Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

16 listopada 2017„Od niskiej emisji do wysokiej świadomości” – podsumowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej

15 listopada br. odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie konferencja podsumowująca kampanię edukacyjno – informacyjną „Od niskiej emisji do wysokiej świadomości”.

Kampania skierowana była do szerokiego grona odbiorców: m.in. dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych mieszkańców miasta Gniezna w zakresie niskiej emisji i jej wpływu na zdrowie i środowisko oraz tego, jakie należy podjąć działania, by z nią walczyć. W jej ramach przeprowadzono warsztaty, seminaria i spotkania z mieszkańcami oraz olimpiady międzyszkolne. Podczas konferencji odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięskich drużyn, które ufundował m.in. Bank Spółdzielczy w Gnieźnie. Ze strony Banku nagrody wręczył Mariusz Kowalczyk Wiceprezes Zarządu.

Warto też dodać, że oprócz podsumowania samej kampanii, niezwykle ważnym wydarzeniem było przedstawienie pilotażowego systemu monitorowania jakości powietrza w Gnieźnie polegającego na wykonaniu i uruchomieniu pięciu czujników do bieżącego monitorowania pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 wraz z systemem raportowania danych w czasie rzeczywistym. 

Partnerzy