaniach regulacyjnych i ekonomicznych” to tytuł tegorocznego Forum Bankowego, które 15 marca w Warszawie zgromadziło przedstawicieli polskiego środowiska bankowego, organów nadzoru i instytucji odpowiedzialnych za politykę pieniężną państwa, administracji, a także sektora nauki i uczelni o profilu ekonomicznym.

15 marca 201715 lat Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Dzisiaj mija 15 lat od utworzenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Rok 2017 to także rok 25-lecia utworzenia Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego S.A. we Wrocławiu, który był inicjatorem powstania Banku BPS.

15 marca 20173 pytania do Bruno de Saint-Florent z Oliver Wyman

Bruno de Saint-Florent, partner w Oliver Wyman, to uczestnik siódmego Kongresu Banków Spółdzielczych, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), który odbędzie się 28 marca br. w Brukseli. Bruno de Saint-Florent będzie moderatorem panelu pt. “Tworzenie nowych paradygmatów bliskości w dobie cyfryzacji”. Przed rozpoczęciem Kongresu odpowiada EACB na trzy pytania dotyczące bankowości spółdzielczej.

15 marca 2017Kolejny akt wykonawczy do BFG obowiązuje

W dniu 11 marca br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie przekazywania w formie zobowiązań do zapłaty składek wnoszonych do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego przez banki, oddziały banków zagranicznych, firmy inwestycyjne, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową.

10 marca 2017Rada Nadzorcza SGB-Banku SA wybrała nowego Prezesa

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. w dniu 8 marca br. powołała na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, na okres kadencji w latach 2016-2020, Pana Pawła Pyzika. Nowy Wiceprezes będzie pełnił obowiązki prezesa Zarządu SGB-Banku S.A., a po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego obejmie funkcję Prezesa Zarządu.

09 marca 2017Wydarzenie KZBS: Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych

W dniu 6 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych, organizowane przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Forum będzie okazją do wymiany poglądów na temat przyszłości polskiej bankowości spółdzielczej i w wymiarze praktycznym określi możliwe kierunki jej rozwoju.

09 marca 2017KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Styczeń 2017

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za styczeń 2017 r.

08 marca 2017Rozporządzenie w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego już obowiązuje

W dniu 4 marca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 22 lutego br. w sprawie szczegółowego zakresu, trybu i terminów przekazywania Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu informacji innych niż przekazywane do Narodowego Banku Polskiego i do Komisji Nadzoru Finansowego, niezbędnych do wykonywania zadań BFG.

06 marca 2017Konkurs SKO – Młodzi Mistrzowie Oszczędzania

Tytułowy Konkurs organizowany jest przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy najlepsze szkoły i banki spółdzielcze otrzymają indywidulane znaki jakości.

02 marca 2017Wysokość składek na BFG w 2017 r.

W dniu 27 lutego 2017 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały określające łączną wysokość składek na fundusz gwarancyjny banków oraz fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2017 r.

« poprzednie 1 2 3 [ 4 ] 5 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy