Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 15 lutego br. KNF opublikował informację o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających po III kwartale 2018 r.
W dniu 6 marca br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie odbędzie się drugi termin szkolenia pt. „Aktualne zmiany prawne mające wpływ na działalność banków spółdzielczych”.
W dniu 12 lutego br. weszło w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 lutego br. w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru bankowego. Rozporządzenie wprowadza przede wszystkim nowy sposób wyliczania wpłaty (m.in. likwidacja współczynnika korygującego) oraz zmienia termin jej wnoszenia przez ban...

Aktualności

14 grudnia 2018KNF: Dane miesięczne sektora bankowego - październik 2018

KNF przedstawił dane sektora bankowego za miesiąc październik 2018 r.

07 grudnia 2018KNF: Informacja o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport zawierający informację o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w I półroczu 2018 r. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

04 grudnia 2018Forum Bankowo-Samorządowe 2018

W dniach 3-4 grudnia w Warszawie odbyła się kolejna edycja tytułowego Forum. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów oraz banków, w tym Banku Polskiej Spółdzielczości i SGB-Banku.

04 grudnia 2018Z dniem 1 grudnia br. weszły w życie zmiany dotyczące nowych rozwiązań w zakresie możliwości restrukturyzacji banków

W dniu 30 listopada br. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym (Dz.U. z 2018, poz. 2243). Co do zasady ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 r., z wyjątkiem zmian dotyczących sektora bankowego w zakresie nowych rozwiązań restrukturyzacyjnych.

03 grudnia 2018BFG: Wysokość stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych na rok 2019

W dniu 28 listopada br. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę dotyczącą określenia wysokości stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych na rok 2019.

30 listopada 2018NBP: Raport o stabilności systemu finansowego. Grudzień 2018 r.

W dniu 30 listopada br. Narodowy Bank Polski opublikował Raport o stabilności systemu finansowego.

30 listopada 2018Projekt ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw

W dniu 26 listopada br. na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano tytułowy projekt wprowadzający istotne zmiany dla sektora bankowego oceniane z perspektywy zasad obrotu nieruchomościami rolnymi.

29 listopada 2018W poszukiwaniu realnych zmian modelu działania banków spółdzielczych

W dniu 29 listopada br. w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP odbyła się tytułowa Konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Tematem wiodącym tegorocznego wydarzenia były kierunki rozwoju modelu biznesowego sektora bankowości spółdzielczej, szczególnie w dziedzinie wykorzystania nowoczesnych technologii w obliczu wyzwań współczesnego rynku finansowego.

27 listopada 2018KNF odmówił wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Polski Bank Apeksowy

W dniu 27 listopada br. KNF wdał komunikat  w sprawie odmowy wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Polski Bank Apeksowy SA.

27 listopada 2018Podstawowe zasady wyznaczania poziomu MREL dla banków w 2018

Bankowy Fundusz Gwarancyjny, biorąc pod uwagę doświadczenia zdobyte w 2017 r. podczas wyznaczania po raz pierwszy minimalnego wymogu funduszy własnych i zobowiązań podlegających umorzeniu lub konwersji (MREL) oraz analizy dokonane podczas cyklu planistycznego w 2018 r., zdecydował o konieczności zaktualizowania metodyki wyznaczania MREL.

23 listopada 2018Konferencja pt. „Nowe technologie i programy dla mikrofinansów”

W dniu 11 grudnia br. w Centrum Bankowo-Finansowym przy ul. Nowy Świat 6/11 w Warszawie odbędzie się tytułowa Konferencja. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Microfinance Centre oraz Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

21 listopada 2018Kongres Ryzyka Bankowego BIK – prezentacje i materiały do pobrania

W dniu 7 listopada br. Biuro Informacji Kredytowej już po raz trzynasty zorganizowało w Warszawie Kongres Ryzyka Bankowego.

20 listopada 2018Stanowisko senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w sprawie ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym

W dniu 16 listopada br. senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych przegłosowała wniosek o przyjęcie uchwalonej przez Sejm ustawy bez poprawek. Zostanie ona rozpatrzona jeszcze przez Senat na 67. posiedzeniu w dniach 21-23 listopada br.

19 listopada 2018Spotkanie grupy roboczej ds. IPS

W dniu 15 listopada br. w Berlinie odbyło się pierwsze spotkanie Grupy roboczej europejskich systemów ochrony instytucjonalnej.

16 listopada 2018Uwagi do ustawy o biegłych rewidentach

W związku ze skierowaniem do konsultacji publicznych projektu ustawy o zmianie ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w dniu 14 listopada br. przedstawił uwagi i propozycje.

« poprzednie 1 2 3 [ 4 ] 5 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy