Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 19 lutego br. w związku z trwającym aktualnie procesem konsultacji publicznych KZBS skierował do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uwagi i propozycje dotyczące projektu ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne.
W dniach 8-19 stycznia br. w Polsce przebywała połączona Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego (ang. International Monetary Fund, IMF) i Banku Światowego  (ang. World Bank Group, WBG) mająca na celu przeprowadzenie badania stabilności sektora finansowego w Polsce tzw. Misja FSAP - Financial Sec...
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim rozpoczęła projekt „Ferie z ekonomią”, którego celem jest promowanie wiedzy dotyczącej ekonomii i finansów wśród młodzieży.

Aktualności

16 maja 2017Prace Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech)

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat na temat statusu prac Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce, w którym uczestniczy przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

15 maja 2017Zdigitalizować ocenę ryzyka

Banki spółdzielcze zaczynają rozwijać ofertę kredytową w oparciu o analizę danych geograficznych i scoringowych. To strategiczne podejście realizują z pomocą najsilniejszego pod tym względem partnera na rynku – Biura Informacji Kredytowej – BIK. Big Data z tego źródła stanowi bowiem podstawę każdego biznesu bankowego w kraju.

15 maja 2017Deklaracja banków spółdzielczych opublikowana przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych z okazji 7. Kongresu Banków Spółdzielczych

Wsparcie dla jednolitego rynku cyfrowego, podkreślenie znaczenia proporcjonalności w procesie decyzyjnym UE, uznanie różnorodności banków spółdzielczych, zwrócenie uwagi na niekorzystne zjawiska wynikające ze standaryzacji w obszarach modeli biznesowych czy odzwierciedlenie specyfiki modelu współpracy bankowej i jej zarządzania w unijnych i międzynarodowych przepisach to tylko niektóre z rekomendacji, które znalazły się w przedmiotowej Deklaracji. Sporządzone przez EACB spostrzeżenia i oczekiwania banków spółdzielczych adresowane są do wszystkich unijnych instytucji regulacyjnych i nadzorczych odpowiadających za sektor finansowy.

15 maja 2017KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Marzec 2017

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za marzec 2017 r.

12 maja 2017Banki spółdzielcze trzecim filarem rynku bankowego?

Zbigniew Jagiełło Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego SA w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „W sieci” dzieli się z czytelnikami m.in. swoją opinią w zakresie aktualnej i przyszłej pozycji banków spółdzielczych. Z jego wypowiedzi wynika, że banki spółdzielcze muszą zbudować swój potencjał rozwojowy i tylko od nich zależy, czy podejmą niezbędne kroki służące budowie odpowiedniego zaplecza dla swojego wzrostu.

11 maja 2017Bezpieczny klient w bezpiecznym banku

Tytułowe sformułowanie stanowiło motyw przewodni Forum Bezpieczeństwa Banków, które 9 maja br. w Warszawie zorganizował ZBP i CPBiI. Prelegenci uczestniczący we wtorkowym wydarzeniu zgodnie podkreślali, że aktualnie dominujące znaczenie w bankowości będzie miało bezpieczeństwo elektroniczne. Dlatego też dyskusja podczas Forum skoncentrowana była właśnie na tej tematyce.

08 maja 2017Kongres Forum Technologii Bankowych

W dniu 26 kwietnia br. w Jachrance odbyła się druga edycja Kongresu Forum Technologii Bankowych, który stał się platformą wymiany doświadczeń pomiędzy bankami oraz dostawcami rozwiązań IT. Kongres zorganizowany został przez Związek Banków Polskich oraz Forum Technologii Bankowych ZBP pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

06 maja 2017WŁĄCZ SIĘ W PROMOCJĘ SEKTORA POLSKIEJ BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ

Święto Spółdzielczości Bankowej umożliwia promocję całego sektora bankowości spółdzielczej, warto skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia i od jak najlepszej strony zaprezentować nie tylko swój bank spółdzielczy, ale cały sektor.

05 maja 2017Konkurs KZBS „SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” pod honorowym patronatem MEN zakończony!

III Edycja „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”, organizowanego przez KZBS pod Honorowym Patronatem MEN, została zakończona. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas inauguracji obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej 21 czerwca w Warszawie.

28 kwietnia 2017Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”!

Do prenumeratorów niedługo trafi kolejny numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”. Co w nim oferujemy?

27 kwietnia 2017Warsztat KZBS i BIK: „Nowe metody i sposoby budowania bezpiecznego wzrostu kredytowego w bankach spółdzielczych”

W dniu 11 maja br. odbędzie się warsztat pt. „Nowe metody i sposoby budowania bezpiecznego wzrostu kredytowego w bankach spółdzielczych”, organizowany przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych i Biuro Informacji Kredytowej, na który serdecznie zapraszamy.

25 kwietnia 2017 XVI Edycja Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej” rozstrzygnięta!

Rozstrzygnięto XVI Edycję Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”, którego organizatorem jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Banki, które wzięły udział w Konkursie przekazały łącznie blisko 4,5 mln zł na rzecz lokalnych społeczności.

24 kwietnia 2017Jak technologie zmieniają świat finansów, jak będą wyglądały banki przyszłości i do czego potrzebne są im fintechy?

Tytułowe pytania stanowiły temat przewodni III Banking Profitability Forum zorganizowanego 20 kwietnia br. roku w Warszawie.  

21 kwietnia 2017WIDEO – Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych

Z początkiem kwietnia w Warszawie KZBS zorganizował Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych pt. „Banki w erze nowych technologii. Jak wykorzystać nową rzeczywistość w bankowości spółdzielczej?”, które stanowiło doskonałą okazję do wymiany poglądów na temat przyszłości polskiej bankowości spółdzielczej. Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją wideo z wydarzenia.

18 kwietnia 2017Raport Roczny Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) opublikowało na swojej stronie internetowej (www.eacb.coop) Raport Roczny za rok 2016.

« poprzednie ... 7 8 9 10 11 [ 12 ] 13 14 15 16 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy