Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 

Aktualności

15 stycznia 2018„Ferie z ekonomią”

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim rozpoczęła projekt „Ferie z ekonomią”, którego celem jest promowanie wiedzy dotyczącej ekonomii i finansów wśród młodzieży.

Projekt „Ferie z ekonomią” to wynik doświadczeń Fundacji, która przez ostatnie 6 lat realizowała program edukacji ekonomicznej "Na własne konto". Stanowił on uzupełnienie i poszerzenie podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie w gimnazjum. W programie wzięło udział ponad 10 tysięcy uczniów z gimnazjów położonych na terenach wiejskich w całej Polsce. W 2017 roku, wychodząc naprzeciw reformie edukacji, Fundacja EFRWP zmieniła formułę Projektu, tak aby dostosować ją do nowej kategorii uczestników, jakimi będą uczniowie szkół podstawowych. Projekt stanowi wprowadzenie w tematykę ekonomiczną dla młodzieży, która po zakończeniu szkół podstawowych rozpocznie naukę w szkołach średnich i w podstawie programowej będzie miała zagadnienia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Dla uczniów kontynuujących edukację w szkołach zawodowych będzie to przygotowanie do przedsiębiorczości. W Projekcie, który potrwa do czerwca 2018 roku, weźmie udział prawie 1000 uczniów z 65 szkół z całej Polski.

Zakres programu dydaktycznego, realizowanego w okresie ferii zimowych obejmuje trzy główne moduły tematyczne: moje finanse, moja przedsiębiorczość i moja firma. Jednym z bardzo ważnych elementów zajęć jest wizyta młodzieży w lokalnym banku, w trakcie której uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania banku, w tym specyfiki i modelu bankowości spółdzielczej.

Mając na uwadze niezwykle ważny społecznie cel inicjatywy, jakim jest edukacja ekonomiczna młodzieży, jak również dążąc do promowania bankowości spółdzielczej wśród młodych pokoleń Polaków, serdecznie zachęcamy Państwa do aktywnej współpracy z Fundacją i do udziału w Projekcie poprzez umożliwienie uczniom (pod opieką nauczyciela) odbycia wizyty w Państwa Banku.

W przypadku zainteresowania udziałem w Projekcie, a także uzyskania informacji, która ze szkół z Państwa regionu bierze w nim udział, prosimy o kontakt z Panią Edytą Kozdroń, która jest jego Koordynatorem, tel. 22 639 87 63, e-mail: e.kozdron@efrwp.com.pl Będziemy również wdzięczni za przekazanie stosownej informacji o udziale Państwa Banku w Projekcie do wiadomości KZBS.

Więcej informacji o powyższych projektach znajdą Państwo na stronach:

www.nawlasnekonto.pl

www.feriezekonomia.pl

Partnerzy