Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Ustawiczne poszerzanie wiedzy stało się niezbędne w dzisiejszym świecie nastawionym na niepowstrzymaną ekspansję i postęp. Zapraszamy na kolejne szkolenia, które pozwolą bankom spółdzielczym pracować nad jakością i rozwojem swojej kadry.
Organizatorami Konkursu są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
Z okazji obchodów 200-lecia urodzin F.W. Raiffeisena EACB (European Association Cooperative Banks) opublikowało wywiad z dyrektorem wykonawczym Raiffeisen Group Bank.  

Aktualności

16 stycznia 2018Sytuacja w sektorze bankowym. Informacja miesięczna. Listopad 2017

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za listopad 2017 r.

15 stycznia 2018„Ferie z ekonomią”

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim rozpoczęła projekt „Ferie z ekonomią”, którego celem jest promowanie wiedzy dotyczącej ekonomii i finansów wśród młodzieży.

15 stycznia 2018Komunikacja i wizerunek tematem warsztatu KZBS

W dniach 11-12 stycznia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska bankowości spółdzielczej zorganizował warsztat pt. "Komunikacja medialna i wizerunkowa".

12 stycznia 2018Konferencja Kadry Kierowniczej Bankowości Spółdzielczej                 10-11.01.2018 r.

W dniach 10-11 stycznia 2018 r. w Józefowie odbyła się Konferencja Kadry Kierowniczej Bankowości Spółdzielczej, organizowana przez Związek Banków Polskich we współpracy z Krajowym Związkiem Banków Spółdzielczych. Udział w niej wzięli przedstawiciele zarządów i rad nadzorczych banków zrzeszających, systemów ochrony instytucjonalnej, członkowie rad zrzeszeń oraz izb gospodarczych.

12 stycznia 2018Komunikat UKNF w sprawie implementacji Dyrektywy PSD2

W dniu 12 stycznia br. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował Komunikat dotyczący wybranych oczekiwań nadzorczych w odniesieniu do okresu przejściowego związanego z implementacją Dyrektywy PSD2.

11 stycznia 2018KNF: Informacja o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport zawierający informację o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w III kwartale 2017 r. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

10 stycznia 2018 Uważaj na kryptowaluty

Narodowy Bank Polski wraz z Komisją Nadzoru Finansowego prowadzą kampanię informacyjną, ostrzegającą przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w „waluty” wirtualne. Jednocześnie w mediach coraz częściej publikowane są informacje na temat zamykania rachunków klientów inwestujących w kryptowaluty.

09 stycznia 2018Pierwsze w Nowym Roku spotkanie KZBS z bankami spółdzielczymi

W dniu 8 stycznia br. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej na prośbę KZBS zorganizował spotkanie, które poświęcono problematyce funkcjonowania banków spółdzielczych w obliczu bieżących wyzwań i inspirującej roli  KZBS na rzecz procesu przystosowań sektora do tych przemian. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 27 banków spółdzielczych (zarówno Członków, jak i banków nie będących Członkami KZBS), ponadto, Prezes Zarządu SOZ BPS Pan Sławomir Czopur, Pani Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu KZBS oraz Pan Michał Krakowiak, Wiceprezes Zarządu KZBS.

09 stycznia 2018Przygotowania sektora bankowego do realizacji obowiązków związanych z systemem STIR

29 grudnia 2017 r. w Dzienniku Ustaw ogłoszona została ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2491), w której przewidziano wprowadzenie systemu STIR.

04 stycznia 2018Co dalej z bankowością spółdzielczą?

Wiosną ubiegłego roku Biuro KZBS zaprosiło kilkunastu szefów banków spółdzielczych, będących członkami Związku,  jak i banków pozostających  poza Związkiem oraz przedstawicieli kierownictw banków zrzeszających  do udziału w dyskusji na temat wyłaniających się problemów w zakresie organizacji dalszego rozwoju banków spółdzielczych w warunkach zaostrzającej się konkurencji i wyzwań w dziedzinie technologii, a przede wszystkim, oczekiwań klientów. Ramy dyskusji obejmowały bezpośrednie otoczenie biznesowe, aspekty funkcjonowania obecnych struktur organizacyjnych banków spółdzielczych, oraz ich relacje z klientami i członkami.

02 stycznia 2018Stanowisko Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie stosowania w Polsce Dyrektywy MiFID II od 3 stycznia 2018 r.

UKNF opublikował materiał, który stanowi podsumowanie analizy dokonanej w Urzędzie KNF i został przygotowany wyłącznie dla celów informacyjnych. Materiał przedstawia zasady postępowania Urzędu KNF, jakie będą stosowane przez Urząd po dniu 3 stycznia 2018 r.  w sytuacji braku implementacji Dyrektywy 2014/65/UE i Dyrektywy 2017/593.

22 grudnia 2017Konsorcjum Banków Spółdzielczych

W dniu 21 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Kujawsko-Pomorskim Funduszem Rozwoju  a Konsorcjum Banków Spółdzielczych, którego Liderem jest Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy, a Partnerami: Bank Spółdzielczy w Koronowie, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu, Bank Spółdzielczy w Toruniu.

21 grudnia 2017BGK uruchamia program gwarancji z bankami spółdzielczymi

Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł umowy o współpracy z dwoma największymi zrzeszeniami banków spółdzielczych - Bankiem Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB Bankiem S.A. Będą one udzielać podmiotom ekonomii społecznej (PES) kredytów i pożyczek, zabezpieczonych z powołanego w BGK Funduszu Gwarancyjnego dla PES. Dzięki podpisanym umowom podmioty prowadzące działalność społeczną będą miały ułatwiony dostęp do finansowania komercyjnego. Maksymalna kwota udzielonej gwarancji dla jednego podmiotu może wynieść nawet 500 tys. zł.

21 grudnia 2017Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”. Temat bieżącego wydania poświęcony jest sektorowi banków spółdzielczych w czasach innowacji i przemian. Zagadnienie wpływu szeregu czynników zmieniającego się otoczenia na funkcjonowanie banków spółdzielczych przedstawione zostało z różnych punktów widzenia przez wysokiej klasy ekspertów, którzy na zaproszenie KZBS wzięli udział w konferencji dedykowanej temu tematowi w Narodowym Banku Polskim.

20 grudnia 2017Plan działań KNF na rok 2018 w zakresie nadzoru publicznego wynikającego z ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym

Mając na uwadze zadania określone w art. 89 ust. 1 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym w dniu 19 grudnia br. KNF opublikował tytułowy plan działań. 

« poprzednie ... 7 8 9 10 11 [ 12 ] 13 14 15 16 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy