Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 11 maja br. odbędzie się warsztat pt. „Nowe metody i sposoby budowania bezpiecznego wzrostu kredytowego w bankach spółdzielczych”, organizowany przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych i Biuro Informacji Kredytowej, na który serdecznie zapraszamy.
Ruszyła XVI Edycja Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”, którego organizatorem jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.
Ruszyła III Edycji „Konkursu SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”, którego organizatorem jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Aktualności

28 marca 2017EACB opublikowało Deklarację banków spółdzielczych

28 marca br. w Brukseli zakończył się 7. Kongres Banków Spółdzielczych, organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) w efekcie którego EACB opracowało specjalną Deklarację.

24 marca 2017Stanowisko EACB z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich

W związku z obchodami 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, EACB (Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych) wyraziło swoje poparcie i zaangażowanie w idee integracji europejskiej. Podkreślono wartości, jakimi kierują się banki spółdzielcze i ich rolę w gospodarce europejskiej.

22 marca 2017Oświadczenie UKNF dotyczące reportażu wyemitowanego w TVP 1

W dniu 15 marca br. na antenie TVP 1 w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” wyemitowano reportaż dotyczący upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank) oraz przejęcia Banku Spółdzielczego w Zawierciu przez Śląski Bank „Silesia” w Katowicach. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego odnosząc się do informacji zawartych w materiale wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.
 

22 marca 2017Nowe badanie EACB i TIAS: dzięki staraniom KZBS po raz pierwszy z udziałem polskiego sektora bankowości spółdzielczej

Na stronie internetowej Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) zamieszczona została najnowsza publikacja Tias School of Business and Society na Uniwersytecie w Tilburgu pt.: „Snapshot of European Co-Operative Banking 2017”. Podkreślenia wymaga fakt, że dzięki staraniom Krajowego Związku Banków Spółdzielczych po raz pierwszy w tego typu publikacji zawarte zostały dane polskiego sektora banków spółdzielczych, jako jedynego przedstawiciela bankowości spółdzielczej z regionu Europy Środkowo - Wschodniej.

17 marca 2017Forum Bankowe 2017

„Kredytowanie gospodarki przez banki w nowych uwarunkowaniach regulacyjnych i ekonomicznych” to tytuł tegorocznego Forum Bankowego, które 15 marca w Warszawie zgromadziło przedstawicieli polskiego środowiska bankowego, organów nadzoru i instytucji odpowiedzialnych za politykę pieniężną państwa, administracji, a także sektora nauki i uczelni o profilu ekonomicznym.

15 marca 201715 lat Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Dzisiaj mija 15 lat od utworzenia Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Rok 2017 to także rok 25-lecia utworzenia Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego S.A. we Wrocławiu, który był inicjatorem powstania Banku BPS.

15 marca 20173 pytania do Bruno de Saint-Florent z Oliver Wyman

Bruno de Saint-Florent, partner w Oliver Wyman, to uczestnik siódmego Kongresu Banków Spółdzielczych, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), który odbędzie się 28 marca br. w Brukseli. Bruno de Saint-Florent będzie moderatorem panelu pt. “Tworzenie nowych paradygmatów bliskości w dobie cyfryzacji”. Przed rozpoczęciem Kongresu odpowiada EACB na trzy pytania dotyczące bankowości spółdzielczej.

15 marca 2017Kolejny akt wykonawczy do BFG obowiązuje

W dniu 11 marca br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie przekazywania w formie zobowiązań do zapłaty składek wnoszonych do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego przez banki, oddziały banków zagranicznych, firmy inwestycyjne, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową.

10 marca 2017Rada Nadzorcza SGB-Banku SA wybrała nowego Prezesa

Rada Nadzorcza SGB-Banku S.A. w dniu 8 marca br. powołała na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, na okres kadencji w latach 2016-2020, Pana Pawła Pyzika. Nowy Wiceprezes będzie pełnił obowiązki prezesa Zarządu SGB-Banku S.A., a po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego obejmie funkcję Prezesa Zarządu.

09 marca 2017Wydarzenie KZBS: Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych

W dniu 6 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się Forum Rozwoju Banków Spółdzielczych, organizowane przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Forum będzie okazją do wymiany poglądów na temat przyszłości polskiej bankowości spółdzielczej i w wymiarze praktycznym określi możliwe kierunki jej rozwoju.

09 marca 2017KNF: Dane dotyczące sektora bankowego. Informacja miesięczna. Styczeń 2017

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji w sektorze bankowym za styczeń 2017 r.

08 marca 2017Rozporządzenie w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego już obowiązuje

W dniu 4 marca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 22 lutego br. w sprawie szczegółowego zakresu, trybu i terminów przekazywania Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu informacji innych niż przekazywane do Narodowego Banku Polskiego i do Komisji Nadzoru Finansowego, niezbędnych do wykonywania zadań BFG.

06 marca 2017Konkurs SKO – Młodzi Mistrzowie Oszczędzania

Tytułowy Konkurs organizowany jest przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy najlepsze szkoły i banki spółdzielcze otrzymają indywidulane znaki jakości.

02 marca 2017Wysokość składek na BFG w 2017 r.

W dniu 27 lutego 2017 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały określające łączną wysokość składek na fundusz gwarancyjny banków oraz fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2017 r.

01 marca 2017Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika „Głos Banków Spółdzielczych”. Zachęcamy do zapoznania się z jego zakresem tematycznym.

« poprzednie 1 [ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy