Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Z dniem 6 stycznia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie sposobu określenia profilu ryzyka banków i oddziałów banków zagranicznych oraz uwzględniania tego profilu w wyznaczaniu składek na fundusz gwarancyjny banków.
Przewodniczący KNF skierował pismo do Prezesów Zarządów Banków Zrzeszających, Banków Spółdzielczych, Systemów Ochrony Instytucjonalnej, jak również Prezesów Izb Gospodarczych informujące o przyjęciu stanowiska w sprawie polityki dywidendowej bankó...
Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował listę instrumentów spełniających kryteria określone w Rozporządzeniu CRR dla funduszy własnych podstawowych Tier 1, która uwzględnia udziały członkowskie w bankach spółdzielczych.

Aktualności

09 grudnia 2016Stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków spółdzielczych

W dniu 6 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, powszechnych towarzystw emerytalnych, domów maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych w 2017 r.

09 grudnia 2016KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Październik 2016

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za październik 2016 r.

06 grudnia 2016Seminarium CEDUR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Dyrektywa UE 2015/2366 o usługach płatniczych (PSD2) - aspekty prawne”, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2016 roku.

30 listopada 2016Uchwała Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w sprawie ustalenia wysokości stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych na 2017 rok

W dniu 10 listopada 2016 r., działając na podstawie art. 369 ust. 2 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz.U. poz. 996) (zwaną dalej: Ustawą), Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę nr 64/2016 w sprawie ustalenia na 2017 rok wysokości stawki funduszy ochrony środków gwarantowanych.

29 listopada 2016Informacja Komisji  Europejskiej o propozycjach nowelizacji pakietu CRDIV/CRR

23 listopada br. Komisja Europejska poinformowała o konsultowanych od dłuższego czasu, ostatecznych propozycjach kompleksowych zmian ram regulacji bankowych pakietu CRDIV/CRR.

29 listopada 2016O przyszłości banków spółdzielczych w NBP

Ponad 140 uczestników wzięło udział we wtorkowej Konferencji KZBS (29.11.2016 r.), pt. „Strategie Rozwoju a Wyzwania Przyszłości. Misja i rola sektora Banków Spółdzielczych”, która odbyła się w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP pod patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adama Glapińskiego.

28 listopada 2016Historia przez ćwierć wieku pisana

28 listopada br. w Warszawie Krajowy Związek Banków Spółdzielczych celebrował jubileusz 25-lecia istnienia. W uroczystym wieczorze uczestniczyło wielu znamienitych gości, wśród których byli założyciele Związku, pierwsi jak i obecni Członkowie. Nie zabrakło także przedstawicieli środowisk rządowych i naukowych.

18 listopada 2016Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Do prenumeratorów trafił kolejny numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”.

17 listopada 2016Seminarium CEDUR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych – rozporządzenie UE (UE) 2015/751 w sprawie opłat interchange oraz dyrektywa 2014/92/UE w sprawie porównywalności opłat związanych z rachunkami płatniczymi, przenoszenia rachunku płatniczego oraz dostępu do podstawowego rachunku płatniczego - aspekty prawne”, które odbędzie się w dniu 29 listopada 2016 roku.

15 listopada 2016STANDARD AUTOMATYCZNEJ WYMIANY INFORMACJI W DZIEDZINIE OPODATKOWANIA (CRS) W POLSCE OD 2017 ROKU

Na kanwie ostatnio prezentowanych informacji o FATCA, nie obejmującej małych, lokalnych instytucji finansowych swoim zasięgiem, uczulenie zawczasu o konieczności przygotowania się przez banki spółdzielcze do wdrożenia Wspólnego Standardu Sprawozdawczego (CRS) wydaje się być szczególnie aktualne. Zachęcamy więc do zapoznania się z informacjami w przedmiotowym temacie.

10 listopada 2016O bankowości spółdzielczej w TOK FM

W dniu 9 listopada br. w audycji „Połączenie” emitowanej w Radio TOK FM podjęto tematykę bankowości spółdzielczej. Gościem Programu był Pan Rafał Woś, autor artykułu „Banki dobre na bańki”, który został opublikowany w bieżącym wydaniu tygodnika Polityka.

09 listopada 2016Seminarium CEDUR „Kapitały CET1, AT1 i T2 banków. Bufory kapitałowe. MREL”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje w ramach projektu CEDUR seminarium pt. „Kapitały CET1, AT1 i T2 banków. Bufory kapitałowe. MREL”, które odbędzie się w dniu 22 listopada 2016 roku.

07 listopada 2016Konferencja KZBS pod patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego

W dniu 29 listopada br. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez KZBS pod patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adama Glapińskiego, pod tytułem „Strategie Rozwoju a Wyzwania Przyszłości. Misja i Rola Sektora Banków Spółdzielczych”.

07 listopada 2016Konferencja NBP: Central Europ’s Growth Perspectives  in a „New Normal” World

W dniu 14 października br. odbyła się VI doroczna, międzynarodowa Konferencja Narodowego Banku Polskiego pt. “Perspektywy wzrostu Europy Środkowej w Nowej Normalności Świata”. Konferencja stanowiła część cyklu „Przyszłość Europejskiej Gospodarki”.

03 listopada 2016Posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych

W dniu 2 listopada br. odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Przedmiotem obrad Komisji było m.in. rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw (druk senacki 310, druki sejmowe nr 626, 785 i 927).

« poprzednie 1 [ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy