Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o kolejnej, XVII Edycji Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”.
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na szkolenie pt. „Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r.”, kt&o...
Mamy zaszczyt poinformować o inauguracji IV Edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”, którego organizatorem jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Wzorem roku ubiegłego Konkurs ponownie został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, co stanowi szczególne wyróżni...

Aktualności

31 maja 2017Stanowisko KZBS ws. projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw

W dniu 30 maja br. KZBS skierował do Ministerstwa Finansów pismo, w którym przedstawia uwagi i propozycje w zakresie tytułowego projektu. Pełne stanowisko Związku dostępne jest w zakładce „Strefa Członkowska”.

30 maja 20177 banków spółdzielczych w II etapie Konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców!

Zakończył się I etap XVIII edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców – Bankowa Nagroda Jakości” skierowanego do sektora finansowego, czyli banków i ich oddziałów, które świadczą usługi z zakresu obsługi finansowej małych i średnich przedsiębiorstw. Konkurs organizowany jest przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, która posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji programów certyfikacyjnych dla gmin i przedsiębiorców. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn „Głos Banków Spółdzielczych”.

26 maja 2017IX Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej

W dniach 23-24 maja br. w Warszawie odbyło się IX Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2017, organizowane przez Związek Banków Polskich.

25 maja 2017Szkolenie KZBS  - „Zmiany w działalności kredytowej banków –  nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych”

Z dniem 22 lipca br. wchodzi w życie  ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Ustawa w sposób istotny zmieni zasady udzielania kredytów hipotecznych i konsumenckich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom banków spółdzielczych  Krajowy  Związek Banków Spółdzielczych zorganizował tytułowe szkolenie.

19 maja 2017Informacja KNF o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w 2016 r.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował opracowanie o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w 2016 r.

16 maja 2017Aktywność KZBS w obszarze legislacyjnym - podsumowanie

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w ramach swojej codziennej działalności uczestniczy w licznych procesach legislacyjnych m.in. poprzez wyrażanie opinii o projektach aktów prawnych dotyczących sektora bankowości spółdzielczej. W zakładce Strefa Członkowska publikujemy informację o działaniach podejmowanych przez Związek w okresie  od 1 marca do 30 kwietnia 2017 r.

16 maja 2017Prace Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech)

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat na temat statusu prac Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce, w którym uczestniczy przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

15 maja 2017Zdigitalizować ocenę ryzyka

Banki spółdzielcze zaczynają rozwijać ofertę kredytową w oparciu o analizę danych geograficznych i scoringowych. To strategiczne podejście realizują z pomocą najsilniejszego pod tym względem partnera na rynku – Biura Informacji Kredytowej – BIK. Big Data z tego źródła stanowi bowiem podstawę każdego biznesu bankowego w kraju.

15 maja 2017Deklaracja banków spółdzielczych opublikowana przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych z okazji 7. Kongresu Banków Spółdzielczych

Wsparcie dla jednolitego rynku cyfrowego, podkreślenie znaczenia proporcjonalności w procesie decyzyjnym UE, uznanie różnorodności banków spółdzielczych, zwrócenie uwagi na niekorzystne zjawiska wynikające ze standaryzacji w obszarach modeli biznesowych czy odzwierciedlenie specyfiki modelu współpracy bankowej i jej zarządzania w unijnych i międzynarodowych przepisach to tylko niektóre z rekomendacji, które znalazły się w przedmiotowej Deklaracji. Sporządzone przez EACB spostrzeżenia i oczekiwania banków spółdzielczych adresowane są do wszystkich unijnych instytucji regulacyjnych i nadzorczych odpowiadających za sektor finansowy.

15 maja 2017KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Marzec 2017

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za marzec 2017 r.

12 maja 2017Banki spółdzielcze trzecim filarem rynku bankowego?

Zbigniew Jagiełło Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego SA w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „W sieci” dzieli się z czytelnikami m.in. swoją opinią w zakresie aktualnej i przyszłej pozycji banków spółdzielczych. Z jego wypowiedzi wynika, że banki spółdzielcze muszą zbudować swój potencjał rozwojowy i tylko od nich zależy, czy podejmą niezbędne kroki służące budowie odpowiedniego zaplecza dla swojego wzrostu.

11 maja 2017Bezpieczny klient w bezpiecznym banku

Tytułowe sformułowanie stanowiło motyw przewodni Forum Bezpieczeństwa Banków, które 9 maja br. w Warszawie zorganizował ZBP i CPBiI. Prelegenci uczestniczący we wtorkowym wydarzeniu zgodnie podkreślali, że aktualnie dominujące znaczenie w bankowości będzie miało bezpieczeństwo elektroniczne. Dlatego też dyskusja podczas Forum skoncentrowana była właśnie na tej tematyce.

08 maja 2017Kongres Forum Technologii Bankowych

W dniu 26 kwietnia br. w Jachrance odbyła się druga edycja Kongresu Forum Technologii Bankowych, który stał się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy bankami oraz dostawcami rozwiązań IT. Kongres zorganizowany został przez Związek Banków Polskich oraz Forum Technologii Bankowych ZBP pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

06 maja 2017WŁĄCZ SIĘ W PROMOCJĘ SEKTORA POLSKIEJ BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ

Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.

05 maja 2017Konkurs KZBS „SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” pod honorowym patronatem MEN zakończony!

III Edycja „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”, organizowanego przez KZBS pod Honorowym Patronatem MEN, została zakończona. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas inauguracji obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej 21 czerwca w Warszawie.

« poprzednie ... 9 10 11 12 13 [ 14 ] 15 16 17 18 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy