Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 17 listopada br. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport końcowy z prac Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych. W pracach Zespołu uczestniczyły 22 instytucje, w tym Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.
W dniu 30 listopada br. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pod tytułem „Sektor Banków Spółdzielczych w czasach innowacji i przemian”, nad którą patronat objął Narodowy Bank Polski.
Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw od dnia 1 stycznia 2018 r. nastąpią zmiany w zasadach opłacania składek, do poboru których zobowiązany jest Zakład...

Aktualności

22 marca 2017Nowe badanie EACB i TIAS: dzięki staraniom KZBS po raz pierwszy z udziałem polskiego sektora bankowości spółdzielczej

Na stronie internetowej Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) zamieszczona została najnowsza publikacja Tias School of Business and Society na Uniwersytecie w Tilburgu pt.: „Snapshot of European Co-Operative Banking 2017”. Podkreślenia wymaga fakt, że dzięki staraniom Krajowego Związku Banków Spółdzielczych po raz pierwszy w tego typu publikacji zawarte zostały dane polskiego sektora banków spółdzielczych, jako jedynego przedstawiciela bankowości spółdzielczej z regionu Europy Środkowo - Wschodniej.

17 marca 2017Forum Bankowe 2017

„Kredytowanie gospodarki przez banki w nowych uwarunkowaniach regulacyjnych i ekonomicznych” to tytuł tegorocznego Forum Bankowego, które 15 marca w Warszawie zgromadziło przedstawicieli polskiego środowiska bankowego, organów nadzoru i instytucji odpowiedzialnych za politykę pieniężną państwa, administracji, a także sektora nauki i uczelni o profilu ekonomicznym.

15 marca 201715 lat Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Dzisiaj mija 15 lat od utworzenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Rok 2017 to także rok 25-lecia utworzenia Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego S.A. we Wrocławiu, który był inicjatorem powstania Banku BPS.

15 marca 20173 pytania do Bruno de Saint-Florent z Oliver Wyman

Bruno de Saint-Florent, partner w Oliver Wyman, to uczestnik siódmego Kongresu Banków Spółdzielczych, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), który odbędzie się 28 marca br. w Brukseli. Bruno de Saint-Florent będzie moderatorem panelu pt. “Tworzenie nowych paradygmatów bliskości w dobie cyfryzacji”. Przed rozpoczęciem Kongresu odpowiada EACB na trzy pytania dotyczące bankowości spółdzielczej.

15 marca 2017Kolejny akt wykonawczy do BFG obowiązuje

W dniu 11 marca br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie przekazywania w formie zobowiązań do zapłaty składek wnoszonych do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego przez banki, oddziały banków zagranicznych, firmy inwestycyjne, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową.

10 marca 2017Rada Nadzorcza SGB-Banku SA wybrała nowego Prezesa

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. w dniu 8 marca br. powołała na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, na okres kadencji w latach 2016-2020, Pana Pawła Pyzika. Nowy Wiceprezes będzie pełnił obowiązki prezesa Zarządu SGB-Banku S.A., a po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego obejmie funkcję Prezesa Zarządu.

09 marca 2017Wydarzenie KZBS: Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych

W dniu 6 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych, organizowane przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Forum będzie okazją do wymiany poglądów na temat przyszłości polskiej bankowości spółdzielczej i w wymiarze praktycznym określi możliwe kierunki jej rozwoju.

09 marca 2017KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Styczeń 2017

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za styczeń 2017 r.

08 marca 2017Rozporządzenie w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego już obowiązuje

W dniu 4 marca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 22 lutego br. w sprawie szczegółowego zakresu, trybu i terminów przekazywania Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu informacji innych niż przekazywane do Narodowego Banku Polskiego i do Komisji Nadzoru Finansowego, niezbędnych do wykonywania zadań BFG.

06 marca 2017Konkurs SKO – Młodzi Mistrzowie Oszczędzania

Tytułowy Konkurs organizowany jest przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy najlepsze szkoły i banki spółdzielcze otrzymają indywidulane znaki jakości.

02 marca 2017Wysokość składek na BFG w 2017 r.

W dniu 27 lutego 2017 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały określające łączną wysokość składek na fundusz gwarancyjny banków oraz fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2017 r.

01 marca 2017Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”. Zachęcamy do zapoznania się z jego zakresem tematycznym.

28 lutego 2017Przedstawiciel Komisji Europejskiej odpowiada na pytania EACB

Tylko 28 dni dzieli nas od siódmego Kongresu Banków Spółdzielczych w Brukseli, którego gospodarzem jest Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB). Jednym z prelegentów Kongresu jest Martin Merlin dyrektor odpowiedzialny za regulacje i nadzór ostrożnościowy nad instytucjami finansowymi w Komisji Europejskiej. EACB w ramach rozpoczętego 14 lutego br. cyklu mini wywiadów zadał przedstawicielowi Komisji Europejskiej trzy pytania.

27 lutego 2017Sejm uchwalił ustawę o kredycie hipotecznym

W dniu 24 lutego br. Sejm uchwalił ustawę o  kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Obecnie  Ustawa została skierowana do Senatu.

24 lutego 2017Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował finalną propozycję RTS’ów

13 stycznia 2018 roku to data, obligująca poszczególne kraje członkowskie UE, w tym Polskę do implementacji do krajowych porządków prawnych Dyrektywy PSD 2. Dyrektywa weszła w życie 1 stycznia 2016 r.  i zastąpi dotychczasową Dyrektywę PSD.

« poprzednie ... 6 7 8 9 10 [ 11 ] 12 13 14 15 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy