Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 3 sierpnia, w siedzibie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w Warszawie, odbyło się spotkanie Kierownictwa Funduszu z przedstawicielami bankowości spółdzielczej w sprawie „Polityki Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w zakresie wyznaczania minimalnych wymogów w zakresie funduszy własnych ...
W nawiązaniu do misji KZBS w zakresie podejmowania szeroko rozumianej działalności na rzecz sektora spółdzielczości bankowej, także poprzez działania popularyzujące wiedzę z dziedziny finansów i bankowości lub zjawisk towarzyszących, postanowiliśmy udostępnić trzy niezwykle interesujące materiał...
1 mld zł – to kwota z programu Polska Cyfrowa, którą Ministrowie Rozwoju i Cyfryzacji przeznaczyli na inwestycje z zakresu szerokopasmowego Internetu. Fundusze te są dostępne w formie preferencyjnych pożyczek dla firm z branży telekomunikacyjnej za pośrednictwem partnerów finansowych, kt&o...

Aktualności

03 lipca 2017Bank Spółdzielczy w Limanowej w TVP3 Kraków

W dniu 2 lipca br. odbył się w ramach Święta Spółdzielczości Bankowej bieg górski „Limanowa Forrest”, którego sponsorem strategicznym był Bank Spółdzielczy w Limanowej.  W biegu wzięło udział ponad 300 zawodników, którym dzięki uzyskaniu przez KZBS patronatu Telewizji Regionalnej TVP3 nad Świętem towarzyszyła TVP3 Kraków.

30 czerwca 2017Relacja z posiedzenia Komitetu Wykonawczego EACB

16 czerwca br. w Barcelonie odbyło się 30 wyjazdowe posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB). Hiszpańska Caja de Ingenieros UNACC – federacja banków spółdzielczych, członek EACB, zaprosiła Komitet Wykonawczy (EC) EACB do odbycia posiedzenia w siedzibie UNACC w Barcelonie. Dodatkowo, Caja de Ingenieros, była także organizatorem seminarium pt. “Najlepsze praktyki wyboru na stanowiska w organach kierowniczych i stanowiska kluczowe w bankach spółdzielczych”, które poprzedziło posiedzenie Komitetu Wykonawczego.

30 czerwca 2017Prace Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech)

Zakończył się trzeci oraz czwarty cykl spotkań sześciu podgrup roboczych wyodrębnionych w ramach Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce, w którym uczestniczy m.in. przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Podczas spotkań omówiono rozważane rozwiązania w odniesieniu do zidentyfikowanych barier regulacyjno-nadzorczych dla rozwoju sektora FinTech.

29 czerwca 2017Digitalizacja bankowości w bankach spółdzielczych Europy - spotkanie grupy roboczej EACB w Brukseli

W tym roku w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) rozpoczęła swoje prace nowa grupa robocza dotycząca digitalizacji w bankowości - Digitalisation and the Use of Data Working Group. Polską bankowość elektroniczną w bankach spółdzielczych, zwłaszcza z zakresu bankowości mobilnej, która stanowiła jeden z tematów podczas pierwszego spotkania grupy reprezentował przedstawiciel KZBS, z ramienia Członka Związku Banku BPS S.A., Pani Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej.

28 czerwca 2017Biuro KZBS świętuje razem z bankami spółdzielczymi!

Święto Spółdzielczości Bankowej 2017 zostało zainaugurowane w dniu 21 czerwca br. w Warszawie. Nie oznacza to jednak, że była to jednodniowa inicjatywa - Banki spółdzielcze w całej Polsce obchodzą je w dowolnie wybranym przez siebie dniu czerwca lub lipca i we właściwy dla siebie i członków sposób.

28 czerwca 2017Bank Spółdzielczy w Kielcach w TVP3 Kielce

W siedzibie Banku Spółdzielczego w Kielcach, przy okazji Święta Spółdzielczości Bankowej, uroczyście podsumowano XXX Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej. Relacja z wydarzenia wyemitowana została przez TVP3 Kielce. Było to możliwe dzięki uzyskaniu przez KZBS patronatu Telewizji Regionalnej TVP3 nad Świętem.

27 czerwca 2017EACB organizatorem „Cyfrowego Dnia Bankowości Spółdzielczej”

Już po raz drugi EACB organizuje wydarzenie pt. „Cyfrowy Dzień Bankowości Spółdzielczej („Co-operative Bank Digital Day”), który odbędzie się 29-30 czerwca br. na Cyprze. Wśród panelistów wydarzenia jest również przedstawiciel KZBS, z ramienia Członka Związku – Banku BPS S.A.

27 czerwca 2017PAP: Banki spółdzielcze świętują razem z klientami oraz ich rodzinami

W dniu 27 czerwca br. na stronie internetowej  Polskiej Agencji Prasowej pap.pl ukazała się informacja prasowa na temat Święta Spółdzielczości Bankowej. PAP Centrum Prasowe objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

26 czerwca 2017Polskie Radio: Banki spółdzielcze odgrywają ważną rolę w naszej gospodarce

Artykuł o takim tytule opublikowany został na stronie internetowej Polskiego Radia i był wynikiem audycji z dnia 23 czerwca br. „Gospodarka dla każdego”, której gościem był Michał Krakowiak, Wiceprezes Zarządu KZBS.

26 czerwca 2017Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku w TVP3 Gorzów Wielkopolski

W dniu 24 czerwca br. w Informacjach Lubuskich został wyemitowany materiał na temat obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej oraz 70-lecia Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku. Było to możliwe dzięki uzyskaniu przez KZBS patronatu Telewizji Regionalnej TVP3 nad Świętem.

26 czerwca 2017Bank Spółdzielczy w Lubartowie w TVP Lublin

W dniu 22 czerwca br. w Panoramie Lubelskiej został wyemitowany materiał na temat obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej w Banku Spółdzielczym w Lubartowie. Było to możliwe dzięki uzyskaniu przez KZBS patronatu Telewizji Regionalnej TVP3 nad Świętem.

22 czerwca 2017Znamy zwycięzców Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”

W dniu 21 czerwca br. w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej 2017, podczas której ogłoszono wyniki XVI edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Organizatorem konkursu był Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

22 czerwca 2017III edycja „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” rozstrzygnięta!

W dniu 21 czerwca br. podczas inauguracji Święta Spółdzielczości Bankowej poznaliśmy zwycięzców III edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W Konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, wzięło udział ponad 170 szkół podstawowych z całej Polski.

22 czerwca 2017XXVII Walne Zgromadzenie Członków KZBS

21 czerwca br. w Hotelu Sangate w Warszawie odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Członków Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Przyjęto sprawozdania z działalności Zarządu i Rady za 2016 rok. Delegaci udzielili władzom Związku skwitowania.

22 czerwca 2017Inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej

W dniu 21 czerwca br. w Warszawie miała miejsce uroczysta inauguracja Święta Spółdzielczości Bankowej 2017. Organizatorem wydarzenia był Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, a tegorocznymi partnerami medialnymi: TVP3, PAP Centrum Prasowe, bs.net.pl oraz magazyn „Głos Banków Spółdzielczych”.

« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy