Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 15 lutego br. KNF opublikował informację o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających po III kwartale 2018 r.
W dniu 6 marca br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie odbędzie się drugi termin szkolenia pt. „Aktualne zmiany prawne mające wpływ na działalność banków spółdzielczych”.
W dniu 12 lutego br. weszło w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 lutego br. w sprawie wpłat na pokrycie kosztów nadzoru bankowego. Rozporządzenie wprowadza przede wszystkim nowy sposób wyliczania wpłaty (m.in. likwidacja współczynnika korygującego) oraz zmienia termin jej wnoszenia przez ban...

Aktualności

08 stycznia 2019KNF: Dane miesięczne sektora bankowego - listopad 2018

KNF przedstawił dane sektora bankowego za miesiąc listopad 2018 r.

08 stycznia 2019Prenumerata "Głosu Banków Spółdzielczych" na 2019 rok

Wraz z końcem roku minął okres prenumeraty „Głosu Banków Spółdzielczych”. Serdecznie dziękujemy za okazane nam zaufanie i podjęcie prenumeraty w roku 2018. Mamy nadzieję, że kolejne wydania były dla Państwa interesującą lekturą. Serdecznie zachęcamy, aby w roku 2019 dołączyli Państwo do grona prenumeratorów.

04 stycznia 2019Rozmowa z Hervé Guiderem, Dyrektorem Generalnym EACB

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) opublikowało w newsletterze – stanowiący swoiste podsumowanie bieżących wydarzeń – wywiad z Dyrektorem Generalnym EACB, Hervé Guiderem. Zapraszamy do lektury.

03 stycznia 2019Nowy numer "Głosu Banków Spółdzielczych"

Ukazał się nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”. Tematem przewodnim bieżącego wydania, omawianym podczas konferencji KZBS w NBP, jest poszukiwanie adekwatnego do współczesnych realiów modelu działania banków spółdzielczych. Zapraszamy do lektury!

02 stycznia 2019Ustawa o wzmocnieniu nadzoru weszła w życie

Z dniem 1 stycznia br. weszła w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym.

01 stycznia 2019Ustawa STIR – niższe opłaty za ustalanie wskaźnika ryzyka

Z dniem 1 stycznia br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 21 grudnia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie opłaty za ustalanie wskaźnika ryzyka (rozporządzenie do tzw. ustawy STIR).

01 stycznia 2019Harmonogram szkoleń, warsztatów i innych wydarzeń organizowanych przez KZBS w 2019 r.

.

21 grudnia 2018EACB: wywiad z H. Guiderem

Z okazji zbliżającego się końca roku 2018, Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych opublikowało w newsletterze – stanowiący swoiste podsumowanie bieżących wydarzeń – wywiad z dyrektorem generalnym EACB, Hervé Guiderem.

20 grudnia 2018Sektor bankowości spółdzielczej stabilny i bezpieczny

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, jako izba gospodarcza reprezentująca sektor  bankowości spółdzielczej, obserwując dyskusje, jakie od pewnego czasu toczą się na temat sektora bankowego i nadzoru nad nim, pragnie podkreślić, iż sektor bankowości spółdzielczej jest stabilny i odpowiednio nadzorowany, co potwierdzają zarówno informacje o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających, prezentowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, jak również  raporty o stabilności systemu finansowego publikowane przez NBP.

19 grudnia 2018KNF: Raport o sytuacji banków w III kwartale 2018 r.

Na stronie internetowej KNF dostępny jest raport o sytuacji banków w III kwartale 2018 r.

19 grudnia 201835. posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB

W dniu 7 grudnia br. w Brukseli odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB (Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych). Wzięło w nim udział ok. 30 przedstawicieli sektora, w tym reprezentant KZBS – Wiceprezes Zarządu KZBS Michał Krakowiak.

19 grudnia 2018Plan działań KNF na 2019 r. w zakresie nadzoru publicznego

Plan działań Komisji Nadzoru Finansowego na rok 2019 w zakresie nadzoru publicznego wynikającego z ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym.

19 grudnia 2018Komunikat z 416. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 18 grudnia 2018 r.

Z treścią komunikatu można zapoznać się na stronie internetowej KNF.

14 grudnia 2018Komunikat UKNF dot. funkcjonowania banków spółdzielczych w warunkach wygaśnięcia umów zrzeszenia

UKNF opublikował komunikat dotyczący funkcjonowania banków spółdzielczych.

14 grudnia 2018Życzenia od KZBS

« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy