Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Ustawiczne poszerzanie wiedzy stało się niezbędne w dzisiejszym świecie nastawionym na niepowstrzymaną ekspansję i postęp. Zapraszamy na kolejne szkolenia, które pozwolą bankom spółdzielczym pracować nad jakością i rozwojem swojej kadry.
Organizatorami Konkursu są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
Z okazji obchodów 200-lecia urodzin F.W. Raiffeisena EACB (European Association Cooperative Banks) opublikowało wywiad z dyrektorem wykonawczym Raiffeisen Group Bank.  

Aktualności

17 października 2018Mirosław Skiba - nowym Prezesem SGB-Banku

Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 16 października br. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pana Mirosława Skiby na stanowisko Prezesa Zarządu SGB-Banku SA.

15 października 2018KNF: Dane miesięczne sektora bankowego - sierpień 2018

KNF przedstawił dane sektora bankowego za miesiąc sierpień 2018 r.

10 października 2018Rusza kampania Warto Bezgotówkowo

Kolejny raz zapraszamy do włączenia się w kampanię Warto Bezgotówkowo, której celem jest upowszechnienie stosowania płatności elektronicznych i zastąpienie części transakcji gotówkowych elektronicznymi instrumentami płatniczymi, czyli: kartami płatniczymi, przelewami, blikiem oraz płatnościami mobilnymi.

10 października 2018Otwarty rynek cyfrowy a banki spółdzielcze

W dniu 4 października br. w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Bankowość spółdzielcza wobec wyzwań otwartego rynku cyfrowego”. Jednym w prelegentów wydarzenia był Wiceprezes Zarządu KZBS, Michał Krakowiak.

09 października 2018Szkolenie KZBS pt. Finansowanie nieruchomości komercyjnych

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych organizuje szkolenie pt. „Finansowanie nieruchomości komercyjnych”, które odbędzie się w dniu 24 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowa 58 w Warszawie.

08 października 2018NBP: dane finansowe sektora bankowego

Narodowy Bank Polski opublikawał dane finansowe sektora bankowego za styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień br.

03 października 2018Szkolenie KZBS pt. Osobiste zabezpieczenia wierzytelności: weksel in blanco, poręczenie wg prawa cywilnego, przystąpienie do długu i cesja wierzytelności

Tytułowe szkolenie odbędzie się  w dniach 9-10 października br. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 przy ul. Ogrodowej 58 w Warszawie.

28 września 2018Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 25 września 2018 r.

W dniu 25 września br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było w szczególności omówienie możliwych form współpracy banków spółdzielczych z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Funduszem Rozwoju.

27 września 2018Rekomendacja S – stanowisko KZBS

W dniu 25 września br. KZBS skierował do Komisji Nadzoru Finansowego uwagi i propozycje do Rekomendacji S dotyczącej dobrych praktyk w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie.

27 września 2018Uwagi KZBS do nowelizacji Rekomendacji L

W dniu 26 września br. KZBS skierował do Komisji Nadzoru Finansowego uwagi i propozycje do nowelizacji Rekomendacji L, dotyczącej roli biegłych rewidentów w procesie nadzoru nad bankami oraz spółdzielczymi kasami oszczędnościowo-kredytowymi.

26 września 2018Uwagi KZBS do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym

W dniu 24 września br. KZBS przekazał Kancelarii Sejmu uwagi do tytułowego projektu. Podzielając pogląd o konieczności poprawy efektywności działań nadzorczych i wzmocnienia ochrony uczestników rynków finansowych, odniósł się także do  przewidywanego wzrostu  ogólnych kosztów funkcjonowania organu nadzoru, mogących być źródłem kolejnych dodatkowych problemów dla instytucji finansowych, w tym  banków spółdzielczych.

24 września 2018Wywiad EACB na temat zrównoważonych finansów

European Association of Cooperative Banks (EACB) opublikowało wywiad na temat zrównoważonego finansowania. Rozmówca, Tanguy Claquin, dyrektor ds. Zrównoważonej bankowości w Crédit Agricole CIB, a także przedstawiciel EACB w nowej grupie ekspertów, która wspiera Komisję w opracowywaniu taksonomii UE, podkreśla istotną rolę banków spółdzielczych w budowaniu i rozwijaniu zrównoważonego finansowania.

20 września 2018Forum Liderów Banków Spółdzielczych z udziałem Prezes Zarządu KZBS

W dniach 18-19 września br. odbyło się Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Tematem tegorocznego Forum, zorganizowanego przez ZBP przy współpracy Banku BPS, SGB-Banku i KZBS, były wyzwania biznesowe bankowości spółdzielczej w dobie rosnącej konkurencji.

20 września 2018Prezes Zarządu KZBS Krystyna Majerczyk-Żabówka w Programie I Polskiego Radia

W dniu 19 września br. w Programie Pierwszym Polskiego Radia o znaczeniu i roli bankowości spółdzielczej na coraz bardziej konkurencyjnym rynku finansowym mówiła Krystyna Majerczyk-Żabówka, prezes Zarządu KZBS. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

18 września 2018Robocze spotkanie przedstawicieli europejskich małych banków spółdzielczych w sprawie nowych standardów proporcjonalności

17 września br. w siedzibie BVR w Berlinie miało miejsce spotkanie reprezentantów  niemieckiego BVR, austriackich Raiffeisen oraz Volksbanken, włoskiej Federcasse, hiszpańskich Kaha Rurales i Maare, luxemburskiwgo Raiffeisena oraz polskiego KZBS i brytyjskich Building Societas w sprawie nowej koncepcji reguły proporcjonalności w ramach pakietu regulacji bankowych (CRD/CRR/BRRD), nazwanej roboczo „small banking box”.

« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy