Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Ustawiczne poszerzanie wiedzy stało się niezbędne w dzisiejszym świecie nastawionym na niepowstrzymaną ekspansję i postęp. Zapraszamy na kolejne szkolenia, które pozwolą bankom spółdzielczym pracować nad jakością i rozwojem swojej kadry.
Organizatorami Konkursu są Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Do rywalizacji o tytuł „Lidera Ubankowienia” zapraszamy banki spółdzielcze oraz zrzeszające.
Z okazji obchodów 200-lecia urodzin F.W. Raiffeisena EACB (European Association Cooperative Banks) opublikowało wywiad z dyrektorem wykonawczym Raiffeisen Group Bank.  

Aktualności

28 lutego 2018Ustawa o usługach płatniczych na ukończeniu

W dniu 1 marca br. tematem posiedzenia Komisji Finansów Publicznych (KFP) będzie projekt ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, będącej implementacją do naszego  porządku prawnym dyrektywy PSD 2. W obradach weźmie również udział przedstawiciel KZBS.

27 lutego 2018KZBS w sprawie zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań ARiMR

W dniu 27 lutego br. KZBS skierował do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uwagi i propozycje do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

21 lutego 2018Stanowisko KZBS w sprawie projektu ustawy o restrukturyzacji zadłużenia gospodarstw rolnych

W dniu 19 lutego br. w związku z trwającym aktualnie procesem konsultacji publicznych KZBS skierował do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uwagi i propozycje dotyczące projektu ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne.

21 lutego 2018Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy tematem posiedzenia KFP

W dniu 21 lutego br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych (KFP). Tematem posiedzenia, w którym udział wzięli również przedstawiciele KZBS, był projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

15 lutego 2018Trwają zapisy na szkolenie - Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r.

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na szkolenie pt. „Praktyczne konsekwencje wejścia w życie nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r.”, które odbędzie się w dniu 12 marca br. o godz. 9:00 (początek rejestracji o godz. 8:30) w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 w Warszawie.

13 lutego 2018Za nami kolejne posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB

W dniu 13 lutego br. odbyło się 32. Posiedzenie Komitetu Wykonawczego EACB, w którym uczestniczył Wiceprezes Zarządu KZBS, Michał Krakowiak.

12 lutego 2018Komunikat Rady Nadzorczej SGB-Banku S.A.

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. w Poznaniu na posiedzeniu w dniu 9 lutego 2018 roku przyjęła rezygnację Pana Pawła Pyzika z funkcji członka Zarządu – Wiceprezesa Zarządu SGB-Banku S.A. pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu SGB-Banku S.A.

07 lutego 2018Nowi prezesi banków spółdzielczych

W dniu 6 lutego br. KNF wyraził zgodę na powołanie Prezesów Banków Spółdzielczych.

06 lutego 2018Warsztat KZBS „Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)”

W dniu 5 lutego br. w Warszawie odbył się warsztat KZBS pt. „Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)”, w którym wzięło udział 54 przedstawicieli sektora bankowości spółdzielczej.

01 lutego 2018Minister Finansów podpisał rozporządzenie w sprawie opłaty za wskaźnik ryzyka wyliczany w oparciu o system STIR

13 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych (Dz. U. poz. 2491), w której przewidziano wprowadzenie Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR).

29 stycznia 2018Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

W dniu 19 stycznia br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

23 stycznia 2018Prace nad implementacją w Polsce Dyrektywy PSD 2 zmierzają ku końcowi

23 stycznia br. do Sejmu wpłynął projekt ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, będącej implementacją w polskim porządku prawnym dyrektywy PSD 2.

22 stycznia 2018Przedstawiciele Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego spotkali się z bankami spółdzielczymi

W dniach 8-19 stycznia br. w Polsce przebywała połączona Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego (ang. International Monetary Fund, IMF) i Banku Światowego  (ang. World Bank Group, WBG) mająca na celu przeprowadzenie badania stabilności sektora finansowego w Polsce tzw. Misja FSAP - Financial Sector Assessment Program. Część badania poświęcono sektorowi banków spółdzielczych. Misja, za pośrednictwem Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Finansów, które jest koordynatorem tej wizyty, zwróciła się z prośbą do KZBS o wsparcie w organizacji spotkań z przedstawicielami sektora bankowości spółdzielczej.

22 stycznia 2018Trwają zapisy na warsztat - Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych zaprasza na warsztat pt. „Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)”, który odbędzie się w dniu 5 lutego br. w Warszawie.

17 stycznia 2018Polish API – ruszyły pierwsze otwarte konsultacje

W dniu 17 stycznia br. rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu standardu dostępu podmiotów trzecich do rachunków płatniczych (Polish API). Przedmiotowy projekt został opublikowany na stronie www.polishapi.org. Jego konsultacje potrwają do 31 stycznia br. W pracach nad projektem brali udział przedstawiciele KZBS.

« poprzednie ... 6 7 8 9 10 [ 11 ] 12 13 14 15 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy